Jadon Sancho.

Jadon Sancho.

Jadon Sancho v posledných troch mesiacoch zaznamenal nárast trhovej hodnoty o 806%.

18-ročný hráč vyniká počas ligy 2018-2019 pre Bundesligový klub Borussia Dortmund a jeho konzistentná kvalita zaujala pozornosť výskumnej skupiny CIES Football Observatory, v rámci Medzinárodného centra športových štúdií (CIES) vo Švajčiarsku.

Podľa nich, jedným z najzaujímavejších talentov v špičkovej nemeckej lige je práve Sancho, keďže bol zodpovedný za bodovanie alebo vytvorenie jedného gólu za každých 74 minút, ktorých v lige odohral. Dokonca dokázal byť aj hrdinom Dortmundu tým, že v sobotu strelil neuveriteľný víťazný gól v “Rivierderby” proti FC Schalke 04.

Súvisiace: 5 najlepšie platených futbalistov sveta

V správe uverejnenej v pondelok CIES uvádza, že prestupová hodnota Sancha je aktuálne na úrovni 87,9 miliónov eur (100 miliónov dolárov), čo predstavuje obrovský nárast o 806% alebo 78,2 miliónov eur (89 miliónov dolárov) z ocenenia na hodnote 9,7 milióna eur (11 miliónov dolárov) v začiatku sezóny – 1. septembra.

Čo to jednoducho znamená. Sancho je aktuálne v Borussii Dortmund cennejším ako Robert Lewandowski (59,7 milióna eur/67,9 milióna dolárov) z Bayernu Mníchov a Gareth Bale (65,7 miliónov eur/75 miliónov dolárov) z Realu Madrid CF a takmer rovnako cenený ako Sergio Aguero (94,3 milióna eur) z futbalového klubu Manchester City.

Sancho je považovaný za nového Neymara

Sancho je horúcim vlastníctvom a už bol prirovnávaný k hráčovi klubu Paris Saint-Germain a útočníkovi národnému tímu Brazílie – Neymar.

Neymar.

Neymar.

 

Tréner futbalového tímu Arsenalu pod 15 rokov – Dan Micciche, ktorí pripravoval Sancha v Anglicku, poznamenal že Sancho prináša pouličný štýl futbalu na ihrisko, čo mu pripomína Neymara.

Micciche dokonca pre The Guardian v septembri poznamenal, že Sancho by mohol byť anglickým hráčom typu Neymar, pretože je “nepredvídateľný, keďže hrá na ľavej strane”.

Podľa Miccicheho je Sancho “skvelým” a “vhodným na hru s loptou”, ale rozhodne je aj “s ňou efektívnym”, rovnako ako Neymar.

“Vo väčšine zápasov sa mu podarí niečo vytvoriť – nie je to súťaž o kráse, ale je na ihrisku aj kvôli tomu čo s loptou dokáže.”

Súvisiace: Futbalová aplikácia poskytuje zákulisný prístup známych hráčov Beckhama a Messiho

V posledných týždňoch však Sancho vytvára čarovné momenty, ktoré nie sú hodné len výherných futbalových zápasov, ale aj súťaže krásy.

Sledujte spôsob, čo na začiatku tohto mesiaca predviedol v zápase proti Freibergu:

Alebo spôsob, akým umiestnil loptu do siete, aby minulý víkend pomohol Dortmundu poraziť Schalke 2-1:

Ak zachová svoju súčasnú formu, Sancho sa stane najlepším prelomovým hráčom sezóny 2018-2019.

Je preto nepravdepodobné, že jeho prestupová hodnota bude pretrvávať na hodnote 87,9 miliónov eur (100 miliónov dolárov), pretože bude pokračovať v odstraňovaní rozdielu voči hodnote 201,9 milióna eur (229,5 milióna eur), na ktorej je ohodnotený práve Neymar.

 AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheGuardian, BBC

Facebook komentár