WhatsApp_zvazuje_vpad_do_oblasti_digitalnych_platieb_2017

Aplikácia posielania správ – WhatsApp, ktorá je vlastnená spoločnosťou Facebook zvažuje v Indií vykonať vpád do oblasti digitálnych platobných služieb, ktoré neskôr plánuje ponúkať celosvetovo a začala s uverejnením ponúk práce, kde sa snaží zaujať jednotlivcov z oblasti digitálnych transakcií.

WhatsApp sa tak snaží dostať do indického trhu digitálnych platieb, ktorý predstavuje najväčší trh, ktorý je domovom 200 miliónov užívateľov a po celom svete ich je viac ako miliarda. Touto stratégiou sa tak snaží replikovať podobné kroky, ktoré vykonala čínska aplikácia posielania správ, ktorú vlastní skupina Tencent Holdings – WeChat.

Súvisiace: Aplikácie pre posielanie správ sú väčšie ako sociálne siete

Spravodajský portál Ken, s odvolaním na nemenované zdroje skôr poznamenal, že WhatsApp chce v Indii predstaviť systém posielania platieb medzi užívateľmi, už v priebehu najbližších šiestich mesiacoch.

Na stránkach, kde WhatsApp uverejnil ponuku práce uviedol, že hľadajú kandidáta s technickým a finančným zázemím, ktorý sa vyzná v indickom prostredí platieb, pod označením Unified Payments Interface (UPI) a platobných aplikácií BHIM, ktoré umožňujú prevody peňazí a vykonanie platieb pomocou mobilných čísel.

“India je dôležitou krajinou pre WhatsApp a pochopili sme, ako môžeme prispieť k väčšej vízii digitálnej Indie,” uviedol hovorca spoločnosti WhatsApp s odkazom na hlavný vládny program, ktorého cieľom je podporiť využívanie internetových služieb v krajine.

Hovorca spoločnosti WhatsApp ďalej poznamenal: “Budeme skúmať, ako by sme mohli spolupracovať s firmami, ktoré zdieľajú túto víziu a budeme pokračovať v pozornom načúvaní okolo spätnej väzby od našich užívateľov.”

Oblasť digitálnych transakcií v Indii vzrástla po tom, čo premiér Narendra Modi v novembri vydal zákaz používania niektorých bankoviek s vysokou pridanou hodnotou, ktoré v tej dobe predstavovali viac ako 80 percent meny v obehu krajiny.

Súvisiace: Zuckerberg: “Kedy Messenger a WhatsApp budú zarábať?”

Vo februári, spoluzakladateľ spoločnosti WhatsApp – Brian Acton, miestnym médiám povedal, že aplikácia sa nachádza v raných fázach skúmania oblasti digitálnych platieb v krajine a dokonca, že s indickou vládou viedol rozhovory, ohľadom tejto záležitosti.

Zrovna počas minulého týždňa, švédska aplikácia Truecaller, ktorá má v Indií veľkú užívateľskú základňu, začala ponúkať mobilné platobné služby v tejto krajine, ktoré sú založené na platforme UPI.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ABCNews, Reuters

Facebook komentár