10_chyb_ktore_ziaden_milionar_neurobi_dvakrat_2018

Aby ste zarobili milióny a mohli žiť úspešný život, musíte sa ponaučiť z vlastných chýb. Áno, je to klišé, ale je to omnoho viac náročné a dôležité, ako to znie. Neustále robíme chyby. Oboje, či rozpoznávanie, alebo učenie sa z nich je popri všetkom ostatnom, čo sa v živote deje náročné. To, čo oddeľuje tých úspešnejších od ostatných, je ich schopnosť poučiť sa z týchto chýb a neopakovať ich. Tu je 10 bežných chýb, ktoré milionári len málokedy zopakujú a dosiahnú úspešného života.

1. Trápiť sa kvôli ľuďom, ktorým na nich nezáleží

Už pri dosiahnutí prvých úspechov, sa stretnete s ľuďmi, ktorý na Vás budú žiarliť, alebo Vás skrátka nebudú mať radi. Trápenie sa kvôli týmto ľuďom a snaha vyhovieť všetkým, odvedie Vašu pozornosť od toho, na čom v skutočnosti záleží.

Úspešný ľudia obvykle majú v živote obdobie, kedy si uvedomia, že starať sa o tzv. `hejterov` nie je produktívne. Od tej chvíle sú schopný zabudnúť na nich a začať sa sústrediť na ľudí, na ktorých skutočne záleží. Tým zvýšia svoju sebadôveru a produktivitu.

Budete sa stretávať s tzv. `hejtermi` a ľuďmi, ktorým sa nebudú páčiť veci, ktoré robíte mnohokrát počas Vášho života. Učte sa od nich a robte zmeny, ak je to potrebné. Avšak väčšinu času ich vo vlastnom záujme ignorujte. Nie je to produktívne a nepovedie Vás to k tomu, aby ste sa stali osobou, ktorou potrebujete byť.

Súvisiace: Ako zbohatnúť? Inšpirujte sa 10 jednoduchými vetami

2. Riadiť sa emóciami pri dôležitých rozhodnutiach

Môže to byť len jedno rozhodnutie, riadené emóciami, ktoré Vám spôsobí dlhodobé problémy. Toto sa Vám môže stať v práci, s partnerom, alebo v iných oblastiach života. Pod nátlakom silných emócií, máme tendenciu mať zahmlený úsudok, čo môže spôsobiť nemalé problémy. Úspešný ľudia sa v takýchto prípadoch naučili spraviť krok späť a vyčistiť si myseľ pred kľúčovým rozhodnutím.

3. Nebyť k sebe úprimný

Keď sa Vám v živote nedarí, je ľahké racionalizovať Vaše vnímanie sveta, alebo začať zhadzovať svoje problémy na ostatných. Väčšina úspešných ľudí si uvedomuje, že musia prevziať zodpovednosť za svoje činy. Obviňovanie ostatných vôbec nič nevyrieši, dokonca aj keby je niekto iný čiastočne na vine. Keď začnete s podnikaním, môže to byť obzvlášť ťažké, keď na seba naložíte veľmi veľa. Osobne som si tým prešiel mnoho krát, budete mať milión vecí prechádzajúcich Vašou hlavou. Bude to ubíjajúce.

Namiesto obviňovania ostatných, prevzatie zodpovednosti a byť úprimný k sebe samému je obrovským krokom k úspechu. Toto Vám umožní prekonať Vaše zlozvyky a byť viac chápavý k spätnej väzbe a zmenám. Pomôže Vám to tiež naučiť sa delegovať. Ako podnikateľ by ste sa mali naučiť túto dôležitú vlastnosť.

4. Klamať

Klamstvo takmer nikdy nie je dobrá vec. To platí hlavne pri veľmi stresujúcich situáciách. Napriek bezprostrednému uspokojeniu, alebo potenciálnemu zabráneniu konfliktu, klamstvo sa takmer vždy otočí proti Vám. Pre milionára stačí len jedna zlá lož, aby si uvedomil, že sa to nevypláca.
Určite existujú úspešný ľudia, ktorý klamú, avšak oni vytvorili svoj úspech a bohatstvo nesprávnou cestou. Sú vo väčšom riziku odobrania a straty všetkého, na čom pracovali. Navyše sú na tom zle morálne a poväčšine majú zlú povesť, čo sa im môže časom vypomstiť.

5. Nevidieť stratené náklady také, aké sú

Kedykoľvek, keď boli energia alebo peniaze vložené do niečoho, sú už stratené. Náklady už nastali a premýšľanie o tom v budúcnosti je kontraproduktívne. Toto je koncept, ktorý sa vyučuje v každej základnej ekonomickej triede, no toto pravidlo si stále veľa ľudí nedokáže uvedomiť.

Úspešným ľuďom môže chvíľu trvať, kým prestanú smútiť za stratenými nákladmi. Potom to však nechajú ísť – naučia sa, ako na to. Keď sa neúspešný ľudia zamerajú na utopené výdavky, značne im to uškodí. To platí v súvislosti s finančným rozhodnutím, firemnými vzťahmi, či pri projektoch, alebo v práci.

Je potrebné, aby ste pochopili, že udržiavať sa v bolesti a utrpení, Vás môže vyradiť z hry. Je hlúposť robiť úsudok o nákladoch, založený na budúcich výsledkoch, s využitím minutých výdavkov ako meradlom. Je to akurát tak skvelý spôsob, ako sa trápiť, no je dôležité, aby ste zefektívnili svoje rozhodovanie.

6. Mať obavy, kvôli malým veciam

Milionári toho majú veľa. Míňať energiu a príliš premýšľať nad triviálnymi časťami života môže byť veľký problém. Svet je obrovský a my sme len jeho malou súčasťou. Byť schopný brať život s nadhľadom môže byť veľmi prospešné pri zameriavaní sa na veci, na ktorých skutočne záleží. Osobne som zistil, že toto je dôležitý faktor pre to, aby boli ľudia šťastný.

7. Nehľadať cestu, ako sa odreagovať a znovu dobiť energiu

Sú ľudia, ktorý neustále robia a dosahujú úspechy bez toho, aby si našli čas aj na seba. Títo ľudia nakoniec takmer vždy vyhoreli. Tí, ktorý sa dokážu úspešne vzchopiť a nájsť uvoľnenie, ktoré potrebujú, môžu žiť dlhodobo udržateľný život. Či už je to viac cvičenia, trávenia viac času s milovanými, meditovanie, alebo hocičo iné, naučia sa ako znovunadobudnúť energiu, keď to bude potrebné.

8. Nikdy nemeniť svoje myslenie

Byť tvrdohlavý, môže byť niekedy pozitívne, no určite nie vždy. Sú situácie, kedy nás naše predsudky postrkovali jedným konkrétnym smerom a boli sme neprístupný zmene. Najúspešnejší ľudia sa ponaučili práve z takýchto momentov, keď sa mýlili. Posúvaním sa dopredu sú schopný potlačiť ich vlastné dojmi a idei, aby dosiahli vyššiu úroveň a kvalitu myslenia.

9. Nežiadať o pomoc

Aby ste sa stali veľmi úspešnými, potrebujete spolupracovať s ostatnými. Prechádzať životom, ako jeden z múdrejších ľudí spôsobí, že bude ťažké požiadať niekoho o pomoc. No spraviť to je dôležité. Úspešný ľudia si uvedomili, že ostatný sú v určitých veciach lepší než oni. Navyše vedia, že nemôžu všetko spraviť sami. Táto znalosť je dôležitá, pre neustále posúvanie sa na vyššiu úroveň.

Súvisiace:
17 nedostatkov, ktoré vám bránia zbohatnúť
7 vecí o peniazoch, ktoré by mal každý pochopiť

10. Vždy hrať bezpečnú hru

Ľudia, ktorý si vždy vyberajú bezpečnú cestu, nemajú tendenciu zarobiť milióny. V živote môžu byť časy, kedy je dobré vyhnúť sa rizikám. Avšak, nemôžete vyniknúť, ak sa im budete vyhýbať vždy.

Úspešný ľudia už mali skúsenosti, keď k ním prišli príležitosti, ktoré im mohli priniesť skvelé odmeny. Najlepšie je ponaučiť sa z týchto momentov a stať sa viac ochotný chopiť sa svojej šance a posunúť sa vpred.

Preložil: Tibor Bobrik

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, NYTimes

Facebook komentár