Existuje mnoho dôvodov prečo ludia chcú byť povýšení: stereotyp a syndróm vyhorenia v súčastnej pozícii, vidina kariérneho postupu, alebo vyššie pracovné ohodnotenie za nekonečné množstvo odvedenej práce.

Nech už je dôvod akýkoľvek, povýšenie nikdy nie je isté. Boj o povýšenie si často vyžaduje čas, úsilie, energiu a trpezlivosť. Ak aj napriek tomu ešte stále nemáte podporu, v ktorú ste dúfali, možno je čas na zhodnotenie situácie.

Tu je päť vecí, ktoré môžu znižovať vaše šance na povýšenie:

1) Neuvedomujete si dôležitosť vašich interakcií

Mnoho jednotlivcov podceňuje význam svojich pracovných interakcií. Aj keď nie je potrebné byť v pracovnom kolektíve za každú cenu s každým zadobre, spôsob akým komunikujete so svojimi spolupracovníkmi, manažérmi a zákazníkmi bude pravdepodobne hrať významnú úlohu vo Vašom potenciálnom povýšení.

Snažte sa vytvoriť a udržiavať profesionálne vzťahy s vašimi spolupracovníkmi a manažérmi. To znamená nikdy nechýbať na firemnej párty alebo spoločenskej akcii. Rozvoj vnútrofiremných kontaktov zvýši počet ľudí ochotných zdieľať pozitívne informácie o vaších dennodenných aktivitách. Interaktívny prístup budovania siete kontaktov v rámci organizácie je veľmi podobný budovaniu siete nevyhnutnej pre úspešné hľadanie zamestnania.

2) Nevyužívate Váš potenciál naplno

Trpezlivosť  je možno cnosť, pokiaľ ide o povýšenie, ale nie je to ani zďaleka jediná zložka receptu na karierny postup. Komplexná dokonalosť je nevyhnutnosťou, keď ide o ďalší krok v kariére.

Šéfovia vycítia keď ich zamestnanci nejdú nad rámec svojich možností na súčasnej pozícii, čo ich určite nebude motivovať ku akýmkoľvek povýšeniam. Nastavte sa na zlepšenie, vysoko kritickým posúdením výkonnosti, a posúďte stálosť Vášho úsilia, dochvíľnosť, tímovú prácu a v podstate všetko čo ste priniesli pre Vašu pozíciu a spoločnosť. Ak to nie je nič výnimočné, je načase začať zdokonaľovať svoju aktuálnu pozíciu, až potom môžte očakávať povýšenie.

3) Nepreberáte zodpovednosť

Mnoho pracovných situácií si pre úspech vyžaduje určitú úroveň iniciatívy. Vyniknite na súčasnej pozícii schopnosťou prevziať iniciátívu a stať sa odborníkom pri riešení problémov. So zlepšením často prichádza aj získanie pozície s váčšou zodpovednosťou – je na čase ukázať schopnosť dotiahnuť veci do konca.

Existuje mnoho spôsobov ako prevziať iniciatívu na pracovisku. Pokúste sa o zvýšenie efektivity vašej súčasnej pozície, ponúknite pomoc alebo nápad keď sa jedná o jednoduché celo  firemné problémy, či dokonca zvýšte úroveň zodpovednosti dobrovoľným vypomáhaním na inom oddelení.

4) Nedosahujete výsledky

Kedy ste naposledy kvantifikovali všetko čo ste dosiahli na Vašej súčasnej pozícii? Prezentácia dosiahnutých výsledkov je skvelý spôsob ako podnietiť povýšenie alebo aspoň začať dôležitý rozhovor. Pracovné výsledky znamenajú viac ako predstavuje požadované minimium. Veďte si stručné záznamy o Vašich úspechoch na súčasnej pozícii.

5) Vaša sebaprezentácia by sa mohla zlepšiť

Od Vášho postoja až k spôsobu akým zvládate stres, Vaša celková sebaprezentácia, može byť to, čo ničí Vaše šance na povýšenie. Jednoducho vykonanie nevyhnutnej práce pre povýšenie ešte neznamená, že ste vykreslili správanie alebo prístup nevyhnutné pre úspech. Podniknite kroky k zlepšeniu postoja a celkového prístupu k súčasnej pozícii, ako aj k zvýšeniu dôrazu na uroven profesionality.

Povýšenie nie je jednoduchá úloha a určite nie je zaručené. Uistite sa, že zhodnotíte svoj postoj a pracovné návyky aby ste mali určite ten správny prístup.

Preložil: Stanislav Srnka

Tak toto je ďalší ČLÁNOK NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku

Zdroj: Glassdoor.com

Facebook komentár