Červená časť predstavuje testovací tunel. Modré časti predstavujú potenciálne rozšírenie podzemného tunelového systému v prípade, že bude vhodný na prepravu osôb.

Červená časť predstavuje testovací tunel. Modré časti predstavujú potenciálne rozšírenie podzemného tunelového systému v prípade, že bude vhodný na prepravu osôb.

Elon Musk je zakladateľom spoločnosti Boring Company, ktorej úlohou malo byť vytvorenie tunelov pre systém podzemnej dopravy v meste Los Angeles. Teraz zverejnila mapu, ktorá ilustruje navrhovanú sieť týchto tunelov.

Účel spoločnosti Boring Company bol inšpirovaný frustráciou, ktorú Muskovi spôsobovala notoricky vyťažená doprava v meste Los Angeles. Jeho plánom bolo vybudovať tunely pod štátnou cestou Interstate 105. V nich by sa mali nachádzať masívne elektrické koľaje, ktoré by boli schopné prepravovať osobné automobily rýchlosťou až 241 kilometrov za hodinu. Občania bez vlastných vozidiel by mohli cestovať v zdieľaných dopravných prostriedkoch. Tunely by sa mohli jedného dňa začať využívať aj ako platforma pre vysokorýchlostný železničný systém Hyperloop, ktorý by cestujúcim umožnil presúvať sa rýchlosťou až 1 126 kilometrov za hodinu.

Súvisiace:

Elon Musk predstavil výťah pre automobily od spoločnosti Boring Company
Hyperloop Elona Musk môže prísť do Ázie už za pár rokov

Prvým krokom v procese výstavby podzemného systému je vybudovanie skúšobného tunelu s dĺžkou 10 kilometrov. Ten umožní spoločnosti Boring Company vykonať testy, ktoré by mohli nakoniec viesť k schváleniu zo strany patričných úradov na krajskej a mestskej úrovni. Následne by sa pristúpilo k rozširovaniu tunelového systému a jeho využívaniu v rámci verejnej dopravy. V súčasnosti je pod mestom Los Angeles už vybudovaný 152-metrový úsek prvého tunela.

Musk má tiež v pláne budovať tunely pod Chicagom a medzi mestami New York a Washington.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: LATimes, Yahoo

Facebook komentár