Tony Robbins má 55 rokov, ale keď ho vidíte na pódiu alebo ak sa s nim nezáväzne rozprávate, uvidíte, že má viac energie ako väčšina dvadsiatnikov.

Robbins nie je iba osobný tréner špecializujúci sa na prípravu vystúpení podnikateľských osôb ako riaditeľa Salesforce, Marca Benioffa, a manažéra poistných fondov, Paula Tudora Jonesa. Je riaditeľom konglomerátu spoločností a hlavnou atrakciou na dlhých a až nevídane živých seminároch, ktoré organizuje po celom svete už 30 rokov.

Povedal, že sa nenarodil s touto prirodzenou energiou. Počas ciest si iba chvíľu pospí a neberie žiadne podporné látky.

Namiesto toho si vyvinul striktné návyky stravovania, cvičenia, zvládania stresu a postoja k jeho práci. Ďalej vysvetľuje, ako jedna z najväčších svetových bežkýň na dlhé trate, 85 ročná katolícka mníška, pretekárka v triatlone, kryoterapia a čudné antiúzkostné slúchadlá prispeli k jeho zdanlivo nekonečnej energii.

Súvisiace: 6 preukázaných spôsobov ako zlepšiť vašu silu vôle

1. Cvičí „pomaly“

Robbins povedal, že keď bol ešte dieťa, zápasil so svojou váhou a tak začal posilňovať už v skorých dvadsiatich rokoch aby si zvýšil sebadôveru. Po určitom čase už mal veľké svaly, čo vyzeralo naozaj cool, ale jeho ohybnosť bola zlá a nemal žiadnu svalovú rovnováhu. Rozhodol sa, že radšej ako byť motivovaný svojou márnivosťou, chce sústrediť svoju energiu na zásobovanie všetkého ostatného.

Učil sa o Američanovi menom Stu Mittleman, ktorý vytvoril tri za sebou nasledujúce svetové rekordy v 100 míľových pretekoch od roku 1980 do roku 1982. A potom v roku 1986 vytvoril ďalší svetový rekord na 1 000 míľovom svetovom šampionáte, keď ubehol túto vzdialenosť iba za 11 dní a každý deň bežal až 21 hodín.

Robbins povedal, že nemá túžbu, aby zabehol takúto nezmyselnú vzdialenosť, ale používa Mittlemanov prístup „pomalého“ cvičenia, aby maximalizoval spaľovanie tukov. V jeho knihe, Slow Burn (Pomalé spaľovanie), Mittleman tvrdí, že obyčajný človek cvičí rýchlo a intenzívne, čo má za následok pocity nevoľnosti a bolesti, čo nie je tá pravá cesta vytvárania najefektívnejšieho spôsobu využívania energie.

Aby ste trénovali ako Mittleman, mali by ste pri behaní udržiavať pohodlné tempo a ak cvičíte, udržiavajte si tep na stabilnej úrovni. Spôsob, ako na to myslieť nikdy neprekročí vašu úroveň obtiažnosti nad 7/10.

2. Nemá vrásky zo svojho veku

Po intenzívnom 120-dňovom seminárnom turné, keď mal Robbins 39 rokov, sa cítil viac vyšťavený, ako ešte nikdy pred tým. Jeden z jeho kamarátov mu raz povedal: „Človeče, máš 39. Väčšina atlétov ide do dôchodku, keď má 40 … Už to nebudeš robiť, keď budeš mať 42 rokov.“

Robbins začal o sebe pochybovať. Ale on je Tony Robbins, a preto sa rozhodol nájsť najstarších svetových atlétov a zistiť si ich tajomstvá.

Jedným človekom, ktorého stretol bola katolícka mníška, sestra Madonna Buderová. Teraz má 85 rokov. Je členkou Triatlonovej siene slávy a zúčastnila sa na 45-tich pretekoch Železný muž a na viac ako 350-tich triatlonoch. V prvej polovici svojho života nebola atlétkou a svoju atletickú kariéru začala až vo svojich štyridsiatich rokoch, keď jej jeden kňaz poradil behanie ako duchovné cvičenie.

A to bolo to, čo Robbins zistil ako najpozoruhodnejšie. V jej knihe s názvom The Grace to Race (Modlitbou k behu), Buderová vysvetľuje, že svoj vek nikdy nepovažovala za prekážku v jej atletickom rozvoji a že bola riadená duchovným povznesením jej fyzického zlepšovania sa.

Súvisiace: Ako sa jednoducho motivovať?

3. Používa výsledky krvných testov na úpravu svojho jedálnička

Robbis tiež zistil, že skoro všetci mimoriadny atléti nad 65 rokov, s ktorými sa rozprával, venujú veľkú pozornosť svojej výžive s pomocou krvných testov.

Toto inšpirovalo Robbinsa, aby si dával robiť krvný rozbor každý polrok, radšej ako raz ročne, a používať výsledky týchto testov ako návod na prispôsobenie stravy podla výživných látok.

Robbins povedal, že má celkom rôznorodú stravu a zameriava sa na zeleninu a ryby. Nekonzumuje kofeín, alkohol, nikotín alebo rekreačné drogy, lebo ako povedal, chce sa udržiavať v rovnakej kondícií ako profesionálni atléti.

4. Používa čudný antiúzkostný zlepšovák

Robbins je fanúšikom aj NuCalm systému.

Neurovedec, Dr. Blake Holloway, navrhol zariadenie na liečbu pacientov s posttraumatickým šokom, ale zistil, že už má na starosti zubných pacientov, ktorí trpia neuveriteľným strachom zo zubárskeho kresla.

Systém zahŕňa slúchadlá ktoré hrajú relaxačnú hudbu, okuliare, ktoré zabraňujú prenikaniu svetla do oka, mierne elektrické impulzy na hrdlo a aminokyselinový doplnok GABBA. Vyzerá to ako niečo, čo by ste kúpili v obchode s magickými potrebami, ale okrem zubárov, tento prístroj sa používa aj v NHL hokejovom tíme Chicago Blackhawks a je považovaný za účinný umožniť pacientom dostať sa do hlbokého meditačného stavu s pomocou doktora Chung-Kang Penga, spoluriaditeľa Reyovho inštitútu v medicínskom centre Beth Israel Deaconess Medical Center, Harvardovej zdravotnej školy.

Keď sme sa minule rozprávali s Robbinsom, povedal, že počas včerajšieho vystúpenia v médiách mal iba polhodinové okno voľného času a vybral si, že použije NuCalm systém na 20 minút a potom sa cítil omnoho lepšie.

Hlavné osvieženie je: Ak nájdete spôsob, ako sa dostať do hlbokého motivačného stavu na 20 minút, vaše telo sa bude cítiť oddýchnuto a tým sa zbavíte vysiľujúceho stresu.

Súvisiace: 7 vecí, ktorých tréning z Vás urobí lepšieho podnikateľa

5. Má silnú rannú rutinu

Robbins má tiež aj rannú rutinu, ktorá mu zaberie najmenej 10 minút.

Ak je v jednom zo svojich domovov, ktoré má po celom svete, začína svoj deň ponorením sa do chladného bazénika na jednu minútu alebo strávi tri minúty v kryokomore. Ak vonkajšia teplota tela týmto spôsobom rapídne a náhle klesne, zápal môže ustúpiť a mozog zažije prílev endorfínov.

Potom robí svoj „najdôležitejší“ rituál, ktorý pozostáva z troch minút cvičenia hlbokého dýchania, troch minút vyjadrovania vďaky trom špecifickým veciam vo svojom živote a z troch minút hľadania sily a želania dobrého svojej rodine, priateľom a klientom.

Robbins povedal, že úroveň energie je pre neho tak dôležitá, lebo „Ak nemáte energiu nebudete mať žiaden pôžitok z vášho (aj romantického) vzťahu … Ak nemáte žiadnu energiu, nemôžete sa tešiť z vašich detí, lebo majú viac energie ako vy. Ak nemáte energiu, nebudete mať vlastný podnik, nieto ešte viacero podnikov.“

Povedal: „Energia je život.“

Preložil: Michal Guza

Zdroj: Liveenergized

Facebook komentár