Miliardar_hedzovych_fondov_Nenechajte_si_ujst_tuto_historicku_investicnu_prilezitost

V tohto týždňovom rozhovore na kanály Youtube, miliardár z firmy Bridgewater – Ray Dalio popisuje aktuálne príležitosti v Číne, kde akciové trhy v poslednom desaťročí vzrástli 4-násobne a dlhopisy, až 7-násobne.

Uviedol, že byť negatívne nastavený voči investovaniu v Číne je „veľmi riskantné“ a je lepšie sa dostať na tento trh skôr ako neskôr. Jeho býčie (pozitívne) postoje úzko nasledujú po pondelkovom obchodovaní – čo predstavovalo najhorší deň v roku pre americký akciový index Dow Jones, kedy investori odpredávali, z dôvodu zintenzívnenia obchodnej vojny medzi USA a Čínou.

Dalio je však presvedčený, že obe strany sa môžu ukázať ako víťazi. Povedal: “Nemyslím si, že sa dostane do klasickej vojny,” … “Myslím si, že dôjde k reštrukturalizácii svetového poriadku, pokiaľ ide o zmeny v dodávateľských reťazcoch, zmeny toho, kto bude vyrábať aké technológie, čiže sa udejú dôležité zmeny v niektorých z týchto oblastí.”

Súvisiace: Čína v obchodnej vojne vlastní zbraň v hodnote $1 bilióna. Použije ju?

Dalio, ktorý dohliada na aktíva v objeme 160 miliárd dolárov v spoločnosti Bridgewater Associates, uviedol, že by bolo mať múdre držať stávky „na oba kone v pretekoch“, hoci varoval, že ak sa veci nakoniec omnoho viac skomplikujú, môže to všetko vyhodiť do povetria.

V príspevku v na sociálnej sieti LinkedIn napísal: “Ak nenastane veľká vojna, budem s ohľadom na Čínu býkom (optimistom),” … “Ale ak dôjde k veľkej vojne, tak voči USA, ako aj Číny budem skeptický.”

Pozrite si celé video:

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Facebook komentár