Elon Musk mal tentokrát vplyv na rast ceny Bitcoin.

Elon Musk mal tentokrát vplyv na rast ceny Bitcoin.

Virtuálna mena Bitcoin vyletela až o 20% keď v dnešnom dni Elon Musk pridal hashtag #bitcoin k bio popisku jeho účtu na sociálnej sieti Twitter.

Virtuálna mena náhle začala raketový rast a podľa údajov webu CoinDesk za hodinu navýšila cenu o 5 000 dolárov a obchodovala sa v hodnote 37 299 dolárov. O 6:55 h stredoeurópskeho času, tak za posledných 24 hodín sa obchodovala v takmer v 18% zisku na úrovni 36 905 dolárov.

Musk v piatok ráno pridal hastag #bitcoin do svojho bio popisku na sociálnej sieti Twitter. Taktiež zverejnil záhadný tweet so slovami: „Spätne to bolo nevyhnutné.“

To tento týždeň zvyšuje divokú volatilitu na trhoch, pretože ceny akcií spoločností s rozsiahlymi stávkami investorov na pokles cien, ako sú GameStop a AMC, dramaticky vzrástli z dôvodu návalu amatérskych investorov, inšpirovaných internetovým fórom WallStreetBets na sociálnej sieti Reddit.

Ďalšia skupina na sieti Reddit – SatoshiStreetBets, viedla investorov k napumpovaniu ceny dogecoinu – kryptomeny inšpirovanej populárnym mémom „doge“. Dogecoin v jednom bode za posledných 24 hodín stúpla o 800%.

Nárast cien virtuálne meny bitcoin bolo pred piatkom relatívne tlmené. Svetovo najcennejšia kryptomena dosiahla historické maximum pri hodnote 41 940 dolárov na začiatku tohto mesiaca – pred razantným prepadom o týždeň neskôr. V priebehu minulého týždňa nakrátko klesla pod hranicu 30 000 dolárov.

Kryptomena sa stále nachádza v približne 13% strate zo svojho historického maxima, ale od začiatku roka dosahuje nárast okolo 25%. Ceny virtuálnej meny Bitcoin sa v priebehu roku 2020 viac ako štvornásobne zvýšili, pričom ako hybná sila nárastu tejto kryptomeny sa uvádzali zvýšené inštitucionálne investície.

Nie je to prvýkrát, čo Muskove statusy na twitteri viedli k zvýšeniu ceny aktív. Podnikateľ naposledy pomohol rozšíriť zvyšovanie ceny akcií spoločnosti GameStop mimo riadnych obchodovacích hodín v utorok, po tweete „GameStonk“ a prepojení na komunitu WallStreetBets Reddit.

Akcie tohto poľského tvorcu hier medzitým vo štvrtok vzrástli až o 12,6% po tom, čo Musk v tweete uviedol, že sa mu páči hra firmy – Cyberpunk 2077.

Muskove pridanie bitcoinu na jeho profil na Twitteri nastalo po mnohých špekuláciách o tom, či generálny riaditeľ spoločnosti Tesla realizuje nákup bitcoin, alebo pridá kryptomenu do súvahy svojej firmy automobilov na elektrický pohon.

Miliardár sa dostal na titulné stránky po výmene názorov na sociálnej sieti Twitter s Michaelom Saylorom – výkonným riaditeľom softvérovej spoločnosti MicroStrategy v priebehu minulého mesiaca, ktorý vyšiel po tweete naznačujúcom, že zvažoval nákup virtuálnej meny bitcoin.

Súvisiace: Čo sa stalo keď Elon Musk followerom odkázal, aby „používali Signal“

Spolu s firmou Jacka Dorseyho – Square, aj ďalšia verejne obchodovaná spoločnosť – Microstrategy používa svoju vlastnú súvahu s cieľom nákupu virtuuálnej meny Bitcoin.

V tom období dokonca vedúci spoločnosti MicroStrategy – Michael Saylor, poznamenal: “Ak chcete svojim akcionárom udeliť láskavosť v objeme 100 miliárd dolárov, premeňte si súvahu TSLA z USD na # BTC.”

Musk v reakcii uviedol: „Sú také veľké transakcie vôbec možné?“

Spoločnosť MicroStrategy v priebehu budúceho týždňa organizuje akciu s názvom „Bitcoin pre korporácie“. Na otázku toho, ktoré spoločnosti sa zúčastnia, Saylor jednoducho povedal, že sa jedná o „tisíce vedúcich pracovníkov, úradníkov, riaditeľov a poradcov spoločností“.

Musk sa začiatkom tohto mesiaca stal najbohatším človekom na svete po tom, čo rast akcií spoločnosti Tesla pomohol prekonať čistý majetok riaditeľa Amazonu – Jeffa Bezosa.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár