Ak hráte golf často, pravdepodobne poznáte, aké trápne to môže byť, ak nemáte štvoricu na hru.

Hra obvykle trvá niekoľko hodín a je omnoho príjemnejšia ak hráte s ľuďmi, s ktorými máte niečo spoločné.

Na prekonanie tohto problému vytvoril Peter Kratsios aplikáciu GolfMatch, ktorá využíva algoritmus na párovanie hráčov na základe faktorov ako napríklad vek, lokalita, úroveň a záujem o hru.

Kratsios uviedol: „Boli časy, keď som bol spárovaný s ľuďmi, ktorí boli starší o 30 až 40 rokov a nemali so mnou nič spoločné.“

Súvisiace: 111 bohatých a mocných ľudí, ktorí sú členmi najexkluzívnejšieho golfového klubu sveta

Podobne ako aplikácia pre zoznamovanie, GolfMatch využíva behaviorálne údaje pre vyhľadanie najlepších partnerov pre hru.

Používateľov filtruje na základe faktorov ako je lokalita, handicap, vek, ihriská, kde pravidelne hráte a štýly, ktoré máte najradšej.

Užite si hru s ľuďmi, s ktorými budete mať niečo spoločné.

Kratsios ďalej poznamenal: „V dnešnej dobe existujú mobilné aplikácie pre sociálne aktivity v mnohých oblastiach, či už zoznamovanie alebo jedlo a my sme chceli urobiť to isté pre golf.“

Podľa Kratsiosa, 3 najbežnejšie uvádzané frustrácie z golfu sú, že je drahý, časovo náročný a nedostupný. V aplikácii GolfMatch sa môžu ľudia pripojiť k skupinám vytvoreným podľa ich špeciálnych záujmov.

Príklady takýchto skupín sú napríklad „Lacný Golf“, ktorý sa zameriava na najlepšie ceny v okolí alebo „Kúpa a predaj“, kde si používatelia môžu zakúpiť alebo predať golfovú výbavu.

Spoločnosť plánuje pridať filtre, ktoré môžu sledovať, ktorí používatelia skupín sú zapojení do odporúčaných hier.

Používatelia si často organizujú podujatia priamo cez skupiny predtým ako sa stretnú osobne. Tieto skupiny v podstate umožňujú hráčom vytvárať si svoje vlastné komunity hráčov.

„Cez skupiny komunikujem s ľuďmi celý deň“ povedal nám Kratsios.

Prostredníctvom aplikácie si môžete objednať tee time, zatiaľ čo hry sa rezervujú priamo na ihrisku telefonicky.

Aplikácia takisto poskytuje súhrnné údaje o športe v reálnom čase, ako aj funkcie napr. Tip Utorky, kde môžu používatelia zverejniť videá svojich úderov a získať spätnú väzbu komunity.

Používatelia môžu takisto zverejňovať obrázky a komentáre k ihriskám kde hrajú, takže pred hrou na ihrisku môžete získať referenciu z prvej ruky.

Aplikácia GolfMatch má v súčasnej dobe približne 30 tisíc používateľov a je dostupná v USA a v Kanade, avšak budúci rok plánujú expandovať do Veľkej Británie, Ázie a Austrálie.

Aplikáciu je možné stiahnuť na iOS a Android.

Preložila: Jana Sasfaiova

Zdroj: NYTimes, ABCNews, Yahoo

Facebook komentár