Vzťahy sú krvou každého biznisu a schoponosť efektívne sa spájať s vašimi zamestnancami, investormi, obchodníkmi, zákazníkmi a ostatnými ľuďmivo vašej komunite a priemysle – s tými naozaj dôležitými ľuďmi – môže otvárať mnoho dverí pre vás a vašu spoločnosť.

( Toto je ďalší článok NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

Spájajte sa a komunikujte lepšie s dôležitými ľuďmi vo vašom biznise pomocou týchto 6 silných spôsobov.

1. Spojte sa hneď pomocou emailu

Keď stretnete niekoho nového a vymeníte si vzitky, hneď po stretnutí mu pošlite email s pripomenutím sa kto ste a čo robíte a tým, že ste si stretnutie s nimi užili. Čím skôr to spravíte, tým lepšie. Takto sa uistíte, že na vás váš kontakt nezabudne. Nikdy neviete kto bude schopný vám pomocť a spolupracovať s vami a zaslanie nadväzujúceho emailu ukáže, že ste aktuálny a profesionálny a zároveň bude hádzať priazniivé svetlo na vás a vaše podnikanie.

Súvisiace: 98 najlepších vecí v živote, ktoré si za peniaze nekúpite

2. Volajte ľuďom

Aj keď email môže byť nevyhnutný pri náročnom dni alebo  jednoduchej úlohe, zavolať niekomu je vždy viac profesionálne a vytvára spojenie medzi volajúcimi ktoré by neexistovalo cez slová na obrazovke. Osobné spojenie ktoré vzniká z tohto typu interakcie vytvára pozitívny feedback medzi vami a vašim novým kontaktom a je viac pravdepodobné, že ľudia budú reagovať pozitívnejšie a odpovedať na hlasové hovory viac ako na emaily.

3… a potom odpovedzte aj osobne (a rýchlo)!

Všetkým sa nám stane, že zmeškáme hovory počas náročného pracovného týždňa, ale naozaj sa oplatí ísť tú extra míľu a namiesto poslania emailu, osobne zavolať ak ste predtým zmeškali telefonát. Ak nemáte čas, pošlite email a navrhnite dátum a čas na tento hovor. Pre niekoho to môže byť urážlivé dostať email ak si predtým dal námahu vám zavolať a nechať odkaz.  Snažte sa zabrániť nedorozumeniu keď môžete.

4. Posielajte ďakovné odkazy

Ďakovné odkazy nikdy nevyjdú z módy a pretože sú v dnešnej dobe také vzácne, majú oveľa väčší zmysel. V závislosti na príležitosti, ďakovné odkazy môžu byť také ľahké na poslanie ako emaily alebo správy, alebo môžu byť písané ručne na kartičke alebo liste. Poďakovanie niekomu za ich čas, či už za akciu, obed alebo niečo osobnejšie, je vždy vhodné a vrele vítané. Ukazuje to, že si vážite čas ktorý vám daná osoba obetovala zo svojho dňa a to na oplátku robí, že aj ostatní chcú pracovať s vami.

5. Stretávajte sa

Naplánujte si neformálne sociálne stretnutia so zákazníkmi, zamestnancami a dodávateľmi. Tieto stretnutia môžu byť také jednoduché ako napríklad stretnutie po práci v lokálnej retaurácii, alebo môžťe hosťovať udalosť vo vašej kancelárii čo by kombinovalo uvoľnoné stretnutie s jedlom, pitím a ukážkami vašich produktov alebo tour po spoločnosti. Kľúčom k úspechu je spraviť tieto stretnutia ležérne a bez tlaku. Je to všetko o budovaní vzťahov a nie ťažkom predaji vášho biznisu.

Súvisiace: Čo sa vlastníci firiem môžu učiť od taxikárov

6. Buďte úprimný vo vašich interakciách

Neexistuje žiadny spôsob ako nahradiť alebo sfalošovať úprimnosť, ale chce to len trochu úsilia na vyjadrenie skutočného záujmu o niekoho iného. Spravte skvelý dojem tým, že sa budete zaujímať a premýšľať počas celej konverzácie s vašimi zákazníkmi, dodávateľmi, zamestnancami a ostatnými ľuďmi. Skúste zostať sústredený počas každej interakcie a nechajte si všetky osobné problémy, starosti a úsudky mimo vašej hlavy.

Preložila: Kamila Petrincová

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: HelpGuide

Facebook komentár