Brexit tak už vo Veľkej Británii stihol zahubiť jednu veľkú investíciu.

Richard Branson, ktorý je miliardárom a zakladateľom spoločnosti Virgin Group povedal, že jeho firma ukončila plánovanú akvizíciu potom, čo sa Veľká Británia počas minulo-týždňové hlasovania rozhodla pre odchod z Európskej únie.

Branson v rozhovore poznamenal: “Chystali sme sa zrealizovať veľmi veľký obchod, ktorý sme nakoniec museli zrušiť,” … “Táto ponuka sa týkala 3000 pracovných miest.”

Súvisiace: Brexit ohrozí obchod Británie v hodnote $ 670 miliárd

Hovorca spoločnosti Virgin povedal, že skupina chcela zrealizovať kúpu spoločnosti, ktorá zamestnáva 3000 ľudí, avšak na základe nových udalostí musela byť nakoniec zrušenou.

Hovorca uviedol: “Virgin Group je znepokojená z pokračujúcej nestability a bude mať dopad na novú expanziu Veľkej Británii pre obdobie najbližších niekoľkých rokov.”

Branson je jedným z najúspešnejších podnikateľov Británie s odhadovanou hodnotou majetku vo výške 4,8 miliardy amerických dolárov. Avšak jeho spoločnosť bola tvrdo zasiahnutá vplyvom výsledkov referenda ohľadom EÚ. V piatok a v pondelok celosvetové akciové trhy prišli v hodnote až o 3 bilióny dolárov.

Povedal: “Myslím, že sme stratili tretinu našej hodnoty, čo je pre ľudí v našich firmách naozaj hrozné.”

Akcie Bransonovej divízie finančných služieb vo Veľkej Británie – Virgin Money od štvrtka prepadli o 41%.

Ostatné časti spoločností z dôvodu Brexitu čelia novým výzvam. Virgin Atlantic taktiež môže trpieť, pretože výsledky hlasovania ohrozujú ich prístup k dohodám EÚ, v oblasti letectva s USA.

Branson bol jednoznačne kritickým voči hlasovaniu za odchod z EÚ, keďže tvrdil, že táto skutočnosť zasiahne krajinu viac ako ktorákoľvek iná udalosť, ktorú má v pamäti.

Branson napísal v blogu: “Ľudia by nemali počúvať rady od nezainteresovaných jednotlivcov – tzv. “odborníkov” a „tých ktorý strašia,” …”Ekonomika naozaj nebude v pohode,” … “Nie je to v poriadku, ideme smerom ku katastrofe.”

Súvisiace: Prežije mena euro následky Brexitu?

Generálny riaditeľ spoločnosti Virgin Group bol v tábore proti Brexitu. Chce, aby Británia o tejto otázke usporiadala druhé hlasovanie s tým, že si verejnosť môže uvedomiť, že bola uvedená do omylu a mohli by svoj názor zmeniť.

Branson uviedol: “Takmer už 4 milióny ľudí podpísalo petíciu vyzývajúcu k novému referendu. Parlament by to mal zvážiť.”

“V podnikaní, ak si uvedomíte, že ste urobili zlé rozhodnutie, je potrebné ho zmeniť.” 

Zdroj: TheGuardian

Facebook komentár