Ako_by_rozne_generacie_investovali_10000_dolarov_2018

Ak by vám niekto daroval 10 000 amerických dolárov a povedal by, že ich musíte investovať, čo by ste s týmito peniazmi robili?

Bez pripojených reťazcov existuje množstvo spôsobov, ktorými by ste túto hotovosť mohli nasadiť.

Mohli by ste sa na to pozrieť ako na jednorazový neočakávaný výsledok, ktorý by mohol vykryť vašu osobnú bilanciu, alebo by ste sa k nemu mohli postaviť ešte agresívnejšie. Sú to peniaze, ktoré ste neočakávali, že ich budete dostávať, tak prečo ich hádzať na vysoko rizikové aktíva s vysokou odmenou?

Ako investovať $ 10 000?

Dnešná infografika je založená na prieskume od spoločnosti LendEDU, ktorá pre pár mesiacmi položila túto otázku 1000 Američanom:

Otázka: Ak by ste dostali dane o objeme 10 000 dolárov a mohli by ste všetko investovať do jednej z nasledujúcich možností, ktoré by ste si vybrali?

Tu sú výsledky celku:

Ako_by_rozne_generacie_investovali_10000_dolarov_2018_vysledky

Splácanie dlhu (27,3%) bolo zďaleka najpopulárnejšou odpoveďou. Je tiež zaujímavé vidieť, že mnohí ľudia by sa rozhodli vložiť 10 000 dolárov do svojich malých podnikov, vzdelávania alebo dokonca digitálnych mien ako Bitcoin, Ethereum alebo Litecoin.

Teraz sa pozrime na výsledky zoskupené podľa generácií:

Ako_by_rozne_generacie_investovali_10000_dolarov_2018_vysledky_graf

Zaujímavé je, že určité odpovede mali rovnakú popularitu vo všetkých generáciách.

Všetky skupiny mali rovnaký záujem investovať do svojich malých podnikov. Najvyšší podiel odpovedí pochádza z Generácie X na úrovni 6,7%, ale Generácia Milénia a Generácia X neboli tak ďaleko, respektíve na hodnote 6,3% a 5,6%.

Investície na burze boli taktiež docela podobné, pričom pre Generáciu Milénia dosiahli 6,6%, Generácia X dosiahla výsledok na úrovni 8,1% a Generácia známa ako Baby Boomers bol tento výsledok na hodnote 6,7%. Všetky tieto skupiny sa najviac zaujímali o túto kategóriu prostredníctvom ľudského finančného poradcu, hoci Generácia X by uvažovala nad tzv. robo-poradcom, čím dosiahli najvyššiu mieru úvah (20%) než ostatné generácie (11% Milénia, 4% Boomers)

Všeobecné rozdiely

Niektoré generačné rozdiely sa dajú očakávať. Napríklad, takmer žiadny jednotlivec z generácie Baby Boomers (0,3%) nechce dať 10 000 dolárov na vlastné vzdelanie. To dáva zmysel, pretože mnohí ho už majú alebo majú blízko k odchodu do dôchodku. Na druhej strane 9,9% generácie milénia sa rozhodlo práve pre investíciu do vzdelávania.

Ale tu je situácia, ktorá by mohla byť trochu zvláštnejšia. Jeden by sa domnieval, že so študentským dlhom vo výške 1,5 bilióna amerických dolárov v Spojených štátoch, by sa mnohí z generácie milénia rozhodli splatiť dlh s ich 10 000 dolárovým šekom. Zaujímavé je, že menší posiel z generácie milénia (22,4%) sa rozhodlo splatiť dlh, ako generácia X (25,3%) alebo Baby Boomers (33,1%).

Rovnako aj generácia milénia si vybarala väčšiu šancu vybrať ako investíciu buď nehnuteľnosť (15,1%), alebo kryptomeny (9,2%). Na rozdiel od toho, skupina v generácií Baby Boomers, by si vybrala (11,2%) nehnuteľnosť a len 3,1% podiel z nich by si zvolili kryptomeny.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, MarketWatch

Facebook komentár