Aktiva_hedzovych_fondov_v_prvom_polroku_dosiahli_novy_rekord

Majetok spravovaný hedžovými fondmi v prvých šiestich mesiacoch roku 2019 vzrástol na rekordnú úroveň a to aj z dôvodu lepšej výkonnosti a prílevu investorov.

Hedžové fondy podľa správy HFR Global Hedge Fund – Industry Report zvýšili aktíva na 3,245 biliónov dolárov, čím prekonali predchádzajúcu rekordnú hodnotu na úrovni 3,244 biliónov dolárov, dosiahnutou v treťom štvrťroku 2018. Hedžové fondy v prvých troch mesiacoch roka pritiahli 78,8 miliárd dolárov a v nasledujúcich troch mesiacoch 63,7 miliárd dolárov. V druhom štvrťroku bolo vyplatených 4,8 miliardy dolárov.

Kompozitný index výkonnosti hedžových fondov HFR v prvom polroku 2019 vykázal zisk vrámci celého priemyslu na hodnote 7,44%, čo je najviac od roku 2009, kedy dosiahol výnos 9,6%. To prichádza uprostred toho, ako všeobecné americké akciové indexy Dow Jones Industrial Average a S&P 500 v pondelok dosiahli historické maximá.

V prvej polovici roka, odvetvie zaznamenalo najväčší tok peňazí do väčších fondov, teda tých, ktoré spravujú viac ako 5 miliárd dolárov, zatiaľ čo tie, ktoré spravujú menej, zaznamenali odliv. Jednou z populárnych investičných stratégií získavania investorov počas tohto obdobia bola „event-driven“, ako napríklad sledovanie fúzií a akvizícií a iných podnikových transakcií.

Kenneth Heinz, ktorý je prezidentom HFR, vo vyhlásení označil súčasné obchodné prostredie za „zložité“, pričom zaznamenal neistotu v súvislosti s obchodnými rokovaniami, úrokovými sadzbami a vysokými oceneniami mnohých tried aktív.

Silná výkonnosť hedžových fondov v roku 2019 však nasleduje po slabšom roku 2018. Kompozitný index v roku 2018 dosiahol pokles na úrovni 4,75%.

Firmy, ktoré majú najlepšie postavenie, majú „taktické dlhé a krátke expozície nielen v rámci stratégií hedžových fondov, ale aj v rámci expozícií na kryptomeny a rizikových parít, čo v druhom polroku pravdepodobne pritiahne kapitál inštitucionálnych investorov“.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár