Svetové zloženie stravy sa skladá z oveľa viac mäsa, mlieka a mliečnych výrobkov a cukru, než tomu bolo pred dvoma desiatkami rokov. Je tiež zložené z oveľa menšieho podielu obilia.

Nižšie uvedená tabuľka vychádza z nedávnej správy trendov poľnohospodárstva a potravinárstva od analytikov z Bank of America Merrill Lynch. Zdá sa, že to odráža oveľa väčší výber dietnejších zložiek v potrave, v porovnaní s tou, ktorú sme mali pred dvoma desiatkami rokov. Je to nepochybne dobrá správa pre oblasti výživy po celom svete (aj cez nárast v oblasti cukrov a konzumácia alkoholu).

Súvisiace:Tu je aktuálny zoznam krajín, ktoré míňajú najviac a najmenej na potraviny

Analytik Sarbjit Nahal z Bank of America Merrill Lynch si myslí, že celosvetový dopyt po mäsa bude aj naďalej rásť vo výške 2% ročného tempa počas ďalších ôsmich rokov.

Súvisiace: Tieto nemecké potraviny našli spôsoby, ako eliminovať balenie potravín

Ak tento trend bude pokračovať, potom môžeme očakávať, že bude ešte väčší tlak na zdroje. Bude potreba oveľa chovných staníc pre dobytok, ako aj väčšiu produkciu obilnín pre ich výkrm. V skutočnosti je vlastne oveľa viac obilia k nakŕmeniu kravy, ako k nakŕmeniu človeka.

Zdroj: Bank of America Merrill Lynch

Facebook komentár