Elon Musk a Donald Trump.

Elon Musk a Donald Trump.

Elon Musk v piatok rozhodne poprel tvrdenie vedúceho predstaviteľa novej sociálnej siete exprezidenta Donalda Trumpa, že Trump povzbudil Muskovu snahu kúpiť Twitter.

„To nie je pravda,“ napísal Musk na Twitteri v odpovedi na článok New York Post o spomínanom tvrdení generálneho riaditeľa Trump Media & Technology Group – Devina Nunesa.

Musk, vedúci predstaviteľ spoločností Tesla a SpaceX napísal: „Nekomunikoval som, priamo ani nepriamo, s Trumpom, ktorý verejne vyhlásil, že bude výhradne na Truth Social.

Nunes počas stredajšieho televízneho vystúpenia v rámci vysielania Fox Business povedal, že Trumpova aplikácia pre sociálne médiá – Truth Social, bola „všetkým pre“ Muskov krok kúpiť sociálnu sieť Twitter a vziať ju medzi seba s ponukou 44 miliárd dolárov – čo je trochu prekvapením, keďže Twitter je konkurentom spoločnosti Truth Social.

Nunes, ktorý je bývalým republikánskym kongresmanom z Kalifornie, počas verejného vystúpenia poznamenal: „Prezident Trump, v podstate predtým, ako ju kúpil Elon Musk, vlastne povedal, aby ju kúpil, pretože viete, že cieľom našej spoločnosti je skutočne vybudovať komunitu, kde sú ľudia v bezpečnom a rodinne priateľskom prostredí.“

Twitter v januári roka 2021 zakázal účet Donalda Trumpa, ktorý bol fanatickým používateľom platformy, pretože spoločnosť uviedla, že predstavoval „riziko ďalšieho podnecovania násilia“.

Zákaz nasledoval po nepokojoch v Kapitole zo 6. januára 2021, ktoré vyvolal dav Trumpových priaznivcov, ktorí narušili schválenie výsledkov volieb prezidenta Joea Bidena.

Trump vlani na jeseň oznámil, že plánuje spustiť Truth Social ako konkurenta Twitteru a uviedol, že jeho spoločnosť sociálnych médií bude verejne obchodovateľnou prostredníctvom dohody so zlúčenou spoločnosťou Digital World Acquisition.

Twitter 25. apríla prijal Muskovu ponuku na kúpu spoločnosti, ktorá je podmienená súhlasom akcionárov a regulátorov.

Nunes počas svojho rozhovoru pre Fox Business naznačil, že Trumpovo údajné naliehanie na Muska, aby kúpil Twitter, je v súlade s poslaním spoločnosti Truth Social.

Súvisiace:
Twitter akceptuje odkúpenie od Elona Muska
Elon Musk: “Firmy a vlády možno budú musieť platiť za používanie Twitteru”

Nunes poznamenal: „Preto sme vyzvali Elona Muska, aby ju kúpil, pretože niekto musí pokračovať v boji proti týmto technologickým tyranom,“ … “Donald Trump sa chcel uistiť, že americký ľud dostane späť svoj hlas a že internet bude otvorený a to je to, čo robíme.”

Nunes ďalej uviedol: “A tak ľudia ako Elon Musk robia to, čo robia a vy viete, že s tým súhlasíme.”

Koncom apríla Donald Trump povedal Joeovi Kernenovi z agentúry CNBC, že sa nevráti na Twitter, aj keď Musk prevezme firmu a zruší jej zákaz.

„Nie, na Twitter sa už nevrátim,“ povedal Trump, ktorý mal pred zákazom na platforme takmer 90 miliónov sledovateľov.

Ďalej uviedol: „Do týždňa budem na Truth Social. Ide to podľa plánu. Prihlásilo sa nám veľa ľudí.“

Trump ďalej uviedol: „Páči sa mi Elon Musk. Mám ho veľmi rád. Je naozaj vynikajúci. Keď som bol v Bielom dome, urobili sme pre Twitter veľa. Bol som sklamaný zo spôsobu, akým sa ku mne Twitter správal. Na Twitter sa už nevrátim.“

Štatistiky ukazujú, že Trump, ktorý ako prezident v poslednom polroku 2017 a v prvom polroku 2018 v priemere publikoval viac ako osem tweetov denne, tento priemer v nasledujúcich rokoch neustále zvyšoval. V poslednom polroku vo funkcii skončil s priemerne 34 tweetmi denne, než bol jeho účet zablokovaný.

Trump na Truth Social od piatku uverejnil takzvaný “Truth“ alebo „ReTruthed“, teda príspevok iného používateľa, zhruba 30-krát dohromady za posledné dva mesiace. Takmer všetky tieto príspevky boli uverejnené za posledný týždeň.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár