Tak toto je tretí ČLÁNOK NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku Twitteri

Steve Jobs bol jedeným z tých podnikateľov, ktorí boli buď milovaní alebo nenávidení, avšak málokto poprie jeho schopnosť dlhodobých inovácií v okruhu technologických produktov. Stál pri zrode Apple, ktorý je priekopníkom rady úžasných produktov, čím prekonal dokonca Microsoft, a tým sa stal Apple najcennejšou technologickou firmou.

Carmine Gallo v jednej z jeho kníh „ Tajomstvo inovácii Steva Jobsa“ vysvetľuje Jobsove „šialene odlišné princípy ako dosiahnuť obrovské úspechy.“ Nie som presvedčený o tom, že Jobsov svet bol až takto jednoduchý, no Carmine ho zúžil na sedem princípov, z ktorých sa môže poučiť každý podnikateľ a znejú nasledovne:

1. Robte to, čo milujete

Rozmýšľajte o svojej kariére iným spôsobom. Steve Jobs nasledoval hlas svojho srdca celý svoj život a povedal, že to je to čo všetko zmenilo. Inovácia nemôže vzniknúť bez vášne a bez nej máte len malú nádej, že vytvoríte niečo prelomové.

2. Urobte dieru do sveta

Myslite odlišne vo svojich víziách. Jobs prilákal podobne mysliacich ľudí, ktorí zdieľali jeho víziu a ktorí mu pomohli premeniť jeho nápady na inovácie, ktoré zmenili svet. Vášeň poháňala raketu Apple a Jobsova vízia tvorila jej destináciu.

3. Nakopnite svoj mozog

Myslite odlišne. Inovácia neexistuje bez kreativity, a pre Steva Jobsa bola kreativita spôsob ako spájať veci. Jobs veril, že široký záber zážitkov rozširoval chápanie ľudského prežívania situácií.

4. Predávajte sny, nie produkty

Myslite odlišne o svojich zákazníkoch. Pre Jobsa nikdy neboli ľudia ktorí kupovali Apple „spotrebitelia“. Boli to ľudia so snami, nádejami a ambíciami. Jobs vytváral produkty, ktoré im pomohli splniť ich sny.

5. Povedzte NIE tisícom veciam

Myslite odlišne o dizajne. Pre Jobsa je jednoduchosť najvyšší stupeň dokonalosti. Od dizajnu Ipodu a Iphonu, balenia Apple produktov až po funkčnosť webovej stránky Applu, inovácia znamená elimináciu nepotrebného, aby to potrebné mohlo hovoriť.

6. Vytvárajte šialené zážitky

Myslite odlišne o zážitku, ktorý ma Vaša značka poskytnúť. Jobs urobil Apple stores zlatým štandardom zákazníckeho servisu. Apple store sa stal najlepším svetovým maloobchodníkom, zavedením jednoduchých inovácii ,aby vytvoril hlboké a emočne dlhotrvajúce spojenie so svojimi zákazníkmi.

7. Vylepšite odkaz

Myslite odlišne o Vašom príbehu. Jobs bol skvelý firemný rečník, ktorý prevádzal predstavovanie produktov do umeleckej podoby. Môžete mať najinovatívnejší nápad na celom svete, ale pokiaľ nezaujmete ľudí, je to úplne jedno.

Carmine hovorí, a ja súhlasím, že tieto princípy o prelomových inováciách budú fungovať len ak sa na seba pozeráte ako na značku. Či ste podnikateľ pracujúci z postele, alebo majiteľ malého podniku hľadajúci nápady na zlepšenie, reprezentujete najdôležitejšiu značku zo všetkých – Vás.

To ako hovoríte, kráčate a jednáte sa odráža na Vašej značke. A najdôležitejšie je, že tak ako myslíte o Vás a Vašom biznise, má najväčší dopad na vytváranie nových nápadov ktoré poženú Váš biznis a zlepšia život Vašich zákazníkov.

Takže najskôr sa musíte pozrieť dovnútra a oceniť Váš potenciál. Potom si predstavte, čo by ste mohli dokázať v biznise so skutočným nadhľadom a inšpiráciou. Predstavte si, čo by ste mohli dosiahnuť, pokiaľ by Steve Jobs sprevádzal Vaše rozhodnutia. Čo by urobil Steve Jobs ? Nasledujte tieto princípy a môžete to dokázať.

Zdroj: Martin Zwilling, Startup Professionals Musings

Facebook komentár