Znacka_Hublot_predstavila_prve_cervene_keramicke_hodinky

V poslednej sezóne, červená nebola príliš populárnou farbou pre hodinky, teda s výnimkou značiek Franck Muller a Hermes.

Značka Hublot však prišla s odvážnymi novými, červenými keramickými hodinkami.

Spoločnosť Hublot im dala názov Big Bang Unico Red Magic a ich počet je obmedzený len na 500 kusov a môžeme sľúbiť, že sa vypredajú skôr, než si väčšina ľudí myslí.

Zatiaľ čo keramické hodinky v bielej a čiernej farbe sú v dnešných dňoch dosť bežné, keramika nie je materiálom, ktorý by sa hodil ku každej farbe.

Na rozdiel od prípadov vyrobených z nehrdzavejúcej ocele alebo zlata, keramické hodinky musia byť vypálené v ten správny čas a mnohé farby môžu byť už v tomto procese zničené.

Oddelenie výskumu a vývoja ako aj laboratórium hutníctva a materiálov od spoločnosti Hublot však na svojom výtvore pracovali dlhé štyri roky, za účasti nekonečného experimentovania, na konci ktorých konečne požiadali o patent a tento proces sa vyplatil, pretože ich keramika je ťažšia a odolnejšia ako konvenčná keramika.

Súvisiace: $1 miliónové hodinky sa vypredali hneď, ako dorazili na trh

Hodvábne púzdro o 45 mm a rám sú vyrobené z tejto patentovanej a leštenej keramiky v odvážnom odtieni červenej farby. Mechanické súčiastky, ukazovateľov minút a sekúnd, arabské číslice a ďalšie časti odrážajú farebný odtieň, ktorý kontrastuje s čiernym strojom Unico HUB1242 automatickej výroby. Vnútorný gumový pás pokračuje v červenom a čiernom tóne.

Spoločnosť Hublot poznamenala, že ich proces im umožní vytvoriť ďalšie žiarivo sfarbené keramické materiály, takže pravdepodobne do budúcna môžme očakávať viac keramických hodín v lesklejších odtieňoch.

Viac foto modelu Big Bang Unico Red Magic od značky Hublot:

Znacka_Hublot_predstavila_prve_cervene_keramicke_hodinky_1

Znacka_Hublot_predstavila_prve_cervene_keramicke_hodinky_2

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Hublot, BBC

Facebook komentár