Jon Carder odišiel do dôchodku, keď mu bolo iba 27 rokov.

Kalifornský rodák vytvoril svoju prvú spoločnosť s názvom BabysHeaven, keď v druhom ročníku na Point Loma Nazarene University v San Diegu študoval filozofiu a umenie.

BabysHeaven na internete predávala výrobky pre malé deti a niekoľko mesiacov po spustení, Carder sa rozhodol vypadnúť zo školy a sústrediť sa na jeho podnikanie, ktoré nakoniec predal za niekoľko tisíc dolárov vo veku 22 rokov, kedy založil jeho ďalšiu novú firmu Client Shop – on-line službou, ktorá pomáhala ľuďom nájsť nízke sadzby na ich hypotéky.

Súvisiace: Podnikateľ a jeho 16 rád ako v živote uspieť

“Bol som schopný využiť všetky vedomosti, ktoré som získal od marketingu výrobkov pre malé deti, aby sme s mojimi dvoma partnermi vedeli rýchlo napredovať v spoločnosti Client Shop, čím sa Nám počas prvého roka podarilo vytvoriť biznis v hodnote niekoľkých miliónov dolárov,” … “Keď som si kúpil svoj nový automobil a prišiel ho ukázať svojim rodičom domov, moja mama sa vystrašila a myslela si, že som začal predávať drogy. Nemala veľa informácií o tom, ako sa dá na internete legálne zarobiť toľko peňazí.” 

Až o štyri roky neskôr, keď ho (Cardera) matka videla na obálke časopisu Fortune – Small Business s titulkom, “Jon Carder predal svoj ​​podnik – Client Shop za viac ako 10 miliónov amerických dolárov” si uvedomila, že naozaj skutočne podnikal. “Od tej doby bola pyšnou matkou.”

Klient Shop vo svojej krátkej štvorročnej životnosti rýchlo rástol. Mal cez 100 zamestnancov a v San Diegu získal titul najrýchlejšie rastúcej spoločnosť v roku 2005.

V marci roku 2006 v príjmoch táto spoločnosť dosiahla 8,4 miliónov dolárov a Carder sa ju rozhodol predať.

Spomína: “Len o niekoľko mesiacov neskôr bublina s refinancovaním úverov praskla a hodnota spoločnosti klesla ako kameň,” … “Nemôžem povedať presne za koľko sme ju predali za, ale bol to docela veľký balík, vďaka ktorému som mohol cestovať po svete, surfovať a nikdy som už nemusel znova riešiť pracovné povinnosti. Takže to je presne to, čo som sa rozhodol urobiť.”

Poznamenal, že sa stal podnikateľom na jeden účel a jeho jediným účelom bolo: ako zarobiť peniaze. Akonáhle tento cieľ dosiahol, cítil že má “hotovo.”

Carder vysvetľuje: “Moji rodičia žili väčšinu života skromný život a nikdy sme nemali dostatok peňazí,” … “V skutočnosti, keď som založil svoj prvý podnik na internete, musel som k tomu použiť počítač môjho priateľa, pretože sme žiadny nemali. Takže akonáhle som zarobil dostatok peňazí, pomyslel som si, že “Je čas odísť a žiť dobrý život.”

Takže v roku 2006 pozval svojich 10 priateľov, aby sa k nemu pripojilo na surfovací výlet v Indonézii, čím chcel začať svoj život na dôchodku. 

“Zažili sme úžasné aktivity a ja som nemohol byť šťastnejší,” … “Dozvedel som sa, že za peniaze si môžete kúpiť šťastie, ale je to len časovo obmedzené šťastie.”

Keď dvojtýždňový výlet skončil, všetci Carderovi priatelia sa museli vrátiť do práce. “Vtedy som mal 27 rokov a väčšina mojich priateľov malo od 21 do 29 rokov. Takže som mal plán, ako len pokračovať v cestovaní a surfovaní po celom svete a občas sa s nimi na cestách stretnúť. Ale tento plán sa rýchlo rozpadol.”

Súvisiace: 4 lekcie od miliardárov, ktorí sa pustili do podnikania už na škole

Niekoľko dní potom, čo jeho priatelia odišli, Carder sa ocitol na vzdialenom ostrove v Timore, Indonézii a mal veľký pocit nudy. Poznamenal: “Bol to až veľmi podivný pocit nudy,” … “A uvedomil som si, že aj keď byť podnikateľom bolo občas stresujúce a neznesiteľné, bolo to oveľa viac napĺňajúce keďže som niečo budoval, čo malo pozitívny dopad na životy ľudí, čo sa o nič nerobení povedať nedá.”

Carder s priateľmi na Necker Island.

Rozhodol sa, že priamo na mieste ukončím svoj veľmi predčasný odchod do dôchodku a pôjdem vytvárať niečo nové. “Naučil som sa byť šťastný – a byť podnikateľ – už konečne nebolo o peniazoch,” … “Bolo to o dopade.”

Takže po troch týždňoch jeho dôchodku, v Indonézii bežal do malej chatky ktorá mala prístup k internetu a kúpil názov domény pre firmy číslo 3.: MojoPages.com, ktorá bola miestom pre ľudí, kde mohli nájsť tie najlepšie miestne firmy, ako sú inštalatéri, lekári a reštaurácie – iba jednoduchým kliknutím. “Bol som smutný, že Yelp už s niečim podobným začal o dva roky skôr a bol na dobrej ceste.”

V deň kedy som spustil MojoPages.com, spoločnosť Yelp oznámila, že získala 10 miliónov dolárov v súkromnom financovaní. Uviedol: “Nikdy by sme ich nedohnali,” .. “Yelp by bol tou firmou, ktorá bude mať veľký dopad, nie my. Tak som išiel ďalej.”

Súvisiace: 

Toto som sa naučil prácou pre milionárov, ktorí sa sami vypracovali

16 miliardárov, ktorí začali z ničoho

Carder začal študovať technológie a rozhodol, že chce vybudovať niečo v tejto oblasti aj na trhu reštaurácií, ktorý je v hodnote 700 miliárd dolárov. “Tento priemysel sa po celé desaťročia nezmenil a je veľa priestoru aj v najobľúbenejšej forme vernostného programu,” … “Mali sme opäť príležitosť docieliť obrovský vplyv.”

Takže v roku 2010 sa spojil s Jarrodom Cuzensom a Jeffom Federmanom, na základe čoho spustili aplikáciu Möglich, ktorá vám umožní získať odmeny – vrátane leteckých bodov a peňazí, ktoré si môžete ponechať alebo ich darovať – v niekoľkých tisícoch reštauráciách, bez toho aby sa museli obťažovať s kupónmi, alebo vernostnými kartami.

Nakoniec poznamenal:”Možno konečne, po 16 rokoch boja, som schopný skutočne vytvoriť obrovský vplyv,” … “Možno som v dôchodku nedosiahol príležitosti, ale uvedomil si, na čom mi v živote naozaj veľmi záležalo.”

Zdroj: DailyMail, Independent

Facebook komentár