Steve Wozniak

Steve Wozniak

Steve Wozniak, ktorý je spoluzakladateľom spoločnosti Apple, sa nedávno vyjadril, že Bitcoin by sa jedného dňa mohol stať celosvetovo uznávanou menou internetu. Podporil tak predošlé tvrdenia a nádeje Jacka Dorseyho.

Jack Dorsey, ktorý je generálnym riaditeľom spoločností Twitter a Square, totiž v priebehu minulého mesiaca povedal, že internet bude mať „svoju vlastnú menu“. Zároveň s nádejou uviedol, že touto menou internetu by sa mohol stať práve Bitcoin.

Wozniak 4. júna pre agentúru CNBC povedal: „Súhlasím s tým, čo povedal Jack Dorsey. Netvrdím, že sa to skutočne naplní, ale aj mňa osobne by to potešilo.“

Je zjavné, že Wozniak nemá v úmysle uspokojiť sa s unáhlenými závermi, na druhej strane sa však už v minulosti pozitívne vyjadril na adresu najväčšej kryptomeny na svete: „Je založená na matematike, je čistá a nemenná.“

Súvisiace: Sú Apple, Amazon a Facebook budúcnosťou bankovníctva?

Je tiež verejne známe, že Wozniak začiatkom tohto roka predal všetky svoje Bitcoiny s výnimkou jedinej jednotky tejto kryptomeny. Ohľadom svojho rozhodnutia povedal: „Nechcem sa stať jedným z tých ľudí, ktorí sledujú každý pohyb na trhu s kryptomenami a robia si ťažkú hlavu z každého čísla. Takéto obavy vo svojom živote nepotrebujem.“

Wozniak mal však v spojitosti s Bitcoinom aj jednu negatívnu skúsenosť. Sedem digitálnych mincí tejto kryptomeny sa totiž snažil predať obchodníkovi, ktorý v poslednej chvíli zrušil transakciu kreditnou kartou a Wozniak tak ostal v strate. Nakoniec sa dokonca ukázalo, že číslo kreditnej karty, ktoré malo byť použité pri transakcii, bolo v skutočnosti kradnuté.

Dorseyho teória o univerzálnej internetovej mene plynie z nepraktického fungovania a nejednotnej povahy súčasných platieb v online prostredí. A nedá sa poprieť, že je presvedčený o správnosti svojich predpovedí. Jeho spoločnosť, ktorá sa špecializuje na digitálne platby, totiž vo veľkej miere podporuje Bitcoinové transakcie.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune

Facebook komentár