9_navykov_ktore_Ti_mozu_pomoct_stat_sa_milionarom_2017

Mohli by ste si myslieť, že milionári majú nejaké super – schopnosti alebo špeciálne tajomstvo, ktoré im pomohlo dosiahnuť status milionára, ale takto to v realite nie je. Ak poriadne zapátrate po ich návykoch, tak zistíte, že mnoho milionárov má spoločných niekoľko činností, ktoré sú pre nich typické.

A hádajte čo.. Tieto návyky si nevyžadujú žiadne prevratné životné zmeny , ani mimoriadny intelekt. Stačí využiť silu vášho vlastného odhodlania a angažovanosti aby ste ich začali dodržiavať aj vy.

Avšak nemyslite si, že ak si tieto návyky osvojíte, tak automaticky Vás to dovedie k úspechu, alebo že ide o garantovanú cestu, ktorá Vás dovedie k statusu milionára. Avšak, ak už dnes začnete aplikovať do svojho života niektoré z týchto návykov, s najväčšou pravdepodobnosťou budete viac produktívnejší a máte v budúcnosti vyššiu pravdepodobnosť k úspechu.

1) Učenie

Mnoho milionárov sa nikdy neprestalo učiť, pričom formálne vzdelanie nepovažujú za dôležité k budovaniu svojich zručností a schopností. Sú večnými študentmi trendov, aktuálnych udalostí ako aj osobného rozvoja. Snažia sa pochopiť problémoy, ktoré vidia okolo seba a prekypujú neprestávajúcou zvedavosťou – ako to funguje, ako by sme mohli byť produktívnejší, čo je toto a ako by sme to mohli zlepšiť?

Záväzok naučiť sa každý deň niečo nové v oblasti v ktorej žijete alebo pracujete, je presne tou činnosťou ktorú vykonávajú úspešní ľudia, a takto jednoducho sa im môžete začať podobať.

Súvisiace: 5 zvykov finančne úspešných ľudí

2) Čítanie

Mnoho milionárov od Oprah Winfrey cez Warrena Buffeta až po Billa Gatesa sú dychtivými čitateľmi. Winfrey vedie knižný klub, Buffett strávi až do 80% času svojho dňa práve čítaním, a Gates zase prečíta približne 50 kníh za rok. Čítanie má podporný efekt aj k návyku učenia sa, taktiež nepretržite obrusuje zručnosti človeka, a zároveň má takto človek neustále aktualizované informácie k zmenám a novinkám v oblasti v ktorej žije a pracuje. Čítanie tiež prináša možnosť učiť sa od druhých.

3) Používať „Nie“ ale neakceptovať nie ako odpoveď

Na to, aby sa mohli milionári sústrediť na dôležité priority a úlohy, vedia povedať „nie“ tým veciam, ktoré im nepomôžu dosiahnuť ich ciele. Avšak na druhú stranu, milionári neľahko akceptujú „nie“ ako odpoveď od svojich kolegov, obchodných partnerov alebo zamestnancov ak majú za to, že to čo požadujú by malo byť urobené za účelom zvýšenia úspechu.

4) Vytrvalosť

Mnoho milionárov si prešlo zlyhaním. A to nehovoríme o nepatrných problémoch, ktoré ich stretli na ich životnej alebo pracovnej ceste, ale o zlyhaniach po ktorých by to mnohí mohli vzdať. Ale to nie je typické správanie ambiciózneho milionára, pretože ten vidí prekážku ako obchádzku prostredníctvom ktorej dosiahne svoje ciele – ten by svoj boj nikdy nevzdal. Vytrvalý milionár si berie ponaučenie zo svojich pádov a zlyhaní a pokračuje vo svojom snažení ďalej.

5) Aktiva už od skorého rána

Mnoho milionárov sa snaží vyťažiť z každého dňa maximum, a preto zvyčajne vstávajú skôr ako ostatní; Jack Dorsey vstáva ráno o 5tej hodine aby si mohol zacvičiť a meditovať. Podobne aj Richard Branson vstáva ráno o 5:45 a hneď na to si zacvičí.

Mnoho z nich taktiež začalo v živote oveľa skôr ako ostatní v ich veku s investovaním, zhodnocovaním kapitálu, profitovaním na zložitých úrokoch, angažovaním sa v podnikateľských subjektoch a v uzatváraním obchodných partnerstiev, a to vďaka ich zanieteniu plniť si svoje sny.

Ak keď ste starší ako napríklad Mark Zuckerberg, stále môžete aj vy dosiahnuť úspechy. Ale to si vyžaduje urobiť preto niečo už dnes.

6) Cvičenie

Dôležitosť fyzického cvičenia je milionárom všeobecne známa a to z dôvodu, že cvičenie pomáha nielen ich telu ale aj psychike byť čo najvýkonnejší. Richard Branson uviedol, že pravidelná fyzická činnosť nám môže priniesť o štyri hodiny viac produktivity do každého dňa. Mark Cuban venuje každý deň hodinu aeróbnemu (tzv. kardio) cvičeniu.

Milionári nie sú tvrdí len v zasadačkách počas svojich rokovaní, ale taktiež dokážu byť neľútostní aj sami na seba počas vykonávania fyzických aktivít. A to odporúčajú aj samotní vedci: cvičenie nielenže zlepšuje zdravie ale aj znižuje stres a môže napomôcť k sústredeniu, zlepšeniu kreativity ako aj k zdokonaleniu schopnosti robiť viac vecí naraz.

7) Riskovanie na vlastnú päsť

Namiesto toho aby išli s davom a stúpali po kariérnom rebríčku, milionári sa neboja robiť veci inak ako všetci ostatní, a ukázať ako podľa nich majú veci smerovať, a to dokonca aj vtedy, keď sú pri tom ich hlasní kritici. Sú revolucionári, ktorí na veci pozerajú z nových uhlov aby sa mohli vyvinúť produkty alebo služby, ktoré by inak nevznikli, pretože iní sa boja vykročiť z davu a podstúpiť risk tým že by to skúsili.

8) Rutina

Vysoko úspešní ľudia si osvojili rituály ako je napríklad meditácia alebo každodenný rituál poďakovania a prijatia toho čo život priniesol. Tiež majú rituály, ktoré im pomáhajú udržiavať pokojnú myseľ odpútanú od rušivých drobností spojených s každodenným životom; existuje dôvod prečo Steve Job vždy nosil len rifle a čierny rolák, ako aj dôvod prečo Mark Zuckerberg nosí každý deň šedé tričko. Odpoveďou je skutočnosť, že tieto osoby nikdy nemíňali svoj drahocenný čas alebo energiu na nakupovanie alebo na rozmýšľanie čo si obliecť.

Súvisiace: 5 krokov, ktorými sa zbavíte strachu a dosiahnete úspech

9) Obklop sa úspešnými

Milionári veria tomu, čo povedal Jim Rohn, “To aký si, je priemer piatich ľudí s ktorými tráviš väčšinu svojho času.” A preto milionári trávia svoj čas s ostatnými významnými a úspešnými ľuďmi a učia sa jeden od druhého.

Ak chcete naštartovať alebo dramaticky zvýšiť svoj úspech ešte dnes, je čas aby ste sa začali správať ako milionári. Vyberte si jeden alebo viac z týchto návykov a vydajte sa na svoju cestu úspechu už v tomto okamžiku.

Preložila: Zuzana Panakova

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, MarketWatch

Facebook komentár