Keď spoločnosť Facebook získala spoločnosť WhatsApp pred štyrmi rokmi, počet poslaných prostredníctvom platformy na zasielanie správ predstavoval zhruba tretinu toho, ako v súčasnosti.

Podľa tohto grafu od spoločnosti Statista to dokonca ani nespomaľuje. Od mája 2018, približne 1,5 miliardy používateľov posiela 65 miliárd správ prostredníctvom mobilnej aplikácie WhatsApp a webového klienta za deň, čo je o viac ako jednu miliarda, ktorá bola dosahovaná pred niekoľkými rokmi po spustení spoločnosti v roku 2009.

To predstavuje obrovský nárast pre spoločnosť WhatsApp a pre Facebooku to vyzerá ako veľmi šikovný ťah, odkedy ju v roku 2014 kúpil za 19 miliárd dolárov. Vzhľadom na masívnu sociálnu sieť spoločnosti Facebook sa jedná o viac ako dvojnásobok zo 465 miliónov aktívnych užívateľov spoločnosti WhatsApp a jej vlastnej aplikácie na zasielanie správ – ľudia si neboli istí, čo by im aplikácia ako WhatsApp mohla priniesť.

Súvisiace: Ako 5 technologických gigantov zarába svoje miliardy?

Spoločnosť WhatsApp však z reklamy stále nevie prinášať finančné prostriedky, ale touto akvizícia Facebook získal najpopulárnejšiu službu zasielania správ na svete, čo znamená, že používatelia opúšťajú konkurentov z iných produktov, ako je Snap a Skype, a namiesto toho si vyberajú jednu z mnohých služieb, ktoré prevádzkuje práve spoločnosť Facebook.

Pocet_sprav_odoslanych_cez_WhatsApp_sa_za_4_roky_strojnasobil

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Statista, Yahoo

Facebook komentár