Šťastie nie je náhoda, ale môžete sa pričiniť, aby ste mali viac šťastia, až sa raz začnete venovať napríklad podnikaniu.

Ponúkame Vám 13 spôsobov, ktorými to môžete docieliť:

1. Zabudnite na povery

Ak skvelá príležitosť vznikne z ničoho, je to šťastie? Alebo je to výsledok dojmu na niekoho iného, ktorý určil nový smer?

( Toto je ďalší článok NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

2. Prevezmite iniciatívu

V živote by sa mali ľudia riadiť jednou z najznámejších latinských fráz  – Audentes fortuna iuuat –  v preklade odvážnemu šťastie praje.  Bez ohľadu na to, akým  spôsobom tieto slová vyjadríte, môžete výrazne zvýšiť svoje šance na úspech  len tým, že sa jednoducho odhodláte.

Súvisiace: 10 skvelých spôsobov na zlepšenie vášho života

3. Zamerajte svoju pozornosť na maličkosti

Ak čítate tento článok, ste pravdepodobne veľmi  zaujímavý a ambiciózny človek. Máte obrovské množstvo skvelých nápadov. Skutočný trik sa však skrýva v tom, že si nájdete na sebe len zopár vecí, v ktorých ste naozaj dobrí a bavia vás, a zameráte svoju pozornosť na ne. Touto cestou získate šťastenu na svoju stranu, pretože úspech vás dozaista neminie.

( Toto je ďalší ČLÁNOK NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

4. Staňte sa expertom

Za trochou múdrosti vedie dlhá cesta, no táto stratégia násobí účinnosť . Toľko ľudí privoláva k sebe rôzne príležitosti, len aby neboli prekvapený, keď tí, čo nemajú väčšie skúsenosti alebo schopnosti ich namiesto vás zužitkujú. Zvyšujte si sebavedomie každý deň. Staňte sa malým expertom, aby ste neostali zneistený pred vlastným publikom. Celoživotné  vzdelávanie by sa malo stať základným kameňom vášho plánu. Vedzte, že budete pripravený, keď príležitosť zaklope na dvere.

5. Stretávajte ľudí

Kým som bol slobodný, stanovil som si cieľ: Pozvem na rande 100 odlišných žien počas nasledujúceho roka. Hlavnou myšlienkou bolo stať sa majstrom pravdy. Fungovalo to. To isté platí aj v iných kontextoch. Cítili by ste sa šťastne, ak by nová známosť viedla k obrovskej životnej príležitosti, alebo si myslíte, že ak spoznáte viac ľudí, začne sa vám zákonite dariť?

Súvisiace: Ako byť najšťastnejším človekom na planéte v štyroch jednoduchých krokoch

6. Ozvite sa starým priateľom

Stretnutia s novými ľuďmi sú dôležité, avšak sieť kontaktov sa nekončí potvrdením priateľstva na sieti Linkdin. Môžete takisto naviazať silnejšie väzby s ľuďmi, ktorých už poznáte. Bude to partnerstvo založené na priateľstve, dôvere a zdieľaných skúsenostiach. Takže namiesto toho, aby ste  len oslovovali nových ľudí, starajte sa o tých, ktorí sa vo vašom kruhu práve nachádzajú. (Jednoduchá rada: Stretnite sa!.)

7. Zahrajte si hru úspechov a pádov

Bez ohľadu na to, ako sa snažíte, jednoducho niekedy sa vám dočasne prestane dariť. Trik je prekonať svoj strach z neúspechu, aby ste mohli získať viac príležitostí uspieť. Každý deň sa ohodnoťte  – radšej absolvujete 10 neúspešných obchodných rokovaní alebo vynaložíte úsilie aby ste predviedli 10 oslňujúcich stretnutí . Tento postoj vám zabráni, aby ste zaspali na vavrínoch. Ak máte naplánované veľké víťazstvo, stále budete musieť vyjsť von z dverí, aby ste ešte predtým zopárkrát neuspeli.

8. Predstavujte si vlastnú cestu za úspechom

Premýšľajte o svojich cieľoch každý deň. Predstavte si, čo úspech znamená a popracujte na spôsobe, akým sa môže dostaviť. Pred niekoľkými rokmi som napísal knihu spolu s profesorom, ktorý získal titul v jednej z technických oblastí . Jeho prvou úlohou bolo, aby mi poslal 365-stĺpec Ganttovho diagramu. Bolo to náročné, ale neskôr som aj túto aktivitu ocenil. Rozmyslite si, kde sa chcete nachádzať o mesiac či o rok a tvrdo zapracujte na svojich plánoch.

Súvisiace: 10 vzorcov myslenia bohatých ľudí

9. Zostavte si svoj vlastný príbeh

Príbehy sú najsilnejšou formou medziľudskej komunikácie. Dobrou správou je, že aj vy máte schopnosti, aby ste zostavili sám sebe vlastný príbeh. Spôsob, akým ho poviete, bude mať dopad na vzťahy s ľuďmi okolo seba.  Pamätajte si, že každý príbeh potrebuje štruktúru. Musíte si zvoliť tému a vybrať jednotlivé postavy. A tiež je potrebné, aby ste si  zvolili zápletku. Môžete popísať tieto prvky vo vašom živote?

10. Podeľte sa o svoj príbeh

Keď som pred 10 rokmi opúšťal armádu, môj príbeh vyzeral takto: Nedávno prepustený veterán má záujem stretnúť čo najzaujímavejších ľudí, písať o nich, a nájsť spôsob, ako zarobiť na živobytie. Povedal som o tomto pláne všetkým, ktorých som poznal. Nakoniec mi jeden známy dal dobrú radu, ktorá zmenila môj život: Začal som pracovať pre Bob Woodward z The Washington Post a neskôr som písal krátke správy pre iránske noviny. Ľudia milujú dobrý príbeh, a chcú vám pomôcť, aby ste si svoje sny splnili.

11. Zapisujte si všetky dobré spomienky

Jedným z najprekvapujúcejších vecí, ktoré som sa naučil ako pozorovateľ  ľudí bolo, ako málo si v skutočnosti dokážeme zapamätať dôležité udalosti zo života. Dlhodobí čitatelia už zistili, že ja som veľký fanúšik metódy haiku- čiže vedenia denníka. Bez ohľadu na to, akým spôsobom si budete denník viesť, zaznamenáte útržky zo života a ľahko zmapujete, čo ste urobili úspešne, a pripomeniete si, aké je potrebné sledovať príležitosti.

Súvisiace: 15 Bohatých a Slávnych – Bývalých Bezdomovcov

12. Učte sa od najlepších

Nedávno som spolupracoval na jednom významnom projekte s klientom.  Mal som možnosť premýšľať nad tým, ako kreatívni ľudia dokážu zužitkovať svoj organizačný talent. Ak tak urobíte, uvoľníte svoju myseľ od rutiny, a budete sa môcť sústrediť na jedinečné výzvy. Aj v tomto prípade platia rovnaké zásady. Vyberte si niekoľko úspešných mentorov a snažte sa ich napodobniť. Ich výkonnosť v minulosti nie je zárukou vašich budúcich výsledkov, ale je to dobré mieste pre štart.

13. Uprednostnite ostatných pred samým sebou

Áno, tento bod je na poslednom mieste, avšak patrí medzi najdôležitejšie. Či to už nazveme karmou alebo je to jednoducho len predstava, že ľudia radi pomáhajú práve tým, ktorí boli na nich v minulosti dobrí. Predstava, že zlo ostane nepotrestané, nie je správna.  Z dlhodobého hľadiska, ak sa zameriame na pomoc druhým dosiahnuť ich ciele, častokrát sa aj nám samým otvoria dvere s novými príležitosťami.

Preložila: Lenka Gajdosikova

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Businessinsider

Facebook komentár