Akcie_Virgin_Galactic_uz_tento_rok_vyleteli_o_takmer_200%

Akcie spoločnosti Virgin Galactic, ktorej zakladateľom je Richard Branson v priebehu dňa prudko stúpli o viac ako 20%, čím sa spoločnosť vesmírneho priemyslu dostala na sedemdňovú víťaznú sériu.

Akcie svoje zisky neskôr v priebehu dňa znížili, ale v roku 2020 sa stále nachádzajú v ohromujúcom zisku 160%.

Akcie v poslednom čase prudko vzrástli kvôli optimizmu v súvislosti s plánmi spoločnosti na spustenie komerčnej vesmírnej služby.

Spoločnosť Virgin Galactic minulý týždeň oznámila, že premiestnila svoje suborbitálne lietadlo SpaceShipTwo, známe tiež pod názvom VSS Unity, do svojho ústredia v Novom Mexiku. Tým sa spoločnosť posunie o krok bližšie k prípadnému vypusteniu platiacich cestujúcich do vesmíru.

Investori sú jednoznačne nadšení potenciálom spoločnosti Virgin Galactic, hoci v súčasnosti je nerentabilná a očakáva sa, že tento rok aj v roku 2021 bude aj naďalej strácať peniaze.

Akcie spoločnosti Virgin Galactic dosiahli výnos v hodnote takmer 200% od spustenia obchodovania akcií spoločnosti v októbri minulého roka, po fúzií s takzvanou spoločnosťou na špeciálne účely alebo SPAC.

Namiesto toho, aby sa spoločnosť Virgin Galactic stala verejnou prostredníctvom tradičného predaja akcií alebo priameho kótovania akcií, zlúčila sa s už existujúcou spoločnosťou na kontrolu šekov s názvom Social Capital Hedosophia. Nová entita bola premenovaná na Virgin Galactic.

Súvisiace: Nové ETF vám umožní investovať do rýchlo rastúceho vesmírneho priemyslu

Nejedná sa však o jedinú spoločnosť, ktorá túto metódu pre obchodovanie s akciami využila. Tzv. fantasy športový gigant DraftKings sa touto cestou taktiež vydal, s plánovanou fúziou so spoločnosťou s názvom Diamond Eagle Acquisition Corp. Akcie tejto spoločnosti sa počas tohto roka nachádzajú v zisku takmer 60%.

Spoločnosť Virgin Galactic musí od zlúčenia ešte vydať štvrťročnú finančnú správu. Jej výsledky za štvrtý štvrťrok budú zverejnené po zatvorení trhov, dňa 25. februára.

Ak akcie spolčonosti Virgin Galactic budú pokračovať v dobrom výkone, musíme si položiť otázku, či Jeff Bezos a Elon Musk taktiež nezváží emisiu akcií spoločností Blue Origin a SpaceX. SpaceX už naznačila, že by mohla tak vykonať so svojou internetovou firmou – Starlink.

CEO Amazon a vedúci predstaviteľ spoločnosti Tesla sú miliardármi nachádzajúcimi sa vo vesmírnych pretekoch s Bransonom. Bolo by vhodné, keby sa ich súperenie odohrávalo aj na Wall Street.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, Fortune

Facebook komentár