Spoločnosť Tesco predstaví svoj nový prístroj a očakáva sa, že sa bude predávať za nízke ceny, čím chce svojou vlastnou značkou vstúpiť na trh s tabletmi. Dátum predstavenia je 23. septembra. Firma rozposlal pozvánky, kde použila oznámenie – “Musíme vám niečo ukázať”. Jeho názov by mal Hudl.

Ben Wood – analytik výskumnej spoločnosti CCS Insight, navrhol, že Tesco by sa mohli pokúsiť oceniť zariadenie, ktoré by malo mať 7-palcovú obrazovku, na úrovni 99 libier.

Wood ďalej povedal: “Samozrejme, že bude pracovať na mobilnom operačnom systéme firmy Google – Android, pravdepodobná veľkosť pamäti by mala byť 16 GB a podľa môjho odhadu za cenu – 99 libier.”

Firme Tesco by mohlo byť schopné dosiahnuť cenu 99 libier – pomocou jej štýlu propagáciu – Cashback. Wood navrhuje: “Vidím, ako Tesco dosahuje výrazné zľavy na ďalšie služby – ako napríklad mediálneho produktu Blinkbox, alebo zľavových poukážok na na benzín a potraviny, vďaka svojmu vernostnému programu Clubcard. “

Tableta bude konkurovať tabletom spoločností Apple, Google a Amazon, a bude prispôsobený online nakupovaniu a sledovaniu videí – čo sú obe oblasti, kde sa Tesco snaží dosahovať nové zisky.

Wood taktiež uviedol: “Trh s tabletmi je neuveriteľne konkurencieschopná s extrémne úzkymi maržami, ale to je oblasť, kde sa Tesco už vyzná.” 8GB Amazon Kindle Fire od Amazonu stojí 99 libier, zatiaľ čo Google najnovší tablet – Nexus 7 stojí 199 libier (za 16 GB model), zatiaľ čo 16GB verzia iPad mini od firmy Apple v súčasnej dobe dostať 269 libier.

Trh tabletov vo Veľkej Británii v posledných niekoľkých rokoch explodoval a ich predaje by do Vianoc mali narastať. CCS Insight uviedla, že v roku 2012 bolo vo Veľkej Británii predaných 8,3 miliónov tabletov, pričom viac ako polovicu tržieb pochádzalo z posledného štvrťroku roka. Veľká Británia je najväčším trhom tabletov v Európe.

V prvej polovici roka 2013 bolo predaných 6 miliónov tabletov a do Vianoc sa očakáva jeho zrýchlenie. Podľa Wooda – Septembrové predstavenie  tabletu poskytne spoločnosti Tesco vhodný čas na predaj počas konca roka, ale je pravdepodobné, že cena bude kľúčovým faktorom.

Zdroje predtým uvádzali, že Tesco bude toto 7-palcové zariadenie vyrábať čínsky výrobca a mal by priamo konkurovať tabletom Amazon Kindle Fire HD a Google Nexus 7. Mal by taktiež poskytovať rýchly prístup k Tesco vlastneným službám – Blinkbox video a on-line nakupovaniu firmy.

Tesco vo februári požiadala o ochrannú známku na názov Hudl, ktorý pokrývať širokú škálu tovaru, vrátane tabletov a rôzneho príslušenstva. Predpokladané predstavenie dňa 23. septembra nasleduje po poklesoch tržieb v sektore spotrebnej elektroniky firmy Tesco, ako vedúci predajov – Philip Clarke povedal, že bude potrebná zmena mierky, keďže TV s plochou obrazovkou – “úplne úprimne povedané, zaberajú veľa miesta a nie sú až tak ziskové. “

Graf: Historická cena akcií spoločnosti Tesco – 1988-9/2013

Zdroj: PC Advisor

Facebook komentár