Ceny_zlata_a_striebra_aktualne_poskytuju_prilezitost_2017

Zatiaľ čo vyhliadky na zvýšenie sadzieb Federálneho rezervného systému, počas posledného obchodného dňa poslali cenu zlata na nižšie úrovne, analytik David Tice poznamenal, že je veľkým zástancom drahých kovov.

Taktiež má rád striebro, ale najmä akciové spoločnosti zo sektoru zlata a striebra.

Počas včerajšieho rozhovoru poznamenal: “Aktuálne predstavujú zaujímavý potenciál. Zažili sme tak rozsiahly pokles. Mnoho z týchto akciových spoločností stratilo 80 až 90 percent svojej hodnoty.”

Súvisiace: Tieto akcie získali 200% ale môžu dosiahnuť ďalšie zisky

“Následne sme v prvom polroku 2016 zaznamenali príjemné zisky, avšak v druhej polovici roka prišiel opäť odpredaj. Aktuálne (pre rok 2017) si myslíme, že spoločnosti zo sektora zlata by mali by mohli zaznamenať ešte rozsiahlejšie navýšenie cien.”

Predsedkyňa Federálneho rezervného systému – Janet Yellenová v piatok uviedla, že zvýšenie sadzieb by mohlo prísť v marci, ak sa ekonomike podarí zostať na „správnej ceste“. To poslalo cenu zlata do straty 0,82 percenta k úrovni 1 224,65 dolárov za uncu, zatiaľ čo US futures pre zlato s dodaním v apríli kleslo 6,40 dolárov na 1 226,50 dolárov.

Vplyv na ceny zlata

Cena zlata je vysoko citlivou na rastúce úrokové sadzby v USA, pretože znižujú atraktivitu zlata, keďže neponúka žiadne trvalé výnosy a zároveň posilnenie dolára navyšuje náklady na kúpu, keďže je ocenené v tejto mene.

Súvisiace: Využitie zlata ako zabezpečenie proti inflácii

Avšak, Tice povedal, že keď Fed v decembri 2015 zvýšil úrokové sadzby, cena zlata “pre prvú polovicu roka 2016 rástla.”

Navyše si myslí, že americký dolár môže byť stále pomerne silný a jeho oslabenie cenám zlata určite pomôže, najmä preto, že prezident Donald Trump už naznačil, že nechce aby táto mena zostala na silných úrovniach.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC, MarketWatch

Facebook komentár