WhatsApp-do-aplikacie-pridava-konkurencne-moznosti-platieb

Spoločnosť WhatsApp v priebehu tohto týždňa uviedla, že vo svojej aplikácii v Indii bude ponúkať platby kreditnými kartami a služby konkurenčných poskytovateľov digitálnych platieb, čo je najnovšia stávka služby vlastnenej spoločnosťou Meta na zvýšenie ponuky nakupovania v rámci jej najväčšieho trhu.

WhatsApp má v Indii viac ako 500 miliónov používateľov, hoci tamojšie regulačné orgány obmedzili jej službu WhatsApp Pay v aplikácii len na 100 miliónov ľudí.

Ľudia nakupujúci v aplikácii WhatsApp mohli platiť aj pomocou populárnych služieb, ako sú Google Pay od spoločnosti Alphabet, Paytm a PhonePe firmy Walmart, ale až po presmerovaní mimo aplikácie WhatsApp.

Platby prostredníctvom týchto konkurenčných služieb a všetkých ostatných, ktoré fungujú v rámci indického systému okamžitých prevodov peňazí UPI bude teraz možné realizovať priamo v aplikácii WhatsApp (ako uviedla Meta v príspevku na blogu). V aplikácii budú k dispozícii aj nové možnosti pre kreditné a debetné karty.

Tieto novinky posilňujú plán generálneho riaditeľa spoločnosti Meta – Marka Zuckerberga, aby sa platby v rámci textových aplikácií stali “ďalším hlavným pilierom” rastu tržieb spoločnosti, čo je program, ktorý nadobudol väčšiu naliehavosť, keďže hlavný reklamný biznis spoločnosti Meta a projekt Metaverzum sa dostali pod tlak.

Hovorca spoločnosti Meta uviedol, že zatiaľ čo počet používateľov služby WhatsApp Pay v Indii zostane obmedzený, počet používateľov, ktorí môžu uskutočňovať transakcie s firmami v rámci služieb WhatsApp pomocou iných metód, obmedzený nie je.

Keďže približne 300 miliónov ľudí mesačne prostredníctvom indickej služby UPI minie približne 180 miliárd dolárov, nové možnosti transakcií by mohli slúžiť ako silné lákadlo, ktoré by prilákalo firmy, aby platili firme Meta za prístup k používateľom aplikácie WhatsApp.

Spoločnosť WhatsApp svoje koncové nákupné skúsenosti v Indii doteraz obmedzovala na pilotné programy, ako je napríklad program s online potravinárskou službou JioMart, ktorú prevádzkuje najbohatší Ind – miliardár Mukesh Ambani, a so systémami metra v mestách Chennai a Benglúr.

V budúcnosti budú nové platobné nástroje k dispozícii každej spoločnosti v Indii, ktorá používa obchodnú platformu WhatsApp, ktorá podľa príspevku na blogu slúži najmä veľkým spoločnostiam.

V samostatnom príspevku na blogu uvádza: “Skupina Meta taktiež rozširuje svoj program predplatného s označením Meta Verified na podniky po celom svete, čím poskytne spoločnostiam mechanizmus na overenie pravosti a vyzdvihnutie ich obsahu v kanáloch používateľov.“

Mesačné predplatné bude na začiatku dostupné na Instagrame a Facebooku v niekoľkých krajinách a neskôr sa rozšíri aj na WhatsApp, pričom podľa príspevku bude stáť 21,99 dolárov za stránku na Facebooku alebo účet na Instagrame alebo 34,99 dolárov za oba.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár