Mnohým ľuďom sa veľa vecí nepodarí, pretože nemajú napísané svoje ciele, alebo zabudnú na to, čo chceli dosiahnuť. Dr. Gail Matthews z Dominican University poukazuje na to, že ľudia, ktorí si píšu svoje ciele majú o 42 percent väčšiu pravdepodobnosť na ich dosiahnutie.

Zapíšte si svoje ciele, ktoré viete, že chcete dosiahnuť. Vaše ciele by mali byť konkrétne a merateľné, s konečným dátumom. Nepíšte si: “Chcem schudnúť v roku 2016.” Namiesto toho uveďte: “Chcem prísť o 10 kilogramov do 1. novembra 2016.”

Súvisiace: 4 skryté prekážky k úspechu (a ako cez ne prejsť)

Michael Hyatt, ktorý vytvoril web “5 dní pre Váš najlepší rok v živote” dal dokopy 5 jednoduchých krokov k tomu, aby ste si v roku 2016 mohli vytvoriť ten najúspešnejší rok vo Vašom živote:

1. Predstavte si možnosti

Ak si chcete predstaviť, čo je možné, je potrebné najskôr prekonať svoje obmedzujúce presvedčenia. Aké sú teda Vaše obmedzujúce presvedčenia, ktoré Vás ovplyvňujú? Môžete si myslieť – “Nezaslúžiš si úspech” alebo “Nie som dobrý vo financiách.”

Po prelomení týchto psychických blokov, skúste zistiť, čo chcete v roku 2016 dosiahnuť.

2. Dostaňte sa cez minulosť

Nedovoľte, aby Vás chyby vystrašili. Rozlúčte sa s minulosťou a privítajte budúcnosť. Ak budete snívať viac, podarí sa Vám aj dosiahnuť viac.

3. Definujte si svoje ciele

Nastavte si päť až sedem konkrétnych cieľov z rôznych oblastí svojho života. Neviete na aké ciele sa zamerať? Existuje bezplatný nástroj, ktorý Vám pomôže zhodnotiť oblasti života. Posnažte sa ale objaviť oblasť, ktorá si vyžaduje najväčšiu pozornosť a nastavte si také ciele, ktoré Vám poskytujú pocit nadšenia.

4. Určite si kľúčové motivátory

Väčšina ľudí si stanoví ciele, uviaznu a príliš skoro sa vzdajú. Ak si chcete udržať motiváciu, opýtajte sa sami seba:

Prečo chcem dosiahnuť tieto ciele?
Čo by sa stalo, ak by som nedosiahol tieto ciele?

5. Plán realizácie

Veľké akčné plány sú len výhovorkami pre otáľanie. Všetko, čo potrebujete, je zamerať sa na ďalší krok. Aký je teda ďalší krok a koľko konkrétnych krokov existuje, aby ste nakoniec zmysluplne smerovali k cieľu?

Skôr ako vytvoríte 40-stranový obchodný plán, každým dňom realizujte jeden krok. Tým, že budete realizovať významné kroky smerom k vašim cieľom a následne sa budete cítiť šťastnejší, istejší a pocítite väčší zmysel života.

Zároveň prekonajte najväčšiu prekážku na ceste: Perfekcionizmus

Niektorí ľudia uvažujú tak, že zlyhajú, pokiaľ ich ciele a kroky nebudú dosahovať v dokonalosti. Tu je treba sa pozrieť na vaše ciele: Nemusíte dosiahnuť všetky svoje ciele, ale dosiahnute oveľa viac, než v prípade, že ciele mať nebudete, alebo sa o ne vôbec nepokúsite.

Súvisiace: Vytvorte si plán cesty k Vášmu úspechu

Nejde o to, aby ste dosiahli každý cieľ; ide o to, aby ste vo vašom živote robili pokroky. Po nastavení cieľov, ak dosiahnete pokrok, nezabudnite sa tešiť zo svojich pokrokov, ktoré ste dosiahli.

Vaše ďalšie kroky

Čo ak dosiahnete Vaše naplánované ciele? Investujte napríklad 45 minút denne, po dobu piatich dní do realizácie svojich nových cieľov. Dajte si ciele, ktoré nezabudnete realizovať každým dňom. Tým sa môže Váš rok 2016 stať najúspešnejším rokom v živote. 

Facebook komentár