Aj napriek zlepšujúcej sa ekonomike, Američania veria, že je stále ťažšie sa zbavovať dlhov.

Takmer jeden z piatich Američanov s dlhmi, alebo 18 percent, si myslí, že sa ich nikdy nezbavia. S toutou novou prišla CreditCards.com. Jedná sa o medziročný nárast až o 9 percent.

Medzi dlh v tomto prieskume sa považuje dlh na kreditné karty, pôžičky na autá, študentské pôžičky a hypotéky.

Dokonca aj spotrebitelia, ktorí sa domnievajú, že sa im to podarí, hovoria, že to bude trvať dlho, než sa tak stane. V priemere Američania očakávajú, že budú bez dlhov vo veku 53 rokov, zatiaľ čo 43 percent ľudí s dlhmi očakáva, že zostanú v dlhoch vo veku 61 a viac rokov.

Matt Schulz, hlavný analytik z CreditCards.com poznamenal: “Je to ľahké cítiť sa byť bezmocný, keď ste zaťažený dlhmi a mať myšlienky, že už sa z toho nikdy nedostanete, ale to najhoršie, čo môžete urobiť, je nič.”

Obdobie vianočných prázdnin je zvyčajne zložitým obdobím roka pre ľudí s dlhmi: Máme najväčšiu tendenciu ho zvyšovať práve v tomto období. Viac než tretina Američanov (podľa Creditcards.com), alebo 38 percent si už v tejto sezóne nabralo svoje dlhy.

Avšak, máme aj dobrú správu. Päťdesiat päť percent z tých, ktorí už navýšili svoj dlh v tejto sezóne uviedlo, že sa ho chystajú splatiť do jedného mesiaca, zatiaľ čo 74 percent očakáva, že ho zaplatí počas nasledujúcich troch mesiacov.

Navyše niektoré súčasné pozitívne ekonomické trendy pomáhajú Američanom splácať ich ​​dlhové zaťaženie. Celoamerický hospodársky prieskum od CNBC, zverejnený počas tohto týždňa zistil, že 25 percent Američanov používa úspory z nižších cien benzína na splácanie svojho dlhu.

Tu sú ďalšie tipy pre platenie dlhov:

– Zapisujte si výdavky a sledujte každú jednu položku.

– Vytvorte si realistický rozpočet a držťe sa ho.

– Prestante na splátky dlhov využívať dlh z kreditných kariet.

– Skúste zjednať nižšie úrokové sadzby na vašej kreditnej karte.

Súvisiace: 10 kľúčových znakov ľudí, ktorí žijú bez dlhov

Niektoré dlhy sú samozrejme lepšie ako ostatné. Taktiež je múdre, aby sme odstránili najskôr dlhy s najvyššími úrokovými sadzbami, ako je dlh z kreditných kariet. Nízke splátky hypoték zas tak škodlivé pre vaše financie nemusia byť.

Podľa CreditCards.com: “Cieľom je, aby sme uvoľnili rozpočet tak, aby sme veriteľom vedeli posielať toľko peňazí, ako je to možné.” Komunikácie so vzdelaným akreditovaným finančným poradcom môže byť taktiež dobrým nápadom.

Zdroj: EconomicTimes

Facebook komentár