Všetci sme mávame tie dni, kedy máte na práci milión vecí, ale nedokážeme sa dostať dopredu, keďže niektoré Nám nejdú tak ako sme si predstavovali. Nielen že neproduktívne dni nás odvádzajú od svojho podnikateľského úspechu, môže to mať tiež vplyv na vaše blaho, ktoré ovplyvňuje vašu náladu a stres. Kým je veľmi jednoduché hádzať uterák do ringu a ísť hneď domov, ale ak sa prejdete po vonku a budete vnímať pekné veci okolo vás, môže to byť možnosťou otočiť svoj deň a zvýši vašu produktivitu.

( Toto je ďalší článok NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

Postupujte podľa nasledujúcich šesť krokov a zachráňte svojho neproduktívny deň:

Zastavte neporiadok

Hromadiace sa papiere na pracovnom stole môžu spôsobiť, že neustále budete sami seba prerušovať, čo vám bude dosiahnutie ukončenia vašej úlohy predlžovať. Expertka pre osobnú produktivitou Peggy Duncanová uvádza: “Môžete začať niečo hľadať v tejto hromade neporiadku, ale nájdete tam ďalšie veci, ktoré ste už zabudli a nedokončili ich a stanete sa roztržitými a začnete teda pracovať na niečom inom”. Ale upratenie vášho stola sa môže javiť ako príliš obrovská úloha, keďže ste to dokonca odkladali na daždivý deň, niekedy stačí jednoducho vstať a urobiť minimálne pokroky vo vyriešení úloh, čo môže dať váš mozog do režimu produktivity a môžete začať pracovať na vašom skutočnom zozname úloh.

Súvisiace:  Sieť kontaktov je lepšia bez vizitiek

Najprv vyriešte jednoduchých vecí

Môžete získať impulz na vašom zozname úloh, keď najskôr vyškrtáte pár jednoduchých úloh ako prvé. Duncanová uviedla, ak sa pozriem na dlhý zoznam, často som si napísala niekoľko jednoduchých vecí, ktoré ani neboli na pôvodnom zozname, ale pridala som si ich tam. Keď už sa Vám podarí urobiť pár jednoduchých úloh, váš mozog sa naplní endorfínmi s dobrým pocitom, ktoré sa Vám môžu dosť hodiť, ako sa budete snažiť pracovať so zvyškom zoznamu. Duncanová však varuje, aby nedošlo k tomu, že budete odkladať väčšie úlohy. “Predsa nechcete stráviť celý deň vybavovaním malých úloh,” … “Vždy ľuďom odporúčam uprednostňovať úlohy za ktoré dostanete zaplatené.”

Vyberte si jednu úlohu

Expert na zlepšenie výkonu Les Taylor uvádza, že obyčajný zoznam úloh nerobí nič, iba zachováva status quo. Odporúča pretriediť “zoznam úloh” a spýtať sa sami seba, čo by bolo “zoznamom úspechu“: “Keby som dnes len dokázal jednu vec, ktorá by pomohla môjmu podnikaniu ísť vpred, čo by to bolo?” Potom si zamerajte svoju pozornosť na túto jednu vec, vypnute e-mailové upozornia a sociálne médiá, aby Vám nebránili v prerušovaniu. Zvýraznite si túto prioritnú úlohu umiestnením na lepiacu poznámku vedľa vášho notebooku – napríklad, aby ste zistili zoznam vecí, z ktorých vyriešenie bude mať pre Vás najväčší prospech.

Súvisiace: Sedem čŕt úspešných podnikateľov

Zmente scenériu

Jednoducho sa dostaňte von z kancelárie a presuňte do iného prostredia, čo Vám môže pomôcť dostať sa do viac produktívneho myslenia. Vezmite si napríklad notebook do kaviarne alebo sa zavrite v zasadacej miestnosti a majte v mysli jasný cieľ o tom, čo chcete (keď tam budete) dosiahnuť.

Nastavte si 15 minútový časovač

Dajte Vášmu projektu plnú pozornosť na iba 15 minút. Budete prekvapení, koľko toho môžete dosiahnuť v tak krátkom časovom období. Aj malý úspech Vás môže motivovať k tomu, aby ste mohli rýchlo napredovať vpred a zlepšiť si svoju cestu počas zvyšok plnenia úloh svojho zoznamu.

Súvisiace:  3 kroky ako prekonať strach z neúspechu 

Majte pozitívne myslenie

Taylor hovorí, že začať váš deň s negatívnymi myšlienkami, je najrýchlejší spôsob, ako zabezpečiť to, aby váš deň bol neproduktívny. Odporúča mať a rozširovať svoju knižnicu alebo zoznam CD, ktoré stimulujú myseľ prospešnými a produktívnymi myšlienkami. Vyhnite sa na začiatku alebo na konci dňa sledovaním správ, keďže bežné spravodajstvo je plné správ s negatívnymi emóciami. Namiesto toho použite niekoľko prvých okamihov dňa k tomu, aby ste povzbudili svoju myseľ s pozitívnymi myšlienkami (kludne aj našimi článkami  :-) ) a posledný pár okamihov zasa k tomu, aby preskúmali úspechy Vášho dňa a nastavili sami seba pre Váš produktívny zajtrajšok.

Zdroj: SFGate

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Facebook komentár