Investor vlastniaci 100 nehnuteľností radí, čo urobiť pred kúpou realít

Scott McGillivray investoval do viac ako 100 nehnuteľností a dokonca v jednom dni kúpil viac ako 30 domov.

V jednom z rozhovorov poznamenal, že predtým ako investuje svoje peniaze do akékoľvek nehnuteľnosti, je dôležité sa pozrieť na analýzu „cash-flow.”

Uviedol: “Nikdy neuvažujem o investícii do nehnuteľnosti, bez toho, že by som ako prvý krok nezrealizoval analýzu cash-flow.”

Zaujíma ho najmä dlhodobá ziskovosť: “Nikdy nechcem uviaznuť v situácii, keď by som musel predať so stratou. Ak hodnoty nejdú v smere nahor, musím sa uistiť, že cash flow je k dispozícií a ja tak môžem z toho nepretržite profitovať.”

Táto stratégia dokonca zapadá do širšej obchodnej filozofie McGillivrayeho. Pozerá sa do budúcna a potom vykonáva aktivity v súčasnosti.

Podľa jeho vyjadrení vraj sa väčšina ľudí stará o prítomnosť a dúfa, že im to vyjde v budúcnosti.

Súvisiace:
Toto sú najväčšie chyby, ktoré robia realitní investori
Robert Kiyosaki: “Krach trhu v roku 2016 sa blíži. Nezabudnite na zlato”

“Ja sa ako prvý krok pozerám do budúcnosti. Ak sa pozerám na nehnuteľnosť, hovorím si: “OK. Tu je nehnuteľnosť, ktorá mi ročne na nájomnom prinesie 20 000 dolárov.” Ďalej sa však pýtam: “Aké budú a sú všetky moje náklady? Aká bude moja marža?”

Svoje rozhodnutia urobím na základe potenciálu ohľadom budúcich ziskov.

McGillivray nie je jediným, kto investuje do svojho toku finančných prostriedkov (cash flow). Bratia Kelly a Chris Edwards, ktorí majú investičné aktíva v hodnote takmer 8 miliónov dolárov povedali: “Kupujeme, ak čísla pracujú pre Nás. Kupuje nehnuteľnosť z dôvodu ďalšieho cash flow a nie z dôvodu špekulácie,” … “V priebehu nasledujúcich 10 rokov Nám vyhovuje výnos 6%.”

Potom, čo si urobia analýzu cash-flow, je to len otázka, kde sa nachádzajú v rámci svojho rozpočtu. McGillivray dodal: “Keď zostávam v svojom rozsahu, mám zaručený zisk.”

Zdroj: Yahoo, MSN

Facebook komentár