Cinski-developeri-ako-zalohy-za-nehnutelnosti-prijmaju-cesnak-a-psenicu

Niektorí developeri v Číne zachádzajú do extrémov, aby prilákali kupcov.

Od akceptovania pšenice, alebo cesnaku ako zálohovej platby, až po ponúkanie živých ošípaných ako stimul pre kupujúcich, tieto ponuky poukazujú na nezvyčajné taktiky v rámci predaja, keďže je vidno neblahý stav obrovského čínskeho realitného priemyslu. Kolaps v predajoch sa zrýchlil odvtedy, čo developer Evergrande v priebehu minulého roka nesplatil svoj dlh, keďže ekonomika čelila spomaleniu.

Central China Real Estate, ktorý je najväčším developerom v centrálnej provincii Che-nan, v nedávnom inzeráte uviedol, že ako zálohové platby za nehnuteľnosti v okrese Minquan bude akceptovať pšenicu.

Reklama bola zverejnená v priebehu tohto týždňa na oficiálnom účte spoločnosti WeChat. Kupujúci môžu použiť obilie, ako formu kompenzácie až do objemu 160 000 čínskych juanov (takmer 24 000 amerických dolárov) svojej zálohovej platby. Nové nehnuteľnosti, ktoré spoločnosť ponúka, sa podľa poskytovateľa realitných služieb – Leju Holdings, predávajú za 100 000 až 124 000 dolárov.

Reklama od spoločnosti Central China Real Estate, ponúkajúca akceptovanie záloh vo forme pšenice za domy v okrese Minquan, provincie Che-nan.

Reklama od spoločnosti Central China Real Estate, ponúkajúca akceptovanie záloh vo forme pšenice za domy v okrese Minquan, provincie Che-nan.

 

Pšenica nie je jedinou “vychytávkou“, ktorá je súčasťou propagačnej kampane developera.

V samostatnej reklame v priebehu minulého mesiaca firma uviedla, že je ochotná prijať cesnak, ako zálohu za rezidenčný projekt v okrese Qi, v provincii Che-nan.

Firma v príspevku na sociálnej sieti WeChat koncom minulého mesiaca uviedla: „Pri príležitosti novej sezóny cesnaku sa spoločnosť rázne rozhodla vyjsť ústrety pestovateľov cesnaku v okrese Qi,“ … „Pomáhame farmárom s láskou a uľahčujeme im kúpu nehnuteľností.“

Reklama spoločnosti Central China Real Estate uviedla, že bude akceptovať cesnak ako zálohu za reality v okrese Qi, provincie Che-nan.

Reklama spoločnosti Central China Real Estate uviedla, že bude akceptovať cesnak ako zálohu za reality v okrese Qi, provincie Che-nan.

 

Provincia Che-nan je hlavným producentom v Číne pre oblasť pšenice a cesnaku.

Skupina Central China Real Estate nereagovala na žiadosť o komentár a v stredu dokonca vymazala svoju reklamu vo forme zálohy pšenice zo siete WeChat. Kampaň bola široko šírená v čínskych médiách a bola na sociálnych médiách populárnou.

Používateľ siete Weibo v utorok, poznamenal: „Toto je jasný dôkaz, aký slabý je dopyt po realitách určených na bývanie.“

Čínsky trh s nehnuteľnosťami je v hlbokom prepade, keďže je zasiahnutý spomaľujúcou sa ekonomikou, prísnymi obmedzeniami z dôvodu pandémie Covid a dlhovou krízou, ktorá sa medzi developermi rozširuje. Oficiálne údaje zverejnené v priebehu minulého týždňa ukázali, že predaj nehnuteľností od januára do mája prepadol o 31,5 %, čím sa zrýchlil z 21 % poklesu zaznamenaného za prvé štyri mesiace tohto roka.

Nedávny prieskum súkromnej výskumnej firmy China Real Estate Information ukázal, že tržby 100 najväčších developerov v Číne, v mesiaci máj medziročne prepadli až o 59 %.

Úrady zintenzívnili úsilie o oživenie predajov nehnuteľností, formou zníženia hypotekárnych sadzieb a zmiernením pravidiel pre nákup realít.

Medzitým stále viac developerov prichádza s nápaditými spôsobmi, ako podnietiť predaj.

Poly Real Estate, jeden z popredných developerov v krajine, poznamenal, že kupujúcim daruje 100-kilogramové ošípané, ak si kúpia bývanie v jeho rezidenčnom projekte v meste Lien-jün-kang vo východnej provincii Ťiang-su. Spoločnosť dokonca zákazníkom ponúkla, že ošípané nechá aj zabiť.

Poly Real Estate v reklame uviedla, že kupujúcim realít v rámci projektu v provincii Ťiang-su, daruje prasa.

Poly Real Estate v reklame uviedla, že kupujúcim realít v rámci projektu v provincii Ťiang-su, daruje prasa.

 

Nehnuteľnosti v spomínanom projekte podľa údajov spoločnosti Leju sa nachádzajú v rozmedzí 184 000 až 260 000 dolárov.

Poly Real Estate na žiadosť o komentár neodpovedala.

Bravčové mäso je v Číne základným mäsom a krajina produkuje a konzumuje najviac bravčového mäsa na svete.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNN, Yahoo

Facebook komentár