Tak toto je ďalší ČLÁNOK NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku

Neviete, prečo vo svojej kariére nenapreduje rýchlejšie alebo prečo ste stále pri zvyšovaní mzdy prehliadaný?

Odpoveďou môže byť  to, že sa sami brzdíte prostredníctvom jedného z ôsmich kariéru-ničiacich správaní.

 

1. Svoju vlastnú prácu nepropagujete

Môžete perfektne pracovať, ak však o tom nikto nevie, vašej pláci ani reputácii, či možnostiam na postup to nepomôže.

Uistite sa, že váš manažér vie, čo ste dokázali, či už ide o uspokojenie ťažko uspokojiteľného klienta, alebo ste niečo opravili, alebo urobili niečo, čo do vašej bežnej pracovnej náplne nezapadá.

 

2. Ste defenzívny

Ak budete pri slabej odozve na vašu prácu defenzívny, môžete zasadiť smrteľný úder vašej kariére.

Mnoho ľudí sa jednoducho zriekne zmysluplných interakcií s defenzívnymi ľuďmi, takže sa vám môžu vaši spolupracovníci vyhýbať a váš manažér vám už nebude hovoriť, ako sa môžete zlepšiť. Mali by ste reagovať skôr „to znie dobre.“ Neničte si vzťahy, ktoré potrebujete na profesijný rast.

 

3. Robíte unáhlené rozhodnutia

Či už ide o odchod z práce kvôli niečomu, že vám šéf povedal niečo, čo sa vám nepáčilo alebo by ste prijali pracovnú ponuke bez toho, aby ste si to poriadne premysleli, impulzívne rozhodnutia by nemali mať vo vašej kariére miesto.

Vaše pracovné  rozhodnutia majú ďalekosiahle následky pre vašu peňaženku, reputáciu a kvalitu vášho života.


4. Nebyť asertívný

Možno si myslíte, že nemútiť brehy je tou najlepšou cestou ako profesionálne uspieť, byť neasertívnym je však veľmi pravdepodobne ešte horšie.

Ak si myslíte, že padlo zlé rozhodnutie, alebo že projekt sa rúti zlou cestou, alebo že si zaslúžite pridať, dobrí manažéri sa s vami o tom budú rozprávať. Samozrejme je rozdiel medzi asertivitou a nepríjemným dotieraním, avšak profesionálnym vyjadrením vašich názorov je kľúčom k profesijnému úspechu.

 

5. Ste príliš negatívny

Ak sa neustále sťažujete na nové projekty, politiku vašej spoločnosti a na to, prečo im toľko trvá oprava tej siete, pravdepodobne vytvárate pre svoje okolie nepríjemné ovzdušie.

To isté platí  pre negatívny humor – ak si pravidelne robíte z vášho šéfa či z nového pracovníka posmešky – aj keď sa ľudia smejú – budete známy tým, že ste krutý so zlým prístupom.


6. Klamete

Ak ste prichytený  pri klamstve – aj keď len pri malom alebo aj pri takom, ktoré vám nemôže byť dokázané – zničíte si kredibilitu a to je niečo, čo už nezískate. Mohli ste byť čestný človek, teraz už však budete človek, ktorý klamal a nedá sa mu už veriť.


7. Ste chronicky neorganizovaný

Ľudia si všímajú, či dodržíte to, čo ste sľúbili – či už ide o preposlanie dokumentu, ako ste sľúbili na porade alebo o dodržanie časového limitu pri veľkom projekte.

Ak to splníte, všimnú  si to a vybudujete si reputáciu spoľahlivého, v kom môžu mať dôveru. Ak nie, budete niekto, kto nedokáže dodržať svoje slovo.


8. Neučíte sa novej technológii

Môžete mať pocit, že vám dokonale vyhovuje spôsob, akým robíte veci a preto nemáte potrebu sa učiť novej technológii… ak však odmietnete robiť veci iným spôsobom, čoskoro budete za svojimi kolegami zaostávať.

Ak radšej svoje e-maily vytlačíte a až potom čítate alebo radšej utekáte do knižnice namiesto toho, aby ste to vygooglili, budete pravdepodobne vašimi zamestnávateľmi prehliadnutí v prospech vašich technicky vyspelejších spolupracovníkov.

Zdroj: US News & World Report

Facebook komentár