Bude_Neymar_prvym_hracom_Premier_League_v_hodnote_stvrt_miliardy_2017

Manchester United by podľa španielskych novín Sport mohla ohľadom Neymara využiť tzv. výkupnú klauzulu, čím by sa jednalo o transakciu v hodnote 200 miliónov eur (176 miliónov libier).

Podľa denníku Sport, tréner klubu Manchester United – Jose Mourinho bol v pravidelnom telefónnom spojení s Neymarom a snažil sa ho presvedčiť, aby vstúpil na Old Trafford, čo mu umožní “rast, bez toho aby museli žiť v tieni Lionela Messiho” na Camp Nou (štadión v španielskej Barcelone).

176 miliónov libier (221 miliónov dolárov) by tak znamenal navýšenie predchádzajúceho rekordu, ktorý United zaplatil, keď v roku 2016 získal Paula Pogbu za 89 miliónov libier. A to nie je ani všetko.

Neymar v októbri minulého roka podpísal novú zmluvu z Barcou, ale správy naznačujú, že United je ochotný zdvojnásobiť jeho plat a urobiť tak z tohto brazílskeho hráča najlepšie plateným hráčom v histórii Premier League.

Kontrakt na štyri roky by mu každým rokom mal priniesť 25 miliónov eur (21,55 milióna libier), čím by Neymar takto získal 100 miliónov eur (86,2 miliónov libier).

Súvisiace: Premier League na nových hráčov minula neuveriteľných $ 1,6 miliardy

Výdavky futbalového klubu Manchester United by pre ľavého útočníka tak znamenali celkom 300 miliónov eur (262,2 milióna libier), čím by sa stal prvým hráčom o hodnote štvrť miliardy libier, ktorý ešte anglický futbalový svet nikdy nevidel.

Predstavoval by hodnotu za také peniaze?

Bude_Neymar_prvym_hracom_Premier_League_v_hodnote_stvrt_miliardy_2017_1Od začiatku sezóny 2015/2016, Neymar v španielskej La Lige a v Lige majstrov zaznamenal dohromady 39 gólov a 34 asistencií.

Keby dosiahol podobné čísla vo svojich prvých 18 mesiacov v drese klubu Manchester United, za každý gól alebo vytvorenie príležitosti by následne dostal odmenu v hodnote 443 424 libier.

V priamom porovnaní, súčasný kapitán Manchester United – Wayne Rooney od začiatku minulej sezóny bol zapojený do 27 gólov (13 gólov a 14 asistencií).

Pri započítaní jeho 13 miliónov libier (za ročný kontrakt), Rooneymu bolo za každý gól alebo vytvorenie príležitosti vyplatených 722 222 libier.

Neymarov potenciálny plat môže byť dvakrát tak veľký ako Rooneyho, ale podľa nedávnej formy bol dvakrát tak účinnejším.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: The Telegraph, SkySport

Facebook komentár