Klub Manchester United mal v tejto sezóne Premier League nepotešujúci štart a niektoré hedžové fondy vsádzajú na to, že ich akcie budú mať podobný vývoj aj v budúcnosti.

Bolo zistené, že Odeyemi Asset Management, ktorú založil manažér hedžových fondov – Crispin Odeyemi a jeden z najvýznamnejších finančných správcov fondov v Británii drží krátke pozície (na pokles) v hodnote tohto futbalového klubu zhruba vo výške 5 miliónov dolárov .

( Súvisiace: Ako sa hedžové fondy môžu stať súčasťou hry zvanej Bitcoin )

Tento hedžový fond vlastní zhruba 310 000 akcií tohto klubu, čo je pod 1 percentom akcií triedy A. New Yorkský hedžovový fond Tremblant Capital taktiež vlastní krátke pozície tohto futbalového klubu na úrovni 0,81 percenta.

Obaja Odeyemi a Tremblant sa tomuto trendu vzpierajú. Počet akcií mimo dlhu, ako percento z volného kapitálu v tomto roku vyvrcholilo tesne pod 10 percent a teraz je tesne pod úrovňou 6 percent, (podľa údajov spoločnosti Markit).

Firma Manchester United si užili mierny nárast, keďže akcie klubu boli v New Yorku vlani v lete okolo úrovne 14 dolárov. Akcie vzrástli zhruba o viac ako pätinu, keďže v posledných 12. mesiacoch sa obchodovali tesne pod 17 dolárov.

( Súvisiace: Hedžové fondy majú dlh vo výške 1 bilión, ale aktíva vo výške 1,47 biliónov amerických dolárov )

Ale tím okolo komerčnosti klubu išiel na plné obrátky. Manchester United vlani v lete  podpísal najväčšiu sponzorskú zmluvu v histórii, o hodnote 559 miliónov dolárov na viac ako sedem sezón, konkrétne s automobilkou General Motors.

Tento klub ďalej získal ďalších 30 miliónov dolárov v ročnej dohode s poisťovateľom Aon, podľa ktorého nechali premenovať miesto štadióna a umiestnili svoje logo na pozadia počas tlačových konferencií.

Ako Manchester United tak aj Odey to odmietli komentovať, zatiaľ čo vo firme Tremblant nebolo možné nikoho zastihnúť, kto by sa k tomu mohol vyjadriť.

Zdroj: Reuters

Facebook komentár