Cristiano Ronaldo prestupuje do naglického klubu Manchaster United.

Cristiano Ronaldo prestupuje do naglického klubu Manchaster United.

Kto povedal, že už sa nedá vrátiť späť domov?

Portugalská futbalová hviezda Cristiano Ronaldo sa vracia do Manchesteru United – anglického futbalového klubu, v ktorom hral od roku 2003 do roku 2009. Táto správa poslala akcie Manchesteru United, ktorý sa verejne obchoduje v USA, do 8% zisku.

Ronaldo zažil počas svojho počiatočného pôsobenia v United veľa úspechov, keď vyhral Ligu majstrov, tri tituly v Premier League, FA Cup a Ligový pohár. V 292 zápasoch strelil 118 gólov.

Klub Manchester United v piatok oznámil túto správu v tweete s textom „Vitaj doma, @Cristiano“.

Očakávalo sa, že Ronaldo opustí svoj súčasný tím – taliansky klub Juventus počas tohto leta. Väčšina špekulácií sa však zameriavala na to, aby prestúpil k jednému z najlepších rivalov ManU: Manchestru City.

Ronaldo pôvodne z Manchestru United odišiel v roku 2009 do Realu Madrid. Z tohto tímu odišiel v roku 2018 do Juventusu.

Ronaldo je bezpochyby jedným z najväčších hráčov všetkých čias a na sociálnych sieťach je veľmi obľúbený – má 334 miliónov sledovateľov na Instagrame a 93,7 milióna sledovateľov na Twitteri.

Dve hodiny po oznámení o Ronaldovi – klubu United vzrástol počet sledovateľov na Instagrame zo 43,1 milióna na 44,3 milióna.

Pre niektorých z najznámejších futbalistov sveta bolo toto leto však veľmi rušné. Argentínska legenda Lionel Messi začiatkom tohto mesiaca odišiel zo svojho dlhoročného klubu Barcelona do Paris-Saint German. Messiho súčasný spoluhráč z PSG, Francúz Kylian Mbappé, by sa údajne mohol presunúť zase do klubu Real Madrid.

United súhlasili, že za Ronalda zaplatí Juventusu počiatočný poplatok vo výške 12,8 milióna libier plus takmer 7 miliónov libier v ďalších platbách.

Očakáva sa, že portugalský reprezentant v United podpíše dvojročný kontrakt.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár