Tieto_5_minútove_vecerne_navyky_zefektivnia_vase_dni

Nájsť si každý večer čas na cvičenie sústredeného myslenia vám môže pomôcť zvýšiť celkovú produktivitu.

Vizualizovaním si cieľov, ktoré chcete dosiahnuť pred spánkom, budete motivovanejší v nasledujúci deň.

Neskorá nočná meditácia vám môže vyčistiť myseľ a navodiť hlbší spánok.

Mali ste dlhý a snáď aj produktívny deň. Ste pripravený sa uvoľniť a relaxovať kým zaspíte.
Avšak spraviť toto je ako zahodiť šancu na potenciálny rast spolu s kvalitným spánkom. Väčšina ľudí, žiaľ, po návrate z práce po dlhom dni spustí autopilota a vykonáva sériu náhodných činností a nakoniec zaspí.

Samozrejme, je dôležité relaxovať po dlhom dni v robote, ale rovnako dôležité je spraviť si rozbor dňa. Spracúvanie vedomostí a lekcií z dňa nás pripraví na dlhodobý úspech.

Súvisiace: 5 krokov, ktorými sa zbavíte strachu a dosiahnete úspech

Pokiaľ ide o vaše večerné návyky, sú rozhodujúce pre prípravu vašej mysle a tela. Ak chcete zlepšiť svoju produktivitu a zdravie, všetko, čo potrebujete je 20 minút, počas ktorých budete po dobu piatich minút robiť tieto štyri veci.

1. Päť minút na poučenie sa z dňa

Predtým, ako to začnete nazývať nocou, je dôležité zhodnotiť svoj deň a zanalyzovať udalosti dňa. Čo bolo dobré? Čo nebolo dobré? Najdôležitejšie je uvedomiť si, v čom sa môžete zlepšiť zajtra. A ako to urobíte?

Cieľom dňa, či už ide o prácu na miliónovom biznise alebo na miliónovom tele, je, aby ste sa stále zlepšovali aspoň o jedno percento. Ďalším dôvodom, prečo preskúmať svoj deň, je, že sa tak vyhnete neustálym chybám.

Preskúmaním a učením sa vyvíjate a rastiete rýchlo, čo znamená, že dosiahnete svoje ciele rýchlejšie ako priemerná osoba.

Svoje večerné návyky začnite tým, že si určíte tri veci, ktoré ste sa naučili a na základe tohto ich dokážete zmeniť. Vďaka tomuto bude vaša myseľ napredovať.

2. Päť minút na premýšľanie a vďaku

Často krát vaše dni nepôjdu podľa plánu a to môže viesť k frustrácii, ktorú bude ťažké znášať. Niekedy nebudete môcť dodržať všetko z vášho zoznamu úloh.

A v týchto časoch je dôležité vrátiť sa späť a pozrieť sa na situáciu s odstupom. Bez vďačnosti za to, kde v súčasnosti ste, je pravdepodobnejšie, že stratíte perspektívu pokroku a toho, kam smerujete, čo môže ovplyvniť vašu motiváciu.

Vyhraďte si päť minút na to, aby ste si určili pár drobností, ktoré sa vám stali v ten deň a za ktoré ste vďačný.

3. Päť minút, aby ste pripravili svoj mozog na úspech

Keď som prvýkrát začal vo fitnes tréningu, spočiatku som narazil na problém straty motivácie, pretože som stratil zo zreteľa cieľ. A tiež som bol strašne ďaleko od svojho cieľa a keď som si uvedomil, kde som a kam sa chcem dostať, cítil som sa beznádejne.

Týmto chcem povedať, že ak nie ste intenzívne a emocionálne naviazaný na váš cieľ, je ľahké sa ho vzdať a stratiť perspektívu vďaka nespočetným denným rozptýleniam a novým lákavejším veciam naokolo.

Predtým ak pôjdete spať, skúste si živo a detailne predstaviť všetko, o čo sa usilujete. Nepotláčajte svoju fantáziu. Čím úprimnejšie to budete myslieť, tým budete emocionálne presvedčenejší, čo zvyšuje šancu, že sa svojho cieľa nevzdáte, nech sa deje, čo sa deje.

Prostredníctvom podrobnej vizualizácie pochopíte, aké by bolo dosiahnuť vysnené ciele. Vizualizácia je skutočne veľmi dôležitá, avšak nezabúdajte na to, že treba aj konať (hoci to nebude hneď dokonalé).

Súvisiace: 7 spôsobov, ako si zlepšiť deň za pár minút

4. Päť minút na utíšenie mysle

Život je chaotický a ak si nedáte pozor, môže vás ťahať do mnohých smerov. Meditácia je kľúčovou zložkou na vašej ceste k úspechu, cieľom a zlepšovaniu produktivity.

Meditácia pomáha proti stresu, psychickému kolapsu, zlepšuje emocionálnu inteligenciu, mierne formy depresie a nespavosť a kopu ďalších vecí.

Ukončiť svoju večernú rutinu piatimi minútami meditácie vám nielenže pomôže so zajtrajškom, ale vám pomôže sústrediť sa na daný okamih pri riešení vášho vnútorného sveta. Vďaka tomuto budete v noci lepšie spávať, lebo prestane premýšľať vtedy, keď máte spať.

Ak si vyhradíte každý večer 20 minúť na tieto návyky, zaručene vám to prinesie úspech, lebo nezáleží na tom, čo sa stane, na vašej životnej ceste, v biznise a zdraví pôjdete stále hore (čo je skvelá vec).

Preložila: Emília Kosztolányiová

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: LifeHacker

Facebook komentár