Donald Trump čelí nepríjemnostiam.

Donald Trump čelí nepríjemnostiam.

Podľa vyjadrení nemeckej banky, súkromní bankári zodpovední za poskytovanie pôžičiek prezidentovi Donaldovi Trumpovi a Jaredovi Kushnerovi v Deutsche Bank rezignovali.

Daniel Hunter, hovorca banky uviedol: „Rosemary Vrablic a Dominic Scalzi podali rezignáciou v Deutsche Bank s účinnosťou od konca roka, čo banka akceptovala.“

Vrablic a Scalzi už roky po vstupe do Deutsche Bank pred desiatimi rokmi, s Trumpom úzko spolupracovali. Vrablic bola dôveryhodným kontaktom s Trumpom a Kushnerom a mala na starosti zabezpečovanie úverového vzťahu banky s Trump Organization v súkromnej časti banky po tom, čo divízia komerčných úverov prestala s Trumpom obchodovať.

Deutsche Bank materskej spoločnosti Trumpa s názvom Trump Organization požičala viac ako 300 miliónov dolárov.

Vo vyhlásení Vrablic uviedla: „Rozhodla som sa rezignovať na svoju pozíciu v banke s účinnosťou od 31. decembra a teším sa na môj odchod do dôchodku.“

Trump Organization vyšetruje kancelária prokurátora okresu Manhattan a newyorský generálny prokurátor. Obe kancelárie predvolali zástupcu banky ohľadne úverových vzťahov so spoločnosťou.

Vyšetrovatelia skúmajú, či Trump Organization podľa súdnych podaní zavádzala alebo podvádzala veriteľa nafukovaním hodnoty niektorých svojich aktív.

V uplynulých týždňoch boli vyšetrovateľmi v rámci prešetrovania trestných činov vypočutí dvaja zamestnanci Deutsche Bank a boli položené všeobecné otázky týkajúce sa postupov okolo požičiavania. Zamestnanci nepracovali v prospech účtovných hodnôt Trumpa.

Vrablic má priame vedomosti o vzťahu Trumpa s bankou, keď v posledných rokoch určovala hodnotou majetku aktív jeho spoločnosti.

Právny zástupca Vrablic odmietol vyšetrovanie komentovať.

Jej právnik uviedol: „Pani Vrablic je odhodlaná spolupracovať s úradmi, ak o to požiadajú.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár