Elon-Musk-na-Twitteri-spusta-prieskum-ci-priviest-Trumpa-spat

Elon Musk v sobotu ráno vytvoril prieskum na sociálnej sieti Twitter, v ktorom žiadal svojich nasledovníkov, aby hlasovali o tom, či na platforme obnoviť účet bývalého prezidenta USA – Donalda Trumpa, pričom prvé výsledky ukázali, že zhruba 52 % z nich hlasovalo áno.

Musk na Twitteri napísal: „Vox Populi, Vox Dei,“ čo predstavuje latinskú frázu, ktorá zhruba znamená „hlas ľudu je hlas Boží“. Anketa bola otvorená na 24 hodín.

Musk, ktorý je novým majiteľom sociálnej siete Twitter, v máji poznamenal, že zruší zákaz používania Twitteru pre Trumpa, ktorého účet bol pozastavený po minuloročnom útoku na Kapitol USA.

Musk skôr v ten deň povedal, že rozhodnutie o vrátení Trumpovho účtu ešte nebolo prijaté a že Twitter obnovil niektoré kontroverzné účty, ktoré boli zakázané alebo pozastavené, vrátane satirickej webovej stránky Babylon Bee a komičky Kathy Griffinovej.

Muskovo rozhodnutie požiadať používateľov Twitteru o usmernenie, kto by mal byť na platforme, je súčasťou obrovskej reštrukturalizácie spoločnosti, vrátane masívneho prepúšťania.

V piatkovej správe pre zostávajúcich zamestnancov, ktorú získala agentúra Reuters, Musk požiadal tých, ktorí sa venujú softvérovému kódu, aby sa do skorého popoludnia prihlásili na 10. poschodie centrály spoločnosti Twitter v San Franciscu.

Miliardár v následnom e-maile uviedol: „Ak je to možné, ocenil by som, keby ste mohli priletieť do SF, aby ste tam boli osobne,“ dodal, že bude v kancelárii do polnoci a vráti sa v sobotu ráno.

Požiadal zamestnancov, aby mu poslali e-mailom zhrnutie toho, čo ich softvérový kód za posledných šesť mesiacov „dosiahol“, „spolu s až 10 snímkami obrazovky najvýraznejších riadkov kódu“.

„Uskutočnia sa krátke technické rozhovory, ktoré mi umožnia lepšie porozumieť technológiám Twitteru,“ ako poznamenal Musk v jednom z e-mailov a požiadal developerov, aby sa ohlásili v piatok o 14:00 (US).

E-maily prišli deň po tom, ako sa odhadovalo, že stovky zamestnancov Twitteru sa rozhodli opustiť testovanú spoločnosť sociálnych médií po štvrtkovom termíne od Muska, že zamestnanci sa majú prihlásiť k pracovnému nasadeniu v rámci „dlhých hodín s vysokou intenzitou“.

Exodus prispieva k zmenám a chaosu, ktoré poznačili Muskove prvé tri týždne ako vlastníka Twitteru. Prepustil vrcholový manažment vrátane bývalého generálneho riaditeľa Paraga Agarwala a vysokých riaditeľov zodpovedných za bezpečnosť a súkromie.

Táto situácia je dokonca sledovaná aj predstaviteľmi z Bieleho domu, ktorý uviedli, že Twitter by mal Američanom povedať, ako spoločnosť chránila ich údaje.

Technická webová stránka Platformer v piatok informovala, že Robin Wheeler, ktorá bola hlavnou manažérkou predaja reklamy spoločnosti, bola prepustená.

Wheeler, ktorá v priebehu minulého týždeň zamestnancom v správe oznámila, že zostáva, v piatok na Twitteri napísala: „Tímu a mojim klientom… vždy ste boli mojou prvou a jedinou prioritou“ s emotikonom pozdravu, ktorý bol prijatý ako znak pre odchádzajúcich zamestnancov.

Podľa dvoch zdrojov, firma Twitter vo štvrtok zamestnancom oznámila, že zatvorí svoje kancelárie a obmedzí prístup k odznakom až do pondelka. Agentúra Reuters nevedela bezprostredne potvrdiť, či sa ústredie znovu otvorilo.

Traja ľudia pre agentúru Reuters uviedli, že v piatok popoludní spoločnosť začala prerušovať prístup k firemným systémom pre niektorých zamestnancov, ktorí odmietli prijať Muskovu ponuku.

Iný zdroj uviedol, že spoločnosť plánuje zatvoriť jedno z troch hlavných amerických dátových centier Twitteru, v skladoch SMF1 neďaleko Sacramenta, aby ušetrila náklady.

Vo svojom prvom e-maile zamestnancom Twitteru tento mesiac Musk varoval, že Twitter nemusí byť schopný „prežiť prichádzajúci hospodársky pokles“. Tiež poznamenal: “Meníme politiku Twitteru tak, že práca na diaľku už nie je povolená, pokiaľ nemáte špecifickú výnimku.”

V rámci zmien, ratingová agentúra Moody’s stiahla svoj úverový rating B1 pre firmu Twitter s tým, že nemá dostatok informácií pre udržanie tohto ratingu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár