53%_generacie_milenia_ocakava_ze_sa_raz_stanu_milionarmi

Deti milénia možno zruinovali manželstvá, cereálie, filmy, golf, Big Mac a kanadský turistický priemysel, ale stále majú vysoké očakávania od budúcnosti a svojich bankových účtov.

Podľa výsledkov prieskumu od spoločnosti TD Ameritrade, asi polovica ľudí vo veky medzi 21 a 37 rokov očakáva, že sa eventuálne stanú milionármi (alebo už sú).

Maklérska skupina počas tohto roka sponzorovala prieskum, v ktorom sa pýtali zhruba 1 500 amerických detí generácie milénia, v akom veku, ak vôbec oficiálne získajú takú úroveň majetku. 53% respondentov odpovedalo, že veria, že sa im to podarí počas ich života, 7% dokonca verí, že to stihnú do 30-ky, 19% verí, že to stihnú do 40-ky a 16% verí, že to stihnú do 50-ky.

7% opýtaných odpovedalo, že milionármi sa stanú do 60-ky alebo neskôr. Malá časť skupiny – zhruba 4%, povedala, že milionármi už sú.

To môže znieť optimisticky, avšak hlavnému trhovému analytikovi TD Ameritrade-u J. Kinahanovi to dáva zmysel. Kinahan uviedol, že peniaze, ktoré sú výsledkom, môžu byť pripísané tzv. nadšeniu a nadbytku príbehov úspešných vychádzajúcich zo Silicon Valley, kde zamestnanci často získajú opcie na cenné papiere ako časť ich kompenzačných balíčkov.

Súvisiace: 6 spôsobov, ktorými generácia milénia zmenila moderné podnikanie

Avšak možnosti sa sa líšia, ak výsledky prieskumu rozdelíme podľa pohlaví. Zatiaľ čo 70% detí z generácie Milénia, v rámci mužského pohlavia očakáva, že budú milionármi alebo už sú, u žien hovorí to isté len 38% žien.

Kinahan poznamenáva, že to môže byť pre to, že veľa žien plánuje mať deti, alebo sa starať o starších príbuzných, čo môže ovplyvniť ich zárobkový potenciál. Ďalej vysvetľuje, že na rozdiel od toho „väčšina mužov vidí svoju kariéru v priamych líniách“.

Kinahan ďalej uvádza, že mužský prístup môže tiež zohrávať svoju úlohu v milionárskych očakávaniach, keďže muži často „vidia sami seba ako neporaziteľných.“

53%_generacie_milenia_ocakava_ze_sa_raz_stanu_milionarmi_1

Avšak všetci členovia generácie Milénia by sa mali nastaviť na úspech. Kinahan ďalej uvádza, že mladí ľudia by mali začať šetriť na dôchodok a pozrieť sa na možnosti dôchodkového systému tak skoro ako to len je možné, teda ak chcú byť milionármi.

Uvádza: „Nemôžete mať také očakávania ak nie ste ochotní priniesť obete“ … „Ono sa to nestane pre to, že sa raz zobudíte a zarobíte milión dolárov. Väčšine ľudí sa to podarí iba ak budú šetriť. Odložíte si peniaze bokom keď máte 25 na čas keď budete mať 65.“

Súvisiace: Miléniáli spôsobujú zmenu v tom ako investičné spoločnosti spravujú peniaze

Tu je vysvetlené, ako je to možné, použitím výpočtov z Bakrate. Povedzme, že máte 25 rokov, bývate v Iowe, kde je priemerný príjem generácie Milénia okolo 63.000 dolárov ročne (podľa poslednej analýzy MONEY). Predpokladajme, že ste nasledovali národný štandard a začali ste prispievať 6,2 % svojej výplaty do dôchodkového sporiaceho systému, s vašim zamestnávateľom, ktorý vám prispieva 50% do 6% úrovne vašej výplaty.

Aj keď by sa vaša mzda ročne zvyšovala iba o 2,3% – čo je pod priemer v USA – stále môžete mať 1 004 468 dolárov v čase, keď dosiahnete vek 65, za predpokladu, že ročný výnos trhu bude na úrovni 5%.

Vidíte? Stať sa milionárom, nie je niečo bezvýznamné ale tiež to nie je také vzácne ako by ste si mysleli.

Preložil: Filip Šilák

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Money

Facebook komentár