Celosvetový realitní investori sa hrnú do USA

Nový prieskum ukazuje, že zatiaľ čo Londýn je číslom jedna spomedzi miest medzi zahraničnými investormi do nehnuteľností, zvyšok z piatich najväčších miest, sú všetky v USA: New York (# 2), San Francisco (# 3), Houston (# 4) , Los Angeles (# 5).

Prieskum členov Asociácie zahraničných investorov v oblasti nehnuteľností poukázal, že USA je “na celej čiare stabilnou a bezpečnou” krajinou pre realitné investície. USA je taktiež top trhom, pokiaľ ide o zhodnotenie kapitálu a budúcich nákupov realít.

( Súvisiace: Miliardári začínajú rok 2014 o pol bilióna dolárov bohatší )

Vysoko postavený Houston ukazuje, že investori sa začínajú pozerať aj na iné ponuky, ktoré sú v New Yorku a San Franciscu.

James E. Fetgatter, generálny riaditeľ združenia uviedol: “Naši členovia” poukázali na rastúci záujem aj v iných mestách, ako New York, Washington a San Francisco, čo poukazuje na uznanie dodatočných investičných príležitostí pre zahraničných investorov.”

Zatiaľ čo väčšina členov združenia sú inštitúcie, niektorí sú aj vysoko majetné rodiny. Prieskum sa nevzťahoval na monitorovanie investícií do rodinných domov.

Číslo jedna pre investície v roku 2013 bola kategória priemyselných objektov, nasledované kancelárskymi, maloobchodnými a bytovými nehnuteľnosťami. V predchádzajúcom roku bol sektor bytových domov na prvom mieste.

( Súvisiace: Nový index Vám umožní investovať ako miliardár )

Najnovšie údaje z Národnej asociácie realitných kancelárií, ktorý vyšiel vlani v lete ukázal, že zahraničný kupujúci v roku končiacom do marca 2013 v Spojených štátoch nakúpili rodinné domy za 68,2 miliárd amerických dolárov. To je 7 percent z celkového trhu v USA. Je to, ale o niečo menej, ako 82,5 miliardy dolárov investovaných v rovnakom období roku 2012, od roku 2011. Najväčší počet zahraničných kupcov bol videný z Číny a Kanady.

Zdroj: Telegraph

Facebook komentár