TikTok-ponukne-300-restauracii-z-najpopularnejsimi-jedlami

Pre zarytých gurmánov, ktorí milujú prezeranie videí o varení na sociálnych médiách, služba TikTok ponúka nový koncept reštaurácií, určených len pre donášku, založený na jej najvirálnejších (najpopulárnejších) jedlách.

Platforma na zdieľanie videí v piatok oznámila, že sa spojila s Virtual Dining Concepts na spustenie reťazca stravovacích služieb založených na donáške, ktorý bude spustený v marci roka 2022. Táto služba s názvom „TikTok Kitchens“ je určená na to, aby svojim fanúšikom priniesla jedlá známe práve z aplikácie TikTok. Hovorca spoločnosti TikTok poznamenal, že to predstavuje oficiálny vstup do reštauračného biznisu.

Menu reštaurácie s tematikou sociálnych médií bude zahŕňať jedlá, ktoré si používatelia na platforme obľúbili, vrátane pečených cestovín so syrom feta, hamburgerov, rebierka s kukuricou a cestovinové chipsy. Očakáva sa, že ponuky sa prispôsobia meniacim sa trendom v oblasti potravín v aplikácii a podľa tlačovej správy spoločnosti sa budú aktualizovať na štvrťročnej báze.

Očakáva sa, že služba TikTok Kitchens bude spustenou na 300 miestach a bude fungovať z národných reťazcov reštaurácií ako Buca di Beppo a Bertucci’s. Tieto spoločnosti sa pridajú k populárnemu trendu, kde reštaurácie poskytujú iba donášku bez fyzického výdaja, čo explodovalo na popularite, keďže sa donáška jedál počas pandémie zvýšila.

Aplikácia TikTok má v USA v priemere viac ako 130 miliónov aktívnych používateľov mesačne a v júli prekonala hodnotu 3 miliárd stiahnutí po celom svete. Hashtag #FoodTok – obsah súvisiaci s jedlom na sociálnej sieti TikTok, vrátane experimentovania s receptami a varenia – je jedným z najpopulárnejších označení platformy, pričom tieto videá majú k decembru viac ako 11,5 miliardy zhliadnutí a TikTok sa tento trend snaží využiť.

Pre agentúru Bloomberg prezident Virtual Dining Concepts – Robert Earl, poznemanal: „Pozrite sa, máte platformu s miliardou divákov mesačne, ktorí sú neustále zapojení (ako to dokazujú čísla),“ … “Je to prvýkrát, čo existuje takáto značka – teda publikum pozostávajúce zo stoviek miliónov ľudí.”

Earl dodal, že zákazníci budú môcť zadávať objednávky na kuchyňu TikTok cez Grubhub a ceny jedál budú „porovnateľné s inými značkami v rámci Virtual Dining Concept.“ Pre porovnanie, podnik Earl’s MrBeast Burger s hviezdou YouTube – MrBeast ponúka hamburgery od 6,99 dolárov.

Reštaurácie v celej krajine sa môžu tiež uchádzať o to, aby sa stali „partnermi“, podľa tlačovej správy, čo im umožňuje ponúkať prípravu jedla pre objednávky služby TikTok Kitchen. Spoločnosť Virtual Dining Concepts uviedla, že jej cieľom je mať do konca roka 2022 otvorených 1 000 pobočiek.

Podľa tlačovej správy, zisky z predaja TikTok Kitchen pôjdu na podporu tvorcov, ktorí inšpirovali vytvorenie položiek z menu, a ďalších tvorcov, ktorí chcú vytvoriť nové jedlá, ale spoločnosti nešpecifikovali, ako sa tieto peniaze minú.

Jenni Häyrinen, fínska umelkyňa, ktorá vytvorila populárny recept na pečené jedlá so syrom feta v rámci aplikácie TikTok začiatkom roku 2021, poznamenala, že je „nadšená a hrdá“, že jej pôvodné jedlo je súčasťou ponuky služby TikTok Kitchen.

Poznamenala: „Recept na zapečené feta cestoviny vznikol v čase, keď som sa doma potrebovala rýchlo naobedovať,“ … “Odvtedy to pomohlo miliónom ľudí a teraz je to ešte jednoduchšie.”

Tvorcovia vrátane foodblogerky Yumny Jawad, ktorá na službe TikTok pomohla trendom vrámci jedál, ako sú zapekané feta cestoviny a cestovinové chipsy, poznamenali, že sa tešia na spôsoby, akým toto úsilie podporí tvorcov.

Jawad poznamenala: “Myslím, že je to skvelý koncept,” … „Páči sa mi, že TikTok prináša viac svetla na influencerov, ako som ja, vďaka ktorým si viac ľudí pozerá tieto videá o populárnych jedlách a vytvára recepty.“

Facebook komentár