Keď som mal 18 rokov, trpel som úzkosťou a žalúdočnými problémami. Súcitný lekár a praktizujúci Budhista ma odporučil Taoistskému mníchovi, ktorý sa špecializoval na meditáciu a bojové umenie. Uzdravil som sa, skončili mi stavy úzkosti a žalúdočné problémy tým, že som robil meditácie, a zároveň som sa vydal na veľkú cestu seba objavovania.

Tu je 9 lekcií, ktoré som sa naučil počas štúdia s mníchom:

( Toto je ďalší článok NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

1. Vydržte v skúšaní, kým nedostanete to pravé

Najdôležitejšia životná lekcia, ktorú som sa naučil bola skúšať niečo tri krát (možno dokonca štyri krát) predtým než prestanete skúšať a pohnete sa dopredu. Tento mních ma tiež naučil, že dokonca po viacnásobnom skúšaní, by ste mali pracovať na odlišnom uhle, aby ste dosiahli veci, ktoré sú zložité.

Ak vydržíte v skúšaní, dostanete sa tam, kde chcete.

Súvisiace: Staňte sa v živote viac pozitívnymi s týmito 5. tipmi

2. Odpoveď na vašu otázku je vo vašom vnútri

Ako časť skutočného tréningu mníchov, mních neodpovedá priamo na otázky študenta, jedine, že by to bola dobre myslená otázka. Čínske príslovie hovorí: „ Učitelia otvárajú dvere, ale vy musíte vojsť sami od seba.“

Niektoré formy Zen- Budhizmu používajú veľmi podobné štýly výučby. Stará múdrosť hovorí (prerozprávané taoistským mníchom) že, :“ Úlohou je vyrobiť stôl so 4 rohmi, učiteľ ukáže študentovi ako urobiť jeden roh. Je na práci študenta ako urobí zvyšné tri.“

Robia to preto, aby pripravili študenta, na efektívne popasovanie sa s problémami v skutočnom svete.

Raz som cestoval do Južnej Kórei, prišlo mi fascinujúce ako veľmi sa musíte spoliehať na vašu intuíciu, keď nerozprávate rodnou rečou danej krajiny. Pamätám sa na jeden prípad. Mal som problém vysvetliť taxikárovi, kde bol môj hotel, taxikár nerozprával anglicky. Tak som musel vystúpiť z taxíku a požiadať niekoľkých ľudí až kým som našiel niekoho kto povie taxikárovi v kórejčine, ako sa dostanem do hotela.

V živote, kedykoľvek sa pokúšame o nové veci, musíme ísť na nové miesta len s malým množstvom informácii. Skutočný svet nám nedáva všetky odpovede. Najväčší učiteľ je v našom vnútri.

3. Skutočná sloboda v živote pochádza z vykonávania nejakej činnosti a robenia chýb

Pred začatím meditácie som sa rozčuľoval, keď som sa o niečo chcel pokúsiť, no zlyhal som.

Vo sfére predaja sa pohybujem odkedy mi bolo šestnásť. Spomínam si, že som chodil do práce tak nahnevaný na seba samého, pretože som nič nepredal. Vždy, keď ma odmietli, bol som nahnevaný sám na seba, a chcel som skončiť s mojou prácou. Ale ja som len ustál zlyhanie znovu a znovu, až som sa stal v tom dobrý.

Spomínam si, keď som prvýkrát meditoval, narazil som na niekoľko problémov. Napríklad, spočiatku bolo ťažké upokojiť sa, ale ak sa toho budete držať, pôjde to ľahšie a ľahšie. Skúšal som to len na pár minút, a potom každým dňom som si pridával viac času na meditovanie.

Keď sa usilujeme, učíme sa o nás samých, ale aj o tom, čo potrebujeme urobiť, aby sme sa stali silnejšími.

Súvisiace: Ako byť najšťastnejším človekom na planéte v štyroch jednoduchých krokoch

4. Keď začnete meditovať spoznáte sebeckú myseľ

Všetko vo svete ega je výsledkom porovnávania. Porovnával som samého seba s ostatnými obchodníkmi, a obviňoval som sa, pretože som nezarobil toľko peňazí ako oni.

Keď som začal meditovať, začal som budovať hranicu medzi sebeckou mysľou, ktorá dôsledne robí tieto porovnávania. Mnoho z nás sa snažia o niečo, ale zostanú odmietnutý, a tak sa vzdajú. Ešte horšie je, obviňujú samých seba na dlhú dobu a dostávajú sa do depresii. Keď som začal s meditáciou, začal som identifikovať moje ego a bol som schopný vystavať múr medzi ním.

To je to, čo sa stane, keď meditujeme: My sa oddelíme od časti seba samého, ktoré sa venuje porovnávaniu, a začíname sa učiť žiť svoj život, ktorý nie je poháňaný naším egom.

5. Musíme byť súcitný a aj rýchlo sa zotavujúci

Mních sa so mnou nechcel stretnú a trénovať ma, pokiaľ som mu nevolal minimálne tri krát. Nenávidel som túto časť. Zvykol som mu volať a on nikdy neodpovedal. Ale takýto je život. Koľko krát musíte volať, alebo písať e-mial niekomu, aby ste niečo dostali, v skutočnom živote? Je to zvyčajne niekoľko krát.

Väčšina z nás obviňuje samých seba, keď sa snažíme raz niečo urobiť a zlyháme. V tej dobe, som nenávidel túto časť tréningu, ale teraz si myslím, že to bola najdôležitejšia životná lekcia.

Existuje jedno taoistské príslovie, ktoré hovorí: „ Bavlna navonok, oceľ vo vnútri.“

Pripomína nám to, aby sme boli súcitný, ale nie slabý.

Súvisiace: 5 ranných rituálov, ktoré Vás udržia produktívnych po celý deň

6. Trpezlivosť je mocná

Mních ma vždy nechal čakať- a ja som sa toho obával.

Napríklad, keď som sa dostal do jeho domu na tréning, nechal ma čakať minimálne pol hodinu, niekedy dlhšie. V piatok večer sme sa dohodli na večeri vonku, a on sa ukázal v reštaurácii o hodinu neskôr.

Povedal mi, že sa stretneme presne o 19:00 v reštaurácii. Prišiel som tam a zistil, že on tam ešte nebol. Takže som zvyčajne sedel v reštaurácii sám so sebou, zabával som sa s mojím telefónom, pôsobiac, že niekomu píšem, a popri tom som si robil starosti, čo si všetci ti ľudia v reštaurácii o mne myslia.

Mám na mysli, že to nie je o tom, že by som mu mohol zavolať; Nemyslím si, že ten chlap mal niekedy zapnutý svoj mobil. Potom sa ukázal okolo 20:15 a správal sa akoby sa nič nestalo.

Jeho prvá otázka bola vždy, „Ako sa má tvoja matka a otec?“ (Samozrejme v mojej hlave som premýšľal, „Čo tým myslíš, „Ako sa má moja matka a otec?“ Som tu len čakal hodinu a pätnásť minút.“)

Ale po niekoľkých takto strávených rokoch, mi to nikdy nevadilo; a nie len to, rozšírilo sa to do každej oblasti môjho života. Vďaka tomuto tréningu môžem úprimne povedať, že som len veľmi zriedka nahnevaný na niečo. Nikdy sa už nevzruším nad tým, keď musím čakať v dlhej rade, alebo keď ma niekto vytrúbi na diaľnici.

Trpezlivosť je dar vnútorného pokoja.

7. Oddeľte sa od svojho ega

Spočiatku je ťažké sedieť v reštaurácii sám. Ste stále nepokojný, myslíte si, že ľudia si pravdepodobne myslia, že ste chudák, pretože sedíte sami. Ale realita je, že nikdy nebudete šťastný, ak vám záleží na tom čo si myslia ľudia o vás!

Pred tým, než som začal meditovať, ma dokázalo rozčúliť čokoľvek. A teraz ma naozaj nič nenahnevá. Nedávno som bol na letisku a môj let meškal niekoľko hodín. Využil som tento čas na meditáciu. Pred desiatimi rokmi by som bol veľmi nahnevaný. Meškanie lietadla by zničilo môj deň.

Keď necháte ísť potreby vášho ega, bude jednoduchšie prijať, a dokonca aj ťažiť, z toho čo k vám príde.

8. V taoizme, hovoria, „Žiadne ja, žiadny nepriateľ.“

Je to nepriateľ vo vnútri, ktorý spôsobuje všetky naše strachy, obavy a neistoty. Ak sa vyrovnáte s týmto vnútorným nepriateľom, bude to mať dopad vo všetkých oblastiach vášho života. Je to identifikácia s „vlastným/ egom“, ktoré spôsobuje všetky problémy života.

Koľkokrát sme sa nešli niekam a to len kvôli strachu? Premýšľajte o všetkom strachu, ktorý sa vám vybavuje vo vašich mysliach, ktorý vás zastavuje od toho aby ste boli naozaj šťastný. Ak môžete poraziť nepriateľa v sebe, nebudete mať nepriateľa mimo seba.

Súvisiace: 10 skvelých spôsobov na zlepšenie vášho života

9. Šťastie ide z vnútra a tiež prichádza z vonku

Naučil som sa to z pozorovania budhistického lekára, ktorého som stretol. Zvykol meditovať v jeho ordinácii predtým, než sa stretol s jeho pacientmi. Bol jeden najšťastnejší a najviac súcitný človek z ľudí, akých som kedy stretol.

Vytvorením šťastia vo vnútri, bol schopný zvýšiť citový stav a rozširovať ho medzi ostatných.

Musíme pestovať šťastie vo vnútri, a pracovať na tom, aby sme ho rozširovali okolo, aby sme zasiahli každého. Mních zvykol hovoriť: “Každý má účel alebo misiu v živote.“

Musíme nájsť šťastie vo vnútri, ale tiež nájsť náš zmysel navonok.

O autorovi: Robert Piper je učiteľ meditácie a tvorca monkinthecity.com. Študoval s taoistickým mníchom 9 a pol roka a cestovali do Ázie, Austrálie, aby našli ďalších učiteľov meditácie. Róbert v súčastnosti píše knihu o meditácii, o tom ako ju urobiť viac dosiahnuteľnú proti stresu, na úľavu, pre zdravie a šťastie.

Preložila: Eva Dugová

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WakeupWorld

Facebook komentár