Preco_zarabanie_velkeho_mnozstva_penazi_neznamena_ze_ludia_su_bohati_2017

Navyšovanie platu nakoniec nutne neznamená zvyšovanie bohatstva. Na konci dňa, je to len číslo – a ak peniaze nie sú správne riadenými, môžu sa rozpadnúť počas mihnutia oka.

Robert Kiyosaki, ktorý je autorom série kníh “Bohatý otec, chudobný otec” píše: “Väčšina ľudí si neuvedomuje, že v živote to nie je o tom, koľko peňazí budete zarábať. Je to o tom, koľko peňazí budete mať.”

Na konci dňa peniaze neriešia finančné problémy, v skutočnosti ich  často zhoršujú. Zoberme si víťazov lotérie, ktorí to všetko stratili počas niekoľkých rokov; alebo profesionálnych športovcov, ktorí zarobili milióny medzi vmladom veku a nakoniec o všetko prišli.

Keď ľudia zvyšujú príjmy, majú tendenciu zvýšovať aj svoje výdavky, čím sa veľmi rýchlo môžu dostať do nebezpečnej špirále.

Kiyosaki vysvetľuje: “Peniaze často poukazujú na naše zjavné tragické ľudské chyby,” … “To je dôvodom, prečo, až príliš často ľudia, ktorí prídu k náhlemu balíku peňazí – povedzme vďaka dedičstvu, zvýšeniu platu, alebo výhre v lotérii sa za nejaký čas vrátia do rovnakého finančného chaosu, ak nie horšieho, v ktorom žili predtým.”

Súvisiace:
77 dôvodov prečo zle hospodárite s peniazmi
19 zásad, ktoré Vám milionár od vedľa nepovie
Zbohatnite pomocou jedného, až primitívne jednoduchého pravidla

Čo rieši finančné problémy a vytvára peniaze, je inteligencia. Kiyosaki píše: “Peniaze bez finančnej inteligencie sú (čoskoro) stratené peniaze.”

Bohužiaľ, väčšina z nás sa učí, ako zarobiť peniaze, ako získať prácu a tvrdo pracovať a neučíme sa, ako to celé inteligentne riadiť, čo je naozaj rozhodujúcou úlohou.

Dobrou správou je, že pre Váš vývoj finančnej inteligencie nemusíte byť certifikovaný finančný poradca, alebo mať titul MBA.

Kiyosaki dodáva: “Začnite tým, že sa začnete učiť rozdiel medzi aktívami a pasívami, čo je jeden z najdôležitejších rozdielov pre rozpoznanie, ale iba ak by ste chceli zbohatnúť,” …. “Ďalej, sa zamerajte na lepšie objemy vašich úspor a zabezpečte, aby viac peňazí prichádzalo, ako odchádzalo.

Facebook komentár