Nova_aplikacia_spolocnosti_Ikea_vyuziva_rozsirenu_realitu

Ikea uľahčuje nákup nábytku bez toho, aby ste museli opustiť svoju pohovku.

Celosvetový predajca rozvíja novú aplikáciu s názvom Ikea Place, ktorá bude využívať rozšírenú realitu, aby zákazníkom umožnila vizualizovať a nakupovať produkty na diaľku.

Zákazníci spoločnosti Ikea v Spojených štátoch však budú musieť chvíľu počkať, kým budú môcť začať túto novú aplikáciu používať. Agentúra Reuters uviedla, že Francúzsko a Holandsko budú prvými dvoma trhmi, ktoré predstavia aplikáciu Ikea Place. Veľké trhy, ako napríklad Spojené štáty, budú môcť využiť túto novú technológiu až do konca roku 2019.

Hovorca spoločnosti Ikea uviedol: „Nová aplikácia spoločnosti Ikea ponúkne vylepšenia, vrátane inšpiratívnych možností, ktoré vám umožnia nájsť, vybrať a kúpiť rýchlo z obrázkov jednotlivých možností, ktoré nájdete v jednotlivých miestnostiach,“ … “Ďalšími príkladmi nových a vylepšených funkcií sú odporúčania produktov, hodnotenia a recenzie spolu s ľahším vyhľadávaním a prehliadaním.”

Táto veľká spoločnosť z oblasti nábytku už ponúka aplikáciu známu ako Ikea Store. Táto aplikácia vám však neumožňuje nákup tovaru, aj keď zákazníci môžu použiť aplikáciu na zostavenie zoznamu požadovaných produktov na urýchlenie návštev v obchode.

Hovorca spoločnosti Ikea uviedol, že na druhej strane, nová aplikácia Ikea Place “umožňuje užívateľovi umiestniť výrobky Ikea do ich obývačky pomocou rozšírenej reality.” Predchádzajúce variácie aplikácie rozšírenej reality v reťazci obsahovali možnosti vizualizácie, ale nedovolili zákazníkom kupovať produkty.

Rozhodnutie spoločnosti Ikea spojiť tieto vlastnosti do jednej aplikácie znamená veľké pozitívum.

Nedávno agentúra Business Insider uskutočnila rozhovori s 28 súčasnými a bývalými zamestnancami spoločnosti Ikea, ohľadom toho aké to je pracovať v sektore nábytku. Názor ohľadom zaostávania spoločnosti Ikea v oblasti technológií bola v týchto rozhovoroch jednou z najčastejších spomínaných prekážok. Mnohí zamestnanci dokonca špekulovali, že tento pomalý pokrok vyplýva z dôvodu skeptického postoja jej zakladateľa – Ingvaru Kamprada k technológiám.

Súvisiace:
Ikea pracuje na nových “mäsových” gulôčkách bez mäsa
Prečo Ikea otvára malý obchod v New Yorku

Ikea tak určite doháňa svoje zameškanie, keďže Amazon, Target a Wayfair už predstavili nákupné skúsenosti s rozšírenou realitou.

Ikea však ukazuje, že je pripravená prijať veľké zmeny, ako je rozhodnutie o spustení série menších obchodov vo veľkých mestských centrách, namiesto toho, aby sa držali veľkých skladov.

Leontyne Green Sykes z americkej divízie spoločnosti Ikea, počas prehliadky nového obchodu na Manhattane poznamenal: “Naša stratégia je naozaj zameraná okolo transformácie, vďaka čomu by sme mali byť relevantnejšími aj v očiach spotrebiteľov.”

Hovorca spoločnosti Ikea vo vyhlásení poznamenal: “Nová aplikácia sa snaží byť ďalším krokom, aby sa stala prístupnejšou pre mnohých ľudí,” … “V spoločnosti Ingka Group sa snažíme byť prístupnejšími a chceme sa so zákazníkmi stretávať v čo najväčšej miere, ak to budú od nás vyžadovať.”

AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN, Yahoo

Facebook komentár