Bohati_sa_30_minut_denne_venuju_jednej_volnocasovej_aktivite_motivacny_web

Thomas C. Corley venoval päť rokov sledovaniu bohatých ľudí.

Pre potreby tejto štúdie sú „bohatí ľudia“ takí, ktorí majú ročný príjem minimálne 160 000 amerických dolárov, a čisté imanie vo výške minimálne 3,2 miliónov amerických dolárov.

Počas svojho výskumu si všimol voľnočasovú aktivitu, ktorú majú bohatí ľudia spoločnú: neustále cvičia.

„Sedemdesiat šesť percent bohatých ľudí aeróbne cvičia každý deň 30 minút alebo viacej, ,“ Corley
informuje v svojej knihe, „Zmeňte Svoje Zvyky, Zmeňte Svoj Život.“

Aeróbne cvičenie zahŕňa čokoľvek čo obsahuje kardio napríklad beh, chôdza alebo bicyklovanie.

Píše: „Kardio nie je dobré len pre telo ale aj pre mozog,“ … „Denné aeróbne cvičenie kŕmi mozog, prečisťuje myseľ a zvyšuje vašu inteligenciu zakaždým, keď danú aktivitu vykonávate.“

Bohatí ľudia si vážia svoje zdravie, hovorí Corley. Okrem toho, že cvičia si sledujú aj čo jedia, spia sedem alebo viac hodín každú noc a vyhýbajú sa pitiu príliš veľa alkoholu a pozeraniu príliš veľa televízie.

Jeden pozorovaný v Corleyho štúdii mal 68 rokov, imanie takmer 80 miliónov amerických dolárov a stále pracoval. „Opýtal som sa ho prečo ešte nešiel do dôchodku a pozrel sa na mňa akoby som bol z Marsu,“ informuje Corley. „Povedal mi ‘Posledných 45 rokov som cvičil každý deň a dával som si pozor na to, čo jem, pretože som vedel, že ku koncu mojej kariéry budem zarábať najviac.’ Ak môže predĺžiť svoju kariéru o štyri alebo päť rokov v porovnaní s ostatnými, znamená to preňho 7 miliónov amerických dolárov.“

A veda podporuje Corleyho zistenia.

Množstvo štúdií dokazuje, že cvičenie je jeden z najdôležitejších zvykov ktoré vám pomôžu zmeniť váš život. Cvičenie môže pomôcť vašej pamäti, koncentrácii a bystrosti – a aby ste mohli žať výhody cvičenia nepotrebujete na to minúť veľa času ani peňazí.

Preložila: Katarína Dobrotinová

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, ABCNews

Facebook komentár