Zoskupenie WallStreetBets na sieti Reddit presúva svoj záujem na cenu striebra.

Zoskupenie WallStreetBets na sieti Reddit presúva svoj záujem na cenu striebra.

Cena striebra sa uzdravuje, pretože rast maloobchodného online obchodovania, ktorý poháňal rast neobľúbených akcií, ako napríklad GameStop, zaujal lesk drahého kovu.

Cena futures kontraktov na striebro v pondelok rástla o viac ako 11 percent, na najvyššiu hodnotu za posledných 11 rokov, po krátkom raste nad 30 dolárov za uncu v ranom obchodovaní, čo nasleduje po výrazných ziskoch dosiahnutých cez víkend.

Na sociálnej sieti Twitter bol zaznamenaný rast hastagu #silversqueeze, pretože investori upriamili pozornosť na najnovšiu trhovú stratégiu, ktorá vzišla zo skupiny „WallStreetBets“ nachádzajúcej sa na diskusnom fóre Reddit.

Online armáda obchodníkov v rámci Redditu sa za posledný týždeň zomkla, aby chránila znevýhodnené spoločnosti, ako sú akcie firiem GameStop a AMC, a porazila hedžové fondy, ktoré stavili, že ich akcie by klesnú, čím zarobia na ich poklese, čo predstavuje ohromujúce zvrátenie finančnej sily, ktorá mení situácia na Wall Street.

V súčasnosti sa tak striebro stalo najnovším príkladom vplyvu, ktorý majú stúpenci WallStreetBets – zameraní na nerovnosť v globálnom finančnom systéme. Cena striebra upravená o infláciu by sa podľa ich vyjadrení mala nachádzať na úrovni 1 000 dolárov, namiesto 25 dolárov za uncu.

V sobotu užívateľ RocketBoomGo na serveri Reddit napísal a povzbudil jednotlivých investorov, aby zvýšili cenu striebra na 1 000 dolárov: „Trh so striebrom je jedným z najviac manipulovaných na svete,“ … “Akékoľvek stlačenie “stávok na pokles” v rámci striebra by bolo EPIC(ké). Vieme o veľkom počte vplyvných bánk, ktoré manipulujú s cenami zlata a striebra, aby utajili skutočnú infláciu.“

Michael Every, ktorý je analytikom spoločnosti Rabobank, uviedol, že online tvrdenia hovoria o tom, že ceny zlata a striebra sú stláčané finančnými stávkami, ktoré sú realizované proti nim.

Súvisiace:
Bitcoin rastie keď Elon Musk pridal #bitcoin do svojho bio
Robinhood potrebovala infúziu v hodnote $1 miliardy

Ak sa cena na dlhší čas dostatočne zvýši, veľkí investori, ktorí vsádzajú na pokles cien zlata a striebra, budú musieť nakoniec tieto obchody zvrátiť, spätne odkúpiť a to tak stlačí cenu na ešte vyššie úrovne. To je čiastočne podobná stratégia, ktorá v priebehu minulého týždňa pomohla podnietiť rozsiahli nárast akcií spoločnosti GameStop.

Šialenstvo na trhu so striebrom sa rozšírilo aj do fyzického dopytu po kove. Predajcovia mincí hlásia oneskorenie dodávok, pretože sú zavalení dopytom.

Spoločnosť Silver Mountain, ktorá je holandským predajcom drahých kovov, na svojej webovej stránke uviedla, že „kvôli extrémnej volatilite trhu nemôžeme v tejto chvíli prijímať žiadne nové objednávky,“ a dúfa, že sa popoludní situácia opätovne zlepší.

Tento dopyt sa prelial aj do austrálskych ťažobných spoločností, dokonca aj do tých, ktoré s produkciou kovov ešte vôbec nezačali. Spoločnosť Silver Mines Ltd., ktorá pracuje na nerozvinutom ložisku, v pondelok vyskočila o 50 percent, zatiaľ čo ďalšie ťažobné akcie na austrálskej burze zaznamenali dvojciferné zisky.

Graf vývoja ceny striebra 1970-02/2021:
Saga-WallStreetBets-Striebro-nahradza-GameStop-graf

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár