Obávate sa začať podnikať? Kenneth Jennings s týmto nemá žiadny problém.

54-ročný Jennings za obodbie 35 rokov založil až 40 spoločností. Na túto impozantnú odvahu priznáva, že väčšina podnikov bolo neúspešnými, alebo zbankrotovali.

( Toto je ďalší článok NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

Povedal: “Ale to je o tom, o čom podnikanie asi je,” … “Robíme to, čo iní nie a to preto, že neskôr budeme mať slobodu robiť to, čo iní nemôžu robiť.”

Súvisiace: 6 spôsobov ako prekonať osamelosť, keď rozbiehate podnikanie

Po 22. rokoch jeho usilovnej práce v realizácií jeho nápadov, podnikal vo všetkom od predaja vybavení pre cvičenie, kancelárskych potrieb a automatických čerpacích staníc.

Jeho firma zámočníckych služieb s názvom Mr. Rekem začala z kufra automobilu jeho mamy, keď mu bolo 35. Trvalo desať rokov, kým v jeho podnikaní dosiahol predaje na úrovni prvého milióna. V súčasnej dobe táto firma založená v Austine vytvára ročné tržby vo výške takmer 8 miliónov dolárov a zamestnáva 100 ľudí.

Jennings poznamenal: “S firmou Rekem som na to nakoniec prišiel,” … “Ak som založil svoj ďalší startup, musel som byť pripravený na to, že úspech sa nedostaví skoro a netreba to vzdávať.”

To je postoj, ktorý som sa snažil mať ku všetkým všetkými jeho ďalším startup-om.

“Keď som po šiestich mesiacoch narazil do steny a nevedel som, ako mám posunúť svoje podnikanie na ďalšiu úroveň,” … “Nakoniec som si šiel zohnať prácu, až kým som znova nepocítil svoje odhodlanie podnikať a tým som spadol do toho istého cyklu.”

(Niektoré z týchto ostatných podnikov zahŕňali predávanie pizze, maľovanie domov a inštalovaní hlásičov dymu.)

Súvisiace: Čo tvrdí miliardár Richard Branson o štúdiu podnikania

Na tento postoj som prišiel so spoločnosťou Mr. Rekem. Šesť mesiacov po začatí podnikania som stále nevedel, ako budem zarábať peniaze. Takže som sa neustále snažil hľadať nové možnosti, ako to zmeniť.

Povedal: “Páčilo sa mi zvládanie rizík a vidieť si ísť za víziou niečoho, do čoho to môže vyrásť.”

Už ako 13-ročný som dostal chuť začať podnikať. Jednalo sa o predaj semienok, ktoré som robil od dverám k dverám.

Jennings ďalej poznamenáva: “Môj otec bol alkoholik, ktorý si nedokázal udržať prácu a prepil rodinné peniaze,” … “Keď som chcel hračky a “cool” oblečenie, a neskôr aj vlastné auto, uvedomil som si, že ten kto mi na to mohol zarobiť, som bol ja sám.”

V prvom roku zarobil 400 dolárov a 1500 amerických dolárov už v tom ďalšom. Poznamenal: “Nemohol som sa udržať krok s dopytom.”

Ale moje prvé skúsenosti s podnikaním ma už naučili základy o podnikaní.

“Už v mojich 14. rokoch som sa naučil svoje veľmi dôležité lekcie, najmä to, že je to s veľkej miery o vzťahoch.”

Za tie roky Jennings precestoval krajinu, k tomu, aby začal svoje ďalšie podniky, čo samozrejme obohatilo aj jeho osobný život.

On aj počas detstva svojich detí snažil poslať z domova – svojho syna a dcéru už niekoľkokrát  (aj keď v súčasnosti pracujú na ústredí spoločnosti Mr. Rekem). On sa taktiež zo svojou prvou manželkou rozviedol a následne sa znovu zobrali.

Taktiež poznamenal: “Byť niekoľko-násobným podnikateľom nie je pre každého. Musíte to mať v krvi.”

Ako firma Mr. Rekem pokračuje v raste, Jennings je taktiež zapojený do ďalších piatich starupov, ktoré pomohol spustiť, vrátane inštalačných služieb garážových brán a s jeho ženou sa snažia podnikať aj v refinancovaní nehnuteľností.

Súvisiace: 4 lekcie od miliardárov, ktorí sa pustili do podnikania už na škole

Napriek tomu, život nie je len o podnikaní. Jennings pracuje pol dňa a v minulom roku si užil mesiac trvajúcu dovolenku do Kostariky.

Takže nad čím v poslednej dobe uvažuje? Jennings povedal, že začína premýšľať o predaji spoločnosti Mr. Rekem.

Nakoniec teda uviedol: “Svojím spôsobom, že by bolo pekné, aby zasa začal pracovať na niečom inom.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BusinessWeek

Facebook komentár