Osvojte si zvyky, po ktorých ste vždy túžili.

Osvojte si zvyky, po ktorých ste vždy túžili.

Sme výsledkom nášho stáleho správania. Alebo ako tvrdil Aristoteles „Úspech nie je čin, ale zvyk.“
Najlepší podnikatelia a členovia The Oracles prezradia svoj mentálny zvyk, ktorý poháňa ich úspech a ako ho v sebe objaviť.

1. Predstavujte si svoje ciele

Už keď som bol atlétom na strednej škole, zvykol som si predstavovať svoje ciele, akoby sa už napĺňali. Túto predstavivosť používam už desiatky rokov a pomohla mojej atletickej kariére, obchodným úspechom a úsiliu dosiahnuť obrovský globálny vplyv cez médiá.

Neexistuje žiadny správny ani nesprávny spôsob na predstavovanie si svojich cieľov. Je to len o tom, že si treba vyhradiť čas každé ráno alebo večer, zavrieť oči a pustiť si v mysli film, v ktorom budete vidieť svoj život, keď naplníte svoje sny.

Toto cvičenie pripraví vašu myseľ, aby uverila, že sa vaše ciele raz skutočne naplnia, takže keď príde čas podať výkon, budete sebavedomý a pripravený.

Lewis Howes, bývalý vrcholový atlét, patrí medzi top 100 hostiteľov globálnych podcastov, autor bestsellerov New York Times, ktorý napísal dielo The School of Greatness (pozn. prekl. Škola sily) a tvorca The Millionaire Morning (pozn. prekl. Ráno milionára).

Súvisiace: 7 vecí, ktoré robia výnimoční ľudia

2. Aktualizujte svoje „mentálne pásky“

Všetci máme tie staré pásky v hlave, ktoré sa prehrávajú znova a znova hocikedy, keď sa nám naskytne nová príležitosť. Bola som zlou žiačkou v škole, takže celé roky mi v hlave hrala páska, ktorá upevňovala vo mne staré, negatívne domnienky o mne samotnej. Keď som išla na nejaké stretnutie a hrala mi táto páska, bola som presvedčená, že aj tak neuspejem, alebo ma nebudú chcieť.

Čoskoro som si uvedomila, že užitočnosť mojich starých pások je prežitkom a sú mi v ceste. Tak som si vytvorila mentálny zvyk aktualizovať obsah pások. Vetu „V tomto nie si veľmi dobrá!“ som vymenila za vetu „Si naozaj úžasná! Ukáž im, čo je v tebe!“

Zvyk pozmeniť obsah mojich mentálnych pások prispel k väčšine mojich úspechov.

Barbara Corcoranová, zakladateľka The Corcoran Group a Shark na „Shark Tank“

3. Každý deň si vyhraďte 5 minút na zapísanie svojich cieľov

Predstavovanie si a určovanie cieľov je nevyhnutné, no je tu jedna jednoduchá vec – denné cvičenie – ktoré oživí vaše ciele. Každý deň si vyhraďte 5 minút a zapíšte si svoje ciele v prítomnom čase, akoby sa už napĺňali, bude to mať špeciálny efekt.

Napríklad si môžete zapísať: „Máme 2 500 klientov, ktorí nám mesačne platia $ 99 za copywriterské služby,“ alebo „Spravujeme 32 budov a za prenájom dostávame mesačne $128 000.“

Každodenný akt písania a prepisovania svojich cieľov z pamäte zlepšuje váš nervový systém, vďaka čomu sa viete jedinečne sústrediť. Taktiež vám je takto jasnejšie, na čo sa vaše podvedomie má sústrediť každý deň.

Sharran Srivatsaa, angel investor (pozn. prek. jednotlivec, ktorý poskytuje kapitál pre obchodné start-upy, zvyčajne za výmenu vratného dlhu alebo vlastníckeho nároku) a prezident maklérskej firmy (západný región) Douglas Elliman; vďaka nemu sa Tales Properties rozrástlo desaťnásobne za päť rokov.

4. Buďte všade skôr o 15 minút

Už samotná dochvíľnosť vás dovedie ďaleko v živote. Dospievajúc, som si dal za cieľ byť všade skôr. Hoci som si to v tom čase ani neuvedomoval, pripravoval som sám seba na cestu úspešného podnikateľa.

Moje motto je: „Nepresný obchodník nikdy nič nepredá.“ Je to naozaj pravda. Ak meškáte na stretnutie, určite si všetci hneď pomyslia, že ste vykročili zlou nohou. Je veľmi ťažké napraviť prvý zlý dojem. Tým, že meškáte, v podstate hovoríte: „Môj čas je vzácnejší ako ten váš.“ Tieto slová žiadny biznismen počuť nechce.

Pre tých, ktorí si nedokážu osvojiť túto základu schopnosť a večne meškajú, mám odporúčanie: úmyselne sa snažte prísť všade skôr o 15 minút. Či už ide o hodinu v posilňovni, rezerváciu večere, alebo obchodné stretnutie vašich snov, buďte tam skôr.

Vďaka tomuto získate čas pozbierať svoje myšlienky a upokojiť sa, ak ste znepokojený. Ako hovorí úžasný filozof Bertrand Russel: „V obyčajnom biznise života je dochvíľnosť… nevyhnutná.“

Jonathan Gilinski, podnikateľ, ktorý sa stále posúva vpred, výkonný riaditeľ CapsCanada a zakladateľ Capsuline.

Súvisiace: 6 vecí, ktorých sa obávate a ktoré vás brzdia dosiahnuť vašu vysnenú kariéru

5. Naučte sa hovoriť „nie“

Všetci túžia počuť len „áno“, ale keď začnete zvládať počúvať aj „nie“, stanete sa skvelým.

Väčšina ľudí sa koncentruje len na „áno“ počas svojho dňa a boja sa, že začujú aj „nie“. A keď sa tak stane, cítia sa pokorene. Avšak ak sa chcete vyhnúť hovoreniu „nie“, kladiete na seba priveľa tlaku, ste nervózny, nebavíte sa a čo je najdôležitejšie – ste menej úspešný.

Naučil som sa, že „nie“ je dôležitou súčasťou „procesu áno“. Skúste teda zahrnúť do svojho dňa aj „nie“. Radšej ako sa vyhýbať hovoreniu „nie“, skúste ho vyhľadávať. Toto sa stalo mojím základným cieľom každý deň. Rozdiel medzi „chcením povedať nie“ a „vyhýbaním sa nie“ je veľmi dôležitý. Môj prirodzený strach z odmietnutia zmizol. Stal som sa lepším, rýchlejším a zarábam viac peňazí.

Zapamätajte si: všetky „áno“, ktoré chcete sú pochované na dne mora, ktoré tvoria odpovede „nie“. Určite si, koľkokrát za deň poviete niekomu „nie“ a sústreďte sa na to! Stavím sa, že to bude zvyk číslo jedna, ktorý vybuduje vaše impérium.

Shaun Rawls, človek, ktorý je celý život podnikateľom, zakladateľom a generálnym riaditeľom Rawls Consulting.

6. Odstráňte všetky rozptýlenia

Vždy sa mi páčil citát Antoine de Saint-Exupéryho: „Dokonalosť sa nedosahuje vtedy, keď už nie je možné nič dodať, ale vtedy, keď nie je možné nič odobrať.“

Toto sumarizuje spôsob, akým pristupujem k biznisu, softvérovým platformám a životu. Existuje tak veľa vecí, ktoré nás rozptyľujú, avšak skutočným základom progresu je hlboká myšlienka spojená s jednoduchosťou. Aby ste dosiahli jednoduchosť, musíte odstrániť všetko prebytočné.

Skúste toto: spíšte si svoje denné aktivity na niekoľko dní dopredu. Po uplynutí pevne stanoveného obdobia, posúďte svoje aktivity. Budete ohromený, koľko nadbytočných a zdĺhavých rozptýlení máte v živote.

Odstráňte tieto rozptýlenia, a budete mať konečne čas na hlbokú myšlienku a vážny pokrok vo svojej kariére (ktorý môže nastať, len ak naň máte miesto vo svojom živote), ktorý vám zmení život.

Kenny Rueter, spoluzakladateľ Kajabi

7. Uložte sa do bubliny

Keď som vyrastala, moji priatelia boli ponorení do módnych noviniek a pop kultúry. Keď som ako 16-ročná vyhodila svoj televízor, stala som sa vyvrheľom. Namiesto toho, aby som napodobňovala zmätené správanie mojich rovesníkov, uložila som sa do bubliny a obkolesila sa len ľuďmi, ktorí majú rovnaký smer ako ja.

Bolo pre mňa ťažké nadviazať s niekým vzťah, lebo som vzdorovala „norme“ a sústreďovala sa na svoje vyššie poslanie. Avšak, aby ste dosiahli dokonalosť, občas sa treba vzdialiť od priemeru.

Koniec-koncov, ochota obetovať spoločenskosť a stanoviť si ako prioritu svoje poslanie, mi pomohla uspieť viac než čokoľvek iné. Odvtedy som nadviazala oveľa viac cenných známostí a spoznala som ľudí, ktorí podporujú môj úspech, chcú, aby som víťazila a vidia, ako sa mi v biznise darí. Sústreďte sa na veci, na ktorých skutočne záleží; zmení to váš pohľad na ľudí a biznis.

Sweta Patelová, zakladateľka Silicon Valley Startup Marketing, ktorá radila viac ako 200 startupom v začiatočnej fáze a úspešným spoločnostiam.

Súvisiace: 8 paradoxných zvykov najúspešnejších ľudí

8. Investujte do seba a konajte

Úspech je robiť každý deň to, čo milujete. Aby ste boli úspešný, musíte vedieť, čo milujete, kým ste vo svojej podstate a musíte byť dostatočne odvážny konať.

Investovanie do seba vyžaduje húževnatosť a odhodlanie. Môžete robiť čokoľvek, čo si zaumienite, ale, aby ste dosiahli svoje ciele, musíte byť ochotný čeliť svojim obavám. Môžete sa báť investovať do seba, avšak neurobiť to je ešte horšie. Uvedomte si, koľko vás stojí nečinnosť: príležitosť, čas, učenie sa a váš potenciál.

Rozdiel medzi tým, kým ste a kým chcete byť je v konaní a v tom, čo urobíte.

Marina Roseová, QDNA®, zakladateľka a vývojárka Quantum DNA Acceleration®, revolučnej techniky v kvantovom raste v zdraví, živote a biznise.

Preložila: Emília Kosztolányiová

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, MSN

Facebook komentár