Vytvoriť sedemciferný online podnik bolo ešte pred desiatimi, dokonca aj pred piatimi rokmi, dosť nepravdepodobné, ale teraz, keď sa technológie globálne vylepšujú, je aj sedemciferných firiem viacej ako kedykoľvek predtým.

Celkový počet milionárskych domácností dosiahol v roku 2013 počet 9,6 miliónov, ale už v 2015 presiahol počet 10,2 miliónov.

S dostupnými technológiami, zdrojmi, mentorstvom, výskumom a informáciami, je to stále jednoduchšie. Nanešťastie, väčšina podnikateľov ešte nedosiahne métu siedmich cifier ročne.

Prečo? Pre väčšinu ľudí nie je problém učiť sa novým veciam, a nedostatok informácií tiež nie je problémom, pretože informácií je teraz viac ako kedykoľvek predtým.

To čo brzdí väčšinu ľudí je nedostatok skutočného povedomia a trvalej štúdie tých správnych informácií, spolu s nekonzistentným výkonom a ich implementáciou.

Súvisiace: Sedem tajomstiev ako zo seba urobiť multimilionára

Nefunguje to tak, že keď niečo počujete, tak si to hneď zapamätáte. Musíte vaše nápady a stratégie konštantne implementovať do vašej dennej rutiny a opakovať všetky činnosti pokým sa nestanú pre vás automatické. Musíte si zosumarizovať kľúčové nápady, zaostriť si perspektívy a potom si vybrať rozumnejšie riešenie.

Existuje veľmi veľa dôvodov prečo väčšina ľudí nedosiahne sedem cifier, a tu je päť najčastejších.

1) Väčšina sa zameriava na dokonalosť, nie na experimenty

Zameriavanie sa na dokonalosť spôsobilo v posledných pár rokoch straty minimálne 100 000 amerických dolárov. Zatiaľ čo milionár za ten istý čas odskúšal a otestoval minimálne osem rozličných experimentov, bez toho aby a zameriaval na dokonalosť, a ostatní sa ani len nedostali na trh. Možno iba dva z ich experimentov fungovali a priniesli zisk. Ale ide o to aby ste neostali paralyzovaný dokonalosťou, ale aby ste boli hnaný skúšaním nových vecí.

Odskúšajte všetky vaše bláznivé nápady. Nezáleží na tom, ako moc šialene znejú, odskúšajte ich. Zistíte ktoré fungujú a potom optimalizujte ich efektívnosť. Otestujte všetky variácie vášho nápadu. Zistite ktorý variant funguje najlepšie. Nápady sú nič, pokým ich nedáte do pohybu.

2) Málo ľudí domyslí veci do konca

„Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku.“

Jedna z najväčších zmeškaných príležitostí podnikateľov je tá, že sa nepripravia na to, čo chcú. Skutočne produktívni ľudia vedia aký výsledok chcú dosiahnuť a stále ho majú jasne pred sebou.

Vyzbrojení týmto vedomím, plánujú od konca a rozložia si veľký kus na menšie krôčiky, ktoré potom môžu byť jedno alebo dvoj stranové plány.

Strategické premyslenie vašej budúcnosti vám pomôže predísť chybám a zvýši vašu schopnosť predpovedať. Keď máte presný zámer vo všetkom čo robíte, zmiernite riziká a môžete robiť rozumnejšie rozhodnutia.

Skôr ako si naplánujete taktiku, musíte si naplánovať dlhodobé stratégie. Stratégia vám ukáže kam chcete ísť, kým chcete byť a aký typ zákazníkov chcete prilákať. Taktika vám pomôže dosiahnuť vašu stratégiu. Ak vaša stratégia neprejde týmito dvoma testami, nie je dobrá: vašim existujúcim aj potenciálnym zákazníkom záleží a tom, čo sa chystáte spraviť, a po druhé: odlišuje vás to od konkurencie.

3) Väčšina sa nikdy nenaučí umeniu inteligentného delegovania

Aby ľudia robili to čo vy, tak dobre, alebo dokonca lepšie ako vy, je jeden z najťažších aspektov vedenia ľudí, ale je nevyhnutný ak chcete aby váš podnik prerástol šesťcifernú métu. Pred tým ako začnete strategicky delegovať a budovať tím, musíte vedieť kým ste a čo je pre vás dôležité. Keď si určíte svoje hodnoty, dajte ich na papier a zapracujte ich do firemných štandardov.

Váš tím musí byť  zameraný na hodnoty. Ak niekto dokáže spraviť vec tak na 80% ako by ste ju spravili vy, mal by tú vec robiť daný človek. Keď delegujete úlohu uistite sa, že osoba na ktorú delegujete má jasné a presné myslenie. Väčšina podnikateľov prijíma ľudí veľmi rýchlo ale veľmi pomaly prepúšťajú. Malo by to byť ale presne naopak.

4) Väčšina robí nesprávne obchody

Milionári si uvedomujú, že čas sa za peniaze vymeniť nedá. Ono je to v poriadku, keď začínate, ale po určitom čase sa musíte zamerať na škálovanie a využívanie vášho času. Bojujete veľmi nerovný boj, ak sa pokúšate zarobiť sedem cifier tak, že vymeníte čas za peniaze. Nedostanete sa zo šiestich cifier na sedem len tak, že budete robiť viacej.

Zamerajte sa na silu vplyvu a na to ako vytvoriť stály príjem bez toho, aby ste museli vymeniť váš čas za peniaze. Existuje veľmi veľa možností – investície do nehnuteľností,  členské stránky, drobné investície, vybudovanie online impéria, partnerstvá, afiliačný marketing, rôzne typy programov a tak ďalej.

Doprajte si čas na zistenie, či naozaj maximalizujete svoj čas. Ak vymieňate čas za  peniaze, uistite sa na 100%, že je to rozumný obchod. Ak chcete zarábať viacej peňazí, musíte zvýšiť svoju hodnotu. Áno, to je celá veda. Podnikatelia, ktorí rozumejú sile vplyvu a škálovania, sa stali milionármi tak, že na trh priniesli vyššiu hodnotu, ako ich konkurencia.

Súvisiace:
6 najväčších mýtov o milionároch
5 vecí o milionároch, ktoré si väčšina z nás neuvedomuje

5) Väčšina je egocentrická, namiesto toho aby sa zameriavali na zákazníkov

„Ako sa rozhodujeme, či je niečo naozaj dôležité? Ja tomu hovorím „test zubnej kefky“: používajú to naši zákazníci tak často ako zubnú kefku? To je dvakrát za deň. Gmail a YouTube používame oveľa častejšie ako dvakrát za deň. To sú úžasné veci.“ – Larry Page, výkonný riaditeľ Google

Ľudí zaujíma čo môže váš podnik pre nich urobiť. Väčšina podnikateľov sa pokúša predať svoje skúsenosti a znalosti. Veria tomu, že ľudia im chcú platiť za to, čo vedia, ale nie je to tak. Ľudia chcú kúpiť výsledok alebo riešenie ich problému. Chcú len výsledky. Chcú vyriešiť svoj problém a minimalizovať svoje trápenia. Vy ich vôbec nezaujímate.

Naozaj rozumiete tomu, čo vaši zákazníci chcú? Tí, čo už majú sedem cifier, sa zameriavajú len a iba na to. Musíte si uvedomiť, že pravdepodobnosť, že trh bude reagovať len preto, že vy niečo chcete, je nulová. Je to všetko o ľuďoch, nie o vás.

Vaši zákazníci sú marketingoví géniovia, tak sa uistite, že vykonáte vašu časť práce. Nájdite spôsoby ako s nimi komunikovať, ako zistiť čo chcú, potrebujú, aké sú ich túžby, vášne a čo ich trápi. Zákazníci chcú zábavnú cestu počas celej vašej spolupráce.

Dokážete to?

Mal som niekoľko príležitostí dostať sa do mysle mnohých najbohatších ľudí na planéte. Je nekonečne veľa príkladov, z ktorých sa môžeme poučiť. Jednoduché slovo, citát alebo zmena uhlu  pohľadu môže zmeniť aj váš podnik. Zistite čo vám bráni vo vylepšení vášho podniku o ďalšiu úroveň. Upravte svoje myslenie, konanie a stratégiu podľa vašej novej vízie.

A nakoniec, zapojte vašu bezchybnú taktiku a uistite sa, že ste pripravený na dlhú trať. Som si istý, že ak spravíte všetky tieto veci, veľmi skoro zbadáte, že vaša vízia sedemciferného podniku je jasnejšia ako kedykoľvek pred tým.

Preložila: Katarína Dobrotinová

Zdroj: NYTimes, Fortune

Facebook komentár