5_manazerov_hedzovych_fondov_ktori_zarobili_viac_ako_1_miliardu_dolarov

Výsledky hedžových fondov za americkým akciovým trhu v roku 2019 do značnej miery zaostávali, ale podľa agentúry Bloomberg päť manažérov za minulý rok zarobilo viac ako 1 miliardu dolárov.

Top 15 manažérov hedžových fondov kolektívne v roku 2019 zarobilo približne 12 miliárd dolárov, pretože zníženie úrokových sadzieb centrálnymi bankami, silné správy o výnosoch a zníženie napätia v obchodnej vojne medzi USA a Čínou podporili takmer všetky rizikové aktíva. Podľa Hedge Fund Indexu od agentúry Bloomberg, sektor hedžových fondov v minulom roku zaznamenal priemerný výnos na hodnote 9%, v porovnaní s rastom všeobecného akciového indexu S&P 500 až o 29%.

V uplynulom roku taktiež došlo k zvyšovaniu trhového podielu v pasívnych investičných platformách, ktoré priťahovali záujem klientov zameriavajúcich sa na nízke poplatky, zatiaľ čo odvetvie hedžových fondov už piaty rok za sebou prichádza o investované finančné prostriedky. Najvyšší predstavitelia fondov sa napriek tomu tešili veľkým ziskom, pretože bohatí klienti sa obzerali po menších kanceláriách a jedinečných stratégií pre dosiahnutie zisku.

Agentúra Bloomberg na odhad príjmov manažérov za rok 2019 použila údaje od Komisie pre cenné papiere a burzy v USA, minulých správach, webových stránkach firiem a minulých výpočtoch v rámci indexu Bloomberg Billionaires Index. Väčšinou si berú 2% poplatok za správu a 20% poplatok za výkonnosť fondu. Odhady Bloombergu zahŕňali iba najväčšie a „najvýznamnejšie“ fondy v každej spoločnosti.

Nie všetkých top 15 najlepších manažérov za posledný rok vykázali pozitívne výnosy. Zakladateľ spoločnosti Bridgewater – Ray Dalio v roku 2019 podľa agentúry Bloomberg zarobil o 1,3 miliardy dolárov menej ako v predchádzajúcom roku, keď jeho vlajkový fond po 20 rokoch prvýkrát nezarobil žiadne peniaze. Všetci ostatní manažéri v top 15 dosiahli najmenej dvojciferné výnosy, prostredníctvom svojich hlavných fondov.

Podľa odhadov agentúry Bloomberg vám prinášame päť najlepších manažérov zo sektoru hedžových fondov v poradí rastúcich príjmov za rok 2019.

5. Chase Coleman

Spoločnosť: Tiger Global Management

Výnos hlavného fondu: 33%

Zarobil: 1,105 miliárd dolárov

4. Steve Cohen

Spoločnosť: Point72 Asset Management

Výnos hlavného fondu: 16%

Zarobil: 1,26 miliárd dolárov

3. Ken Griffin

Spoločnosť: Citadel

Výnos hlavného fondu: 19%

Zarobil: 1,5 miliardy dolárov

2. Jim Simons

Spoločnosť: Renaissance Technologies

Výnos hlavného fondu: 14%

Zarobil: 1,73 miliárd dolárov

1. Chris Hohn

Spoločnosť: TCI Fund Management

Výnos hlavného fondu: 41%

Zarobil: 1,845 miliárd dolárov

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár